Skocz do zawartości
Walitorax

[1800 PLN] Monitor do multimediów i gier

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :)

 

Ostatnio sprzedałem stacjonarkę wraz z monitorem i nie potrafię się przyzwyczaić do jednego ekranu.

Laptopa przenoszę okazyjnie więc pomyślałem, że niech on robi za pomocniczy wyświetlacz a jako główny wstawię coś większego :hmm:

 

Starając się wybrać samemu już zgłupiałem w tym wszystkim. FreeSync kontra G-Sync, TN / VA / IPS, banan vs poziomica.

Zawsze miałem po prostu monitor, nie obchodziło jakie ma technologie dopóki wyświetlał obraz w przyzwoitej dla mnie jakości.

Obecnie mam w laptopie jakieś TN i też nie narzekam, nie mam żadnego porównania.

Nawet telewizor mam TN jeśli internet mnie nie okłamał. Wszystkie poprzednie monitory pewnie też były TNki :E

 

Zastosowania to przeglądanie internetu, seriale, filmy, gry wideo, rzadziej praca z tekstem.

Z gier, najczęściej coś z single-player lub Rocket League, rzadko kiedy strzelanki, ostatnio Apex Legends.

 

Moje preferencje:

  • Koniecznie 120Hz lub więcej (ze względu na Rocket League, widzę ogromną róznicę vs 60Hz),
  • Maksymalnie 27 cali i jak najpłytsza podstawa (blat 70cm przytulony do ściany, patrzałki 90-95cm od niej więc płytsza podstawa = większa odległość od ekranu a 27" chyba będzie optymalne),
  • 2560x1440 (wydaje mi się lepszym wyborem niż kolejne FullHD, byłoby "przyszłościowe" przy zachowaniu proporcji 16:9),
  • Złącze DisplayPort lub Mini DisplayPort,
  • Regulacja wysokości lub chociaż samego nachylenia,
  • 3 lata gwarancji.

Jak do tej pory rzuciły mi się w oko następujące modele:

  • Dell S2417DG - 24 cale, lepiej niż 27 przy moim biurku. Na plus G-Sync, 165Hz i bardzo elegancki wygląd jak na takie parametry.
  • Acer Predator XB241YU - Również 24 cale, G-Sync 165Hz. Rozmiarem też byłby dobry, nawet z tą wielką podstawą. Trochę mi się nie podoba ta konstrukcja, najwyżej bym zmienił na jakąś inną VESA-kompatybilną.
  • Acer Nitro VG270UPBMIIPX - 27 cali. Dość elegancki i z FreeSync ale przegapiłem promocję w Xkomu a w Owocowym same reszki i trochę się obawiam czy nie zostały przebrane dziady po zwrotach :kwasny:
  • Acer KG271UABMIIPX - 27 cali 144Hz i nawet ma FreeSync. Najtańszy jaki znalazłem, po prostu :P

Widziałem też Samsung The Space, ale z powodu podstawy montowanej do blatu i regulacji ściśle związanej z odległością od użytkownika, odpada w przedbiegach.

 

Chciałbym wydać maksymalnie 1800 PLN, im mniej tym lepiej oczywiście.

Jeszcze te dwie czy trzy stówki w górę bym przemyślał, o ile to będzie cena regularna a nie promocja "na już" bo wtedy zamawiałbym najwcześniej w czerwcu.

 

Nie chciałbym się wkopać w jakiś przepłacony, awaryjny złom także proszę o pomoc.

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

na twoim miejscu wziąłbym Della. Ma wszystko co potrzeba w tej cenie.

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napisano (edytowane)

Oprócz dobrej czerni,kontrastu i kolorów.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast tego pierwszego della ja bym brał AOC AGON AG271QX, kupiłem go z komputroniku tydzień temu za 1700 zł. Jest niezły, ale i tak będę go oddawał, przy pewnych ustawieniach przy skrolowaniu liter w przeglądarce zmienia podczas skrola ich kolor. Przy normalnych ustawieniach jest w porządku.

Acera bym sobie całkiem odpuścił. Mam ten monitor AOC do poniedziałku, jak chcesz więcej info to pisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Seledynowy Pou

Ciekawą masz filozofię. Byś brał ale oddajesz bo Ci nieodpowiada rozmazywanie czcionki, de facto - występujące w każdym monitorze z mocno wyśrubowanym overdrive. Genialne doradztwo :-\

 

Osobiście mam Acer Nitro VG270Up 144 Hz i mimo wielu negatywnych opinii o nim, jestem bardzo zadowolony, gdyż żadna z wskazywanych na forach wad, u mnie nie występuje. Na dodatek pierwsza sztuka, która do mnie przyjechała już została.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie głupotą jest patrzeć na czcionki z włączonym overdrive. Ta funkcja służy do gier (filmy też poprawia), normalnie do internetu i pracy z tekstem jest zupełnie zbędna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz dobrej czerni,kontrastu i kolorów.

 

i oprócz budżetu autora, który jest za krótki o tysiąc żeby w ogóle zacząć dyskutować o monitorze z gsync i 144hz+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie, nie nie panowie, nie róbcie ze mnie idioty.

Ustawienia własne profilu na standardowe, ustawienia przyśpieszania na wyłączone

RGB inne niż 50/50/50 powodują przy skrolowaniu zmianę koloru czcionki, o dziwo przy overdrivie włączonym na Silny problem ten zanika ale pojawia się inny, poświata więc i tak źle i tak niedobrze.

 

 

Edit:

Kolega Baadm podpowiedział mi że ustawienia kontrastu poniżej 50 powodują że już tak się nie dzieje, po ustawieniu na 48 faktycznie problem znika

 

Mam jeszcze Gigabyte Aorusa i będę go testował.

Edytowane przez Seledynowy Pou

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odzew.

 

Cóż, główne zastosowanie to przeglądanie internetu więc problem z czcionkami chyba nie przejdzie. Na wyświetlaczu w laptopie miałem taki problem gdy ustawiłem profil Anti-Blue w aplikacji od MSI i mnie to irytowało do kwadratu. Na szczęście w Windowsowym "Wyświetlaniu nocnym" nie występuje.

 

Nitro VG270UP jest dostępne w oficjalnym sklepie Acera za 1599zł.

Czy ktoś się orientuje jak wyglądają u nich zwroty w razie problemów?

Oby się nie okazało że przyoszczędzę 40zł w porównaniu do Owocka a drugie tyle wywalę na wysyłkę gdzieś za granicę :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jeżeli użytkujesz jednocześnie laptopa i oddzielny monitor, to zakrzywiony Ci raczej nie podejdzie. Skoro Samsung Space odpada, to moim zdaniem nie masz innego wyboru od Acera Nitro VG270UPBMIIPX. Ewentualnie za 2000 zł jest Acer Nitro XV272UPBMIIPRZX na tej samej matrycy co Gigabyte Aorus AD27QD, ale nie wiadomo kiedy w końcu będzie dostępny w x-komie, a na stronie Acera jest za 2200 zł.

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XV272UP by mi się podobał najbardziej. Dzwoniłem na infolinię, powinien być końcem maja lub początkiem czerwca. Wstrzymam się jeszcze z zakupem i będę go miał na oku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Edit: zmęczenie wzięło górę, do skasowania.

Edytowane przez Walitorax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na Acer Nitro XV272UPBMIIPRZX. Przez inne wydatki w międzyczasie, kupiłem go dopiero teraz (szczęśliwie na promocji za 1499 w X-Kom)

 

W takiej cenie jest dla mnie absolutnie fantastyczny. W porównaniu do wyświetlacza z laptopa, czuję się jak w kinie :E

 

Obraz bardzo ładny, dead pixeli nie znalazłem (chociaż z lupą nie szukałem).

BLB występuje w niezbyt uciążliwym dla mnie natężeniu. Na czarne tło się nie zamierzam gapić, z czasem pewnie przestanę się na tym skupiać.

Zdjęć nie robię bo pewnie i tak nie oddałyby stanu faktycznego.

 

Możliwości dostosowania pozycji wyświetlacza okazały się świetnym dodatkiem - lepiej byłoby już tylko na ścianie.

 

Serdecznie dziękuję za pomoc wszystkim zgromadzonym :):thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...