Skocz do zawartości
mateuszjaskulapl

Laptop dla grafika do 8000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jest warta żadnej dopłaty bo RTX 2060 jest wydajniejszy od 2070 max-q !!

 

Tutaj masz test, zjedź na dół gdzie są porównania obydwu kart w grach LINK

 

Moim zdaniem porównanie nie jest wiarygodne, bo pochodzi z laptopów z dwóch różnych światów- 15-sto calowy ultrabook ważący 2,12kg vs. laptop ze stacjonarnym procesorem, pamięcią w dualu i wagą 3,4kg.

 

Więc jeszcze konfiguracja G7

czy grafika RTX 2070 Max-Q wart jest dopłaty 500zł w stosunku do GeForce RTX 2060

Moim zdaniem tak i nie chodzi tylko o wydajniejszą kartę graficzną z większą ilością pamięci-co w przypadku programów z których korzystasz może mieć znaczenia, ale również o 144Hz ekran IPS i G-Sync.

Dell Inspiron G7 i7-8750H/16GB/256/Win10 RTX2070 144Hz za 8499zł

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat pozostawiam do dyskusji, gdyż sprzęt kupie dopiero w pierwszym tygodniu lipca. Jak by ktoś miał jeszcze jakieś sugestie co kupić proszę pisać.

Po zakupie na pewno podzielę się wrażeniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie ma aktualnie co dyskutować do tego czasu może się wiele zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ceny są zmienne i może być coś innego w podobnym budżecie.

Znacznie tańszy jest Dell G7 17 z kartą graficzną RTX 2060, która również wystarczy do Twoich potrzeb.

Edytowane przez pabloesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znacznie tańszy jest Dell G7 17 z kartą graficzną RTX 2060, która również wystarczy do Twoich potrzeb.

Gdybyś przeczytał chociaż jedno zdanie z pierwszej strony wiedziałbyś że ten laptop jest póki co rozważany przez autora a propozycja do niego padła z mojej strony. Ale świetnie że się ze mną zgadzasz, schlebia mi to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że 144Hz monitor może być wart dopłaty. Niby nie widać ale po 10 godzinach lukania w okienko może być odczuwalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że 144Hz monitor może być wart dopłaty. Niby nie widać ale po 10 godzinach lukania w okienko może być odczuwalne.

 

144Hz nie ma żadnego wpływu na komfort użytkowania ekranu za wyjątkiem gier ( w których jeszcze musisz te 144Hz uzyskać o co nie jest łatwo).

 

Dla oka ważniejsze jest aby ustawiona była odpowiednia jasność, kontrast i temperatura koloru. Ważne żeby nie był wykorzystywany PWM a w tym Dellu nie jest także nie masz się o co martwić. Trochę info o PWM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba będę uważany za marudę ale 144 Hz jest mi nie potrzebne, mocniejsza grafika również zbędna, aż się boję Co dalej będzie zbędne.:D

Ale dobrze ze to mówicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

udało mi się zdobyć wolne środki tak więc pytanie czy ALIENWARE AREA-51M Ten za 12500 jest wart takiej dopłaty względem G7

Przypominam, że gram okazjonalnie 2 razy w roku.

 

https://www.dell.com/pl-pl/shop/notebooki-firmy-dell/notebook-alienware-area-51m-do-gier/spd/alienware-17-area51m-laptop

https://www.x-kom.pl/p/495020-notebook-laptop-173-dell-inspiron-g7-7790-i7-8750h-16gb-2561tb-w10-rtx2060.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze w sumie kilka z Waszych propozycji przypadło mi do gustu. Cenne rady i wskazówki. Na początku byłem zdecydowany na laptopa https://korzystneit.pl/hp-zbook-14u-g5-2zc32es-p36538 bo też wydaje się całkiem spoko (może ktoś posiada taki i napisze jak się na nim pracuje z ciekawości?) jednak plany się zmieniły i dzięki Wam zamawiam coś lepszego.

Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotykałem G7. - Zrezygnowałem. Wydając tyle pieniędzy czułbym niedosyt. Z pewnością do klawiatury z bardzo małym skokiem trzeba by się przyzwyczaić. Mnie tak mały skok nie odpowiada. Sama klapa ekranu była sztywniejsza niż się spodziewałem. Pomimo centralnego zawiasu nie było źle. Samo spasowanie, no cóż plastiki mogły by być lepszej jakości. Wydał mi się bardzo "plastikowy" To co przeważyło szale na nie to niewystarczająca sztywność poprzeczna. Pod palcem się uginał. A to mnie bardzo irytuje. Pewnie można by było temu zaradzić podklejając od spody dwie stopki. Ale przecież nie o to chodzi. Tak więc szukam następcy mojego niezłomnego Inspirona dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze w sumie kilka z Waszych propozycji przypadło mi do gustu. Cenne rady i wskazówki. Na początku byłem zdecydowany na laptopa https://korzystneit.pl/hp-zbook-14u-g5-2zc32es-p36538 bo też wydaje się całkiem spoko (może ktoś posiada taki i napisze jak się na nim pracuje z ciekawości?) jednak plany się zmieniły i dzięki Wam zamawiam coś lepszego.

Dzięki!

 

Niezły, ale ja bym jeszcze podrasował. Jak też do 8 tyś szukasz to znajdziesz spokojnie droższy i lepszy model jeżeli budżet pozwala ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...