Skocz do zawartości
Pieronisko

ulepszenie komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam, zakupiłem monitor 3440x1440 i nadszedł moment żeby podrasować nieco kompa. Głównie pod assetto corsa competizione. Chciałbym wydać około 1000-1500zł, myślałem o używanym 1070 ewentualnie 1080 do tego pewnie pasowałoby zmienić zasilacz, co sądzicie?

 

Procesor Intel i5 4460 4x3,4GHz + chłodzenie SilentiumPC Fera 3

Grafika Asus Strix GeForce GTX 1050 2G Gaming

Dysk Toshiba 1TB P300

Obudowa SilentiumPC Regnum RG4

Płyta główna MSI B85-G43

Zasilacz Be Quiet 400W System Power 8

Ram Kingston genesis 16GB 4x4G

Edytowane przez Pieronisko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie zgadzam się, w 1440p procesor ma mniejsze znaczenie a większe grafika. Wyprztyka się na platformę podczas gdy do tej rozdziałki rtx2060 albo gtx 1080 byłby najsensowniejszy.

Owszem przez to, że jest to 4/4 w niektórych grach będziesz mieć problemy (AC Odyssey, BFV, Kingdom Come Deliverance) ale lepiej jest w tym przypadku moim zdaniem najpierw wymienić kartę a później platformę. Do 1440p to bym szukał 1080 albo rtx 2060. 1070 jest obecnie już bardziej do fhd ale w 1440p jak obniżysz detale to też pograsz.

 

Jaki masz RAM?

Wymiana na i7 by rozwiązała problemy ale jest niestety nieopłacalna.

Edytowane przez domino97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się, w 1440p procesor ma mniejsze znaczenie a większe grafika. Wyprztyka się na platformę podczas gdy do tej rozdziałki rtx2060 albo gtx 1080 byłby najsensowniejszy.

Owszem przez to, że jest to 4/4 w niektórych grach będziesz mieć problemy (AC Odyssey, BFV, Kingdom Come Deliverance) ale lepiej jest w tym przypadku moim zdaniem najpierw wymienić kartę a później platformę. Do 1440p to bym szukał 1080 albo rtx 2060. 1070 jest obecnie już bardziej do fhd ale w 1440p jak obniżysz detale to też pograsz.

 

Jaki masz RAM?

Wymiana na i7 by rozwiązała problemy ale jest niestety nieopłacalna.

 

Tak jak pisałem zależy mi głównie na tym aby odpalić na przyzwoitych fpsach przy tej rozdzielczości assetto corsa competizione, do tego jeszcze cs go w inne tytuły raczej nie grywam. Ramu posiadam 16GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

domino97 ma racje. w tym wypadku najwiekszy uzysk do grania w 1440p bedziesz mial z uppgrade'u karty grafiki. tylko chcialbym zwrocic uwage, ze przy tym zasilaczu musi to byc cos co zre malo pradu, 1070 jeszcze jako tako, ale im wyzej celujesz z wydajnoscia karty ktora zamierzasz kupic, tym szykuj sie na wiecej zapasu mocy, ktory zasilacz musi miec, a Twoj naprawde ma tego zapasu malo.

 

zatem przy zmianie karty na wydajniejsza uwzglednij, ze moze byc konieczna zmiana zasilacza.

 

to jakis komputer gotowiec z allegro?

 

edit: szczerze mowiac przy 400w zasilaczu, to osobiscie bym sie bal wciskac nawet 1070

 

edit2: gtx 1660ti moglby miec sens. wydajnosc ciutke gorsza od vega56/1070Ti, w zasadzi eodpowiednik zwyklego 1070. dogania vege i 1070ti po OC. w budzecie sie zmiescisz.

Edytowane przez tomaszekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tych podzespołach komputer z 1070 wezmie jakieś 260w z 1080 koło 300 więc zasilacz wystarczy.

Rozdzielczość jest większa od 1440p więc ja tu widzę minimum, 1080. rtx 2060. problem w tym że gra która podałeś ma dosyć spore wymagania zarówno względem grafiki jak i CPU. Kup kartę jak będziesz miał dropy to najtańszym kosztem wymiana na i7 4770.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@brajan007 przy tej rozdzialce i chwilowych skokach obciazenia karta + proc moze spokojnie powodowac chwilowe przeciazenia tego zasilacza i bardzo prawdopodobne, ze ocp bedzie powodowac resety. widzialem osobiscie jak vega56 bez undervolta nie wyrabiala na zasilaczu cooler master gx 750w (edit: chociaz fakt, ze vega to jest pradozerne cholerstwo)

 

tu jest swietne porownanie w zasadzie wszystkich obecnych kart zarowno pod katem power consumption jak i wydajnosci takze w 1440p:

https://www.todotech20.com/nvidia-geforce-gtx-1660-ti-revision/

test obciazenia na 1440p w crysis3 very high: gtx 1070 to 295w; 1080 to juz 334w. naprawde uwazasz, ze pozostale 66w wystarczy na cala reszte ?? moim zdaniem nie.

 

edit: aha i ten bequiet 400w to ma 80+ ale tylko w podstawowej wersji. nawet jesli cudem udzwignie 1080 przy graniu to dlugo nie pozyje

 

edit2: na vega56 grywam w 1440p i jest ok, a 1660ti jest wydajnosciowo zblizony. imo bez wymiany zasilacza jedyna rozsadna opcja to 1660ti, a po wymianie mozna myslec o 1080 czy rtx2060, no ale to wieksze pieniedze trza szykowac

Edytowane przez tomaszekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podany przez Ciebie test jest z i9 9900k po OC na 5 Ghz, więc pobór przy tym zablokowanym i5 będzie sporo niższy a 100W zapasu na zasilaczu wystarczy, bo nie jest to jakiś no nrame.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

zasilacz jest legitny, tylko, ze akurat max obciazalnosc dla 12v1 jest 22A, co daje 264W, dla 12v2 18A, co daje 216W, to nawet jesli jakims cudem 1070 nie bedzie bralo wiecej niz podane przez Ciebie 260w jak pisales, to dalej bys polecil podpinanie 1080?

Edytowane przez tomaszekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ewentualnie mogę podpiąć aerocool x strike 500w bo mam takowy ze starego kompa ale nie wiem czy on będzie lepszy? jeśli nie to zainwestuje w jakiegoś be quiet! SYSTEM POWER 9 500W żeby mieć spokój

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz podpiąć tego Aerocoola, to solidna zasiłka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem gtxa 1080, do tego wymienię zasilacz na tego aerocoola no i pewnie trzeba będzie pomyśleć nad wymianą platformy, za czym się rozglądnąć jeśli chodzi o używane części (proc, ram i płyta) tak w okolicach 1200zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...