Skocz do zawartości
Demo

Karta dźwiękowa + Słuchawki pod FPS'y- pozycjonowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Aktualnie jadę na integrze z Gigabyte GA-Z77-HD3 czyli Realtek® ALC887.

 

Interesuje mnie coś co pozwoli dokładniej pozycjonować wroga w FPS'ach. Mam niestety/ stety gumowe ucho, więc jakość dźwięku ma drugorzędne znaczenie. Interesują mnie wyłącznie gry, żadnej muzy/ filmów.

 

1) Czy warto pchać się w kartę dźwiękową, czy wystarczą same słuchawki?

 

2) Jaka karta dźwiękowa/ słuchawki jest godna polecenia? Używki jak najbardziej wchodzą w grę.

 

3) Słuchawki przewodowe, zamknięte- fajnie by było jakby łeb się nie pocił w lato.

 

4) Budżet... powiedzmy do 600 pln, ale im mniej tym lepiej (b. nie lubię płacić za samo logo, nie mam uprzedzeń do nonamów).

Edytowane przez Demo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Sam kupiłem Somic v2 i na integrze alc1150 nie byłem w stanie określić precyzujnie pozycji przeciwnika w grze z stażem w okolicy 10 lat. Dopiero po zakupieniu karty dźwiękowej sb0880 creative xfi titanium było dobrze. To akurat z mojego doświadczenia. Ale bywało tak że przy starej płycie głównej ecs k7s5a integra mi kompletnie wystarczała do pozycjonowania na słuchawkach za 100 zł. Myślę że wiele zależy od naszego słuchu. Międzyczasie miałem również kartę dźwiękową asus xonar dg i na niej z kolei również miałem problem w grach.

Edytowane przez hopes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Aktualnie jadę na integrze z Gigabyte GA-Z77-HD3 czyli Realtek® ALC887.

 

Interesuje mnie coś co pozwoli dokładniej pozycjonować wroga w FPS'ach. Mam niestety/ stety gumowe ucho, więc jakość dźwięku ma drugorzędne znaczenie. Interesują mnie wyłącznie gry, żadnej muzy/ filmów.

 

1) Czy warto pchać się w kartę dźwiękową, czy wystarczą same słuchawki?

 

2) Jaka karta dźwiękowa/ słuchawki jest godna polecenia? Używki jak najbardziej wchodzą w grę.

 

3) Słuchawki przewodowe, zamknięte- fajnie by było jakby łeb się nie pocił w lato.

 

4) Budżet... powiedzmy do 600 pln, ale im mniej tym lepiej (b. nie lubię płacić za samo logo, nie mam uprzedzeń do nonamów).

 

 

Od paru dni jestem zmuszony siedzieć na ALC1220 bo stare X-fi (PCI) ma problem z najnowsza łatką 1903 do windowsa, i nie idzie grac w takie gry jak pubg ze względu na pozycjonowanie dźwięku na integrze. Stare XFI wraz z CMSS3d robi robotę. Tam skąd strzął, tam automatycznie leci celownik. Nikt mnie nie przekona że jest inaczej :P

 

Nawet słuchanie muzyki na starym xfi jest czystsze niż na integrze

 

Niestety przez ten update zostaje mi czekać na sterowniki które mają wyjść za X dni, albo zrobić rollback do 1803 :(

Edytowane przez JohnyPompka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od paru dni jestem zmuszony siedzieć na ALC1220 bo stare X-fi (PCI) ma problem z najnowsza łatką 1903 do windowsa, i nie idzie grac w takie gry jak pubg ze względu na pozycjonowanie dźwięku na integrze. Stare XFI wraz z CMSS3d robi robotę. Tam skąd strzął, tam automatycznie leci celownik. Nikt mnie nie przekona że jest inaczej :P

 

Nawet słuchanie muzyki na starym xfi jest czystsze niż na integrze

 

Niestety przez ten update zostaje mi czekać na sterowniki które mają wyjść za X dni, albo zrobić rollback do 1803 :(

 

Może być i X-FI. Który jest warty uwagi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być i X-FI. Który jest warty uwagi?

 

 

Ja mam Xtreme gamer od jakiś 11 lat i jeżeli chodzi o FPS-y to jest cud miód i orzeszki. Natomiast nie wiem czy bym ci polecił taką starą kartę.

 

Chciałbym ci coś innego zapodać, ale nie miałem styczności z innymi produktami od Creative. Może Creative Sound Blaster Z :hmm: Przynajmniej gwarancja jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...