Forum PCLab.pl: poproszę o malutka podpowiedź. - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

poproszę o malutka podpowiedź. Jak się rozpoczyna takie gry na PC ?. Jakie wymagania itp?.

#1 Użytkownik jest niedostępny   RahHlm 

• Dyskutant
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 17 Maj 2019 - 23:05

Zaginięcie Ethana Cartera

https://www.gry-onli...n-carter/z3357d

Z nią trzeba płacić ? czy mozna się zarejstrować i normalnie grać.

Jak zacząć w nią grać proszę o szczególową pomoc.

Nie gram w takie gry. w wogóle żadne. i potrzebuję żeby mi ktoś powiedział gdzie w nią grać na jakiej str.

Jeśli to będzie dla mnie zbyt nie jasne top się wycofam z tego., ale jednak proszę o pomoc, a i najważniejsze to czy będzie mi działała na moim komputerze jeśli ją się pobiera. ale proszę i tak napisać żeby przez przeglądarkę dało się w nią grać prosto z internetu .

#2 Użytkownik jest niedostępny   VoxCordi 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 17 Maj 2019 - 23:37

Przecież masz po prawej ceny. Wymagania na dole. To nie jest gra na przeglądarkę.

#3 Użytkownik jest niedostępny   Makavcio2 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 18 Maj 2019 - 01:03

Przy takich postach nigdy nie wiem, czy to jest na poważnie pisane...
Zakładając, że jednak na poważnie:

To nie jest gra przeglądarkowa, ale zwykły, "pełnometrażowy" tytuł. Gra jest cienka jak sik pająka, ale wielu osobom ten symulator chodzenia się podobał.
Grę musisz kupić w jednym ze sklepów, do których linki masz po prawej. Jak już musisz, polecam muve. Dostaniesz klucz cyfrowy do najprawdopodobniej steama. Klucz aktywujesz na koncie steam w aplikacji, którą pobierzesz ze strony steama. Po zakupie dostaniesz wszystkie linki. Przez steam ściągasz grę na komputer i grasz.

#4 Użytkownik jest niedostępny   RahHlm 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 18 Maj 2019 - 02:22

Skąd ja mogę wiedzieć co to jest steam ?. jeśli nigdy wcześniej z tym nie miałem do czynienia.
to jest gra , któraą da się przejść czy nieskończona ?. czy jak to wogóle.

#5 Użytkownik jest niedostępny   lukadd 

• there is a near zero risk
  • PipPipPipPipPip

Napisany 18 Maj 2019 - 07:14

Jeśli nie wiesz jak działa oprogramowanie na komputerze, nie potrafisz przeczytać w google co to jest steam i jak działa. To polecam ci konsole np. play station 4, aby rozpocząć pierwszą przygodę z grami.

Ten post był edytowany przez lukadd dnia: 18 Maj 2019 - 07:15

#6 Użytkownik jest niedostępny   Wpotrzebie2017 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 18 Maj 2019 - 07:57

Za większość gier trzeba płacić.

Zazwyczaj można używać tzw platform do kupowania gier i ich przechowywania.

Główne to steam
https://store.steamp...f_Ethan_Carter/

origin, uplay, epic store, gog, huble store etc - niektóre z nich są powiązane ze sobą i gdy dodasz w jednej, to może się pojawić w drugiej.

Każda platforma ma osobny instalator, tworzysz konto, masz swój program i "przeglądarkę". Jak już masz konto to możesz tam sobie zakupić np kartą debetową, czy ogólnie przelewem internetowym.

Potem zostaje przypisana do danego programu/platformy jakiej używasz. Ja Ci podałem steam bo chyba jest najpopularniejszy.

I stamtąd grę uruchamiasz.

Jak szukać gier?

Ja to robię tak, że wpisuję nazwę gry w google (najlepiej po angielsku) i obok dodaje platformę np steam

Tak to wygląda

https://www.google.p...i19.VwxVKon3-C8

Można też szukać przecen.

Jest też osobna zakładka na google - zakupy. Tutaj już podaje się samą nazwę gry

https://www.google.p...eDpIQuw0I7AEoAg

Jak widać tu jest taniej, ale też trzeba umieć wyłapać jakie są różnice czemu właśnie jest taniej.

Ten post był edytowany przez Wpotrzebie2017 dnia: 18 Maj 2019 - 08:02

#7 Użytkownik jest niedostępny   RahHlm 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 19 Maj 2019 - 19:14

A na steam istnieje płatność przez sms ?
np. jak chcę kupić gre i zapłacić sms z telefonu ?.

#8 Użytkownik jest niedostępny   Kelam 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Maj 2019 - 19:31

Ciężki przypadek, albo troll, ale ok - spróbujmy.
Płatności masz paypal, przelewy itd, ale najlepiej kup kod paysafecard, doładuj konto steam i wtedy zakup grę. Ta konkretna ma dość ciekawy klimat, ładne widoczki i muzykę, ale to krótki symulator spacerowicza z prostymi zagadkami. Absolutnie nie kupowałbym tego za pełną cenę. W czerwcu powinna być wyprzedaż steam i pewnie gra dostanie zniżkę 50-75%. Do tego czasu poczytaj sobie, ogarnij temat platformy steam i zapoznaj się z wymaganiami sprzętowymi różnych gier którymi jesteś zainteresowany, bo jeśli masz przedpotopowego peceta, to nie pograsz w zbyt wiele. Będzie promo i kupisz stosunkowo tanio wiele ciekawych gierek, ale nikt tego za ciebie nie ogarnie.

#9 Użytkownik jest niedostępny   RahHlm 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 19 Maj 2019 - 20:00

No właśnie pasuje mi, że ktoś tu mi to ogarnął jakoś bo ja bym nie chciał tutaj niepotrzebnie

Ale jakie przelewy ? bankowe ?.
i ja nie mam czegoś takiego jak paypal i paysafecard nigdy z tego nie korzystałem nigdzie nawet się nie umiem tym posługiwać.

Ja znam tylko taką formę płatności , że dokonuję płatności poprzez sms ( telefonem ) bo tylko w taką grę grałem gdzie się tylko w taki sposób płaciło za różne dodatki premium .

#10 Użytkownik jest niedostępny   domino97 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 19 Maj 2019 - 20:44

Zobacz postRahHlm, o 19 Maj 2019 - 20:00, napisał(a):

No właśnie pasuje mi, że ktoś tu mi to ogarnął jakoś bo ja bym nie chciał tutaj niepotrzebnie

Ale jakie przelewy ? bankowe ?.
i ja nie mam czegoś takiego jak paypal i paysafecard nigdy z tego nie korzystałem nigdzie nawet się nie umiem tym posługiwać.

Ja znam tylko taką formę płatności , że dokonuję płatności poprzez sms ( telefonem ) bo tylko w taką grę grałem gdzie się tylko w taki sposób płaciło za różne dodatki premium .

Ale co mamy tu ogarniać w co chcesz zagrać?
Każdy ma inny gust, poczytaj masz w internecie wiele portali zajmujących się grami i wiele recenzji.

Jak chcesz kupować wersje cyfrowe to najlepiej jak masz konto w banku i kartę płatniczą. Po prostu.
Albo paysafecard jak możesz gdzieś kupić w okolicznym sklepie. Paysafecard to jest kod, który kupujesz w sklepie np. żabce i doładowujesz konto steam za co możesz kupić jakąś grę. To chyba jedyna opcja jak się nie ma konta w banku.

Albo możesz kupować wersje pudełkowe czy to w sklepach stacjonarnych czy przez internet. Wtedy kupujesz pudełko z płytą DVD i kodem do platformy najczęściej Steam.

Nie wiem ile masz lat skoro zadajesz takie pytania i nie wiesz co to przelew to chyba nie dużo :P

I sprawdź co masz za PC, bo jak ktoś tutaj pisał jeszcze są wymagania sprzętowe i to w co możesz zagrać zależy od Twojego sprzętu.

Ten post był edytowany przez domino97 dnia: 19 Maj 2019 - 20:52

#11 Użytkownik jest niedostępny   RahHlm 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 19 Maj 2019 - 21:27

Nie mam konta w banku i nigdy nie miałem. Karty płatniczej też nie mam.
A tego konta na steam to i tak nie umiem doładować no chyba, że przez sms można.

Bo ja grałem w grę, którą się płaciło sms-em wszystko.
tam była płatność sms-em
więc na innych sposobach się nie znam są one dla mnie zbyt nie jasne.

A sprawdźcie mi czy ta gra https://www.gry-onli...n-carter/z3357d
co tu napisałem będzie mi działała na moim kompie.

Mam tak :

windows 8.1
Model NTT HOME
Procesor : Intel ( R ) Core ( TM ) i3-41170 CPU @ 3.70 GHZ
Zainstalowana pamięć : 4 , 00 GB
Typ systemu : 64 bitowy system operacyjny, procesor x 64

Ten post był edytowany przez RahHlm dnia: 19 Maj 2019 - 21:29

#12 Użytkownik jest niedostępny   RahHlm 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 19 Maj 2019 - 22:00

halo. sprawdźcie mi.

#13 Użytkownik jest niedostępny   Dasch 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 20 Maj 2019 - 10:38

Niestety Twój PC jest za słaby, wątpię abyś miał kartę graficzną w tym zestawie.
Tak jak koledzy powyżej, jeśli chcesz zacząć przygodę z grami a nie znasz się prawie na wszystkim, polecam zakupić konsolę PlayStation 4 nie ma nic bardziej prostego na początek.

Ten post był edytowany przez Dasch dnia: 20 Maj 2019 - 10:41

Strona 1 z 1