Forum PCLab.pl: Karta dźwiękowa + Słuchawki pod FPS'y- pozycjonowanie - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Karta dźwiękowa + Słuchawki pod FPS'y- pozycjonowanie czy w ogóle warto?

#1 Użytkownik jest niedostępny   Demo 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 19 Maj 2019 - 07:48

Aktualnie jadę na integrze z Gigabyte GA-Z77-HD3 czyli Realtek® ALC887.

Interesuje mnie coś co pozwoli dokładniej pozycjonować wroga w FPS'ach. Mam niestety/ stety gumowe ucho, więc jakość dźwięku ma drugorzędne znaczenie. Interesują mnie wyłącznie gry, żadnej muzy/ filmów.

1) Czy warto pchać się w kartę dźwiękową, czy wystarczą same słuchawki?

2) Jaka karta dźwiękowa/ słuchawki jest godna polecenia? Używki jak najbardziej wchodzą w grę.

3) Słuchawki przewodowe, zamknięte- fajnie by było jakby łeb się nie pocił w lato.

4) Budżet... powiedzmy do 600 pln, ale im mniej tym lepiej (b. nie lubię płacić za samo logo, nie mam uprzedzeń do nonamów).

Ten post był edytowany przez Demo dnia: 19 Maj 2019 - 07:50

#2 Użytkownik jest niedostępny   hopes 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Maj 2019 - 10:10

Sam kupiłem Somic v2 i na integrze alc1150 nie byłem w stanie określić precyzujnie pozycji przeciwnika w grze z stażem w okolicy 10 lat. Dopiero po zakupieniu karty dźwiękowej sb0880 creative xfi titanium było dobrze. To akurat z mojego doświadczenia. Ale bywało tak że przy starej płycie głównej ecs k7s5a integra mi kompletnie wystarczała do pozycjonowania na słuchawkach za 100 zł. Myślę że wiele zależy od naszego słuchu. Międzyczasie miałem również kartę dźwiękową asus xonar dg i na niej z kolei również miałem problem w grach.

Ten post był edytowany przez hopes dnia: 19 Maj 2019 - 10:12

#3 Użytkownik jest niedostępny   JohnyPompka 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 19 Maj 2019 - 19:15

Zobacz postDemo, o 19 Maj 2019 - 08:48, napisał(a):

Aktualnie jadę na integrze z Gigabyte GA-Z77-HD3 czyli Realtek® ALC887.

Interesuje mnie coś co pozwoli dokładniej pozycjonować wroga w FPS'ach. Mam niestety/ stety gumowe ucho, więc jakość dźwięku ma drugorzędne znaczenie. Interesują mnie wyłącznie gry, żadnej muzy/ filmów.

1) Czy warto pchać się w kartę dźwiękową, czy wystarczą same słuchawki?

2) Jaka karta dźwiękowa/ słuchawki jest godna polecenia? Używki jak najbardziej wchodzą w grę.

3) Słuchawki przewodowe, zamknięte- fajnie by było jakby łeb się nie pocił w lato.

4) Budżet... powiedzmy do 600 pln, ale im mniej tym lepiej (b. nie lubię płacić za samo logo, nie mam uprzedzeń do nonamów).

Od paru dni jestem zmuszony siedzieć na ALC1220 bo stare X-fi (PCI) ma problem z najnowsza łatką 1903 do windowsa, i nie idzie grac w takie gry jak pubg ze względu na pozycjonowanie dźwięku na integrze. Stare XFI wraz z CMSS3d robi robotę. Tam skąd strzął, tam automatycznie leci celownik. Nikt mnie nie przekona że jest inaczej :P

Nawet słuchanie muzyki na starym xfi jest czystsze niż na integrze

Niestety przez ten update zostaje mi czekać na sterowniki które mają wyjść za X dni, albo zrobić rollback do 1803 :(

Ten post był edytowany przez JohnyPompka dnia: 19 Maj 2019 - 19:17

#4 Użytkownik jest niedostępny   Demo 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Maj 2019 - 19:20

Zobacz postJohnyPompka, o 19 Maj 2019 - 20:15, napisał(a):

Od paru dni jestem zmuszony siedzieć na ALC1220 bo stare X-fi (PCI) ma problem z najnowsza łatką 1903 do windowsa, i nie idzie grac w takie gry jak pubg ze względu na pozycjonowanie dźwięku na integrze. Stare XFI wraz z CMSS3d robi robotę. Tam skąd strzął, tam automatycznie leci celownik. Nikt mnie nie przekona że jest inaczej :P

Nawet słuchanie muzyki na starym xfi jest czystsze niż na integrze

Niestety przez ten update zostaje mi czekać na sterowniki które mają wyjść za X dni, albo zrobić rollback do 1803 :(

Może być i X-FI. Który jest warty uwagi?

#5 Użytkownik jest niedostępny   JohnyPompka 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 20 Maj 2019 - 16:05

Zobacz postDemo, o 19 Maj 2019 - 20:20, napisał(a):

Może być i X-FI. Który jest warty uwagi?

Ja mam Xtreme gamer od jakiś 11 lat i jeżeli chodzi o FPS-y to jest cud miód i orzeszki. Natomiast nie wiem czy bym ci polecił taką starą kartę.

Chciałbym ci coś innego zapodać, ale nie miałem styczności z innymi produktami od Creative. Może Creative Sound Blaster Z :hmm: Przynajmniej gwarancja jest.

#6 Użytkownik jest niedostępny   FreeQ333 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 20 Maj 2019 - 18:15

https://www.komputro...ck-edition.html takie coś

https://youtu.be/Dov4ACf-Zj0 do tego takie słuchawki jak ma być headset i jest bardzo dobrze.

#7 Użytkownik jest niedostępny   lothar90 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 21 Maj 2019 - 11:08

W tej cenie zdecydowanie Prodigy Cube

#8 Użytkownik jest niedostępny   lothar90 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 22 Maj 2019 - 09:38

A co do słuchaw, to isk hd9999 są za 219zł teraz na promce: https://promocje.x-k...ry=99_kategoria[1248]

#9 Użytkownik jest niedostępny   Robocap 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 24 Maj 2019 - 11:58

ISK bardzo spoko tylko to słuchawy dobre do integry on ma 6 stówek to kupi dobre źródło i lepsze słuchawki
Z tej promocji AKG K240 MKII Czarne https://www.x-kom.pl...kii-czarne.html wyglądem się nie różnią ale sceną muzyczną to już tak ;) za 299 zł to dobra cena

Strona 1 z 1