Skocz do zawartości
Alessandro

Problem z msxml.dll

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich . Jestem tu nowy , to mój pierwszy post więc nie wiem czy w dobrej kategorii go piszę .

Ściągnąłem sobie gierkę , Age of Empires III wszystkie 3 części . Po instalacji próbując odpalić grę wyskakuje mi błąd : MSXML.DLL Nie jest zainstalowany prawidłowo . Jest niezbędny do działania niniejszej gry. Ok, wchodzę w google wpisuje MSXML.DLL 4.0 , ściągam ze strony microsoftu odpowiedni dla Windowsa 7 , ale podczas instalacji tego małego pliku wyskakuje mi kolejny błąd : An error occured during the instalation of assembly component ( załączam zdjęcie). Czy jest mi ktoś w stanie powiedzieć o co chodzi i dlaczego nie może się to zainstalować poprawnie ? szukałem w całym internecie ale nic nie znalazłem . Dziękuję i pozdrawiam !

post-609058-15582550116621_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

System jest zaktualizowany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze robie i sprawdzam ale gdy wchodzę w panel sterowania , Windows Update , klikam aby wyszukać nowe aktualizacje , po chwili czekania wychodzi komunikat : System Windows nie może wyszukać nowych aktualizacji . Wystąpił błąd podczas wyszukiwania nowych aktualizacji dla tego komputera . Kod 8008005 Rozszerzenie Windows Update napotkało nieznany błąd .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A robiłeś według

poradnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze robie i sprawdzam ale gdy wchodzę w panel sterowania , Windows Update , klikam aby wyszukać nowe aktualizacje , po chwili czekania wychodzi komunikat : System Windows nie może wyszukać nowych aktualizacji . Wystąpił błąd podczas wyszukiwania nowych aktualizacji dla tego komputera . Kod 8008005 Rozszerzenie Windows Update napotkało nieznany błąd .

https://gallery.technet.microsoft.com/scriptcenter/Reset-Windows-Update-Agent-d824badc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak robiłem , tylko gość na filmiku ściąga MSXML.DLL 4.0 service pack 2 a to nie jest dla Windowsa7 64 ktory posiadam , ja sciągałem msxml.dll 4.0 service pack 3 , robiłem wszystko zgodnie z tym co pokazuje i dalej przy instalacji tego pliku wychodzi ten sam błąd. znalazlem nawet instrukcje http://www.dlldownloader.com/msxml3-dll/#Method-1-Fixing-the-DLL-Error-by-Copying-the-Msxml3dll-Library-to-the-Windows-System-Directory , robiłem kazdy krok po kolei nie wszystko mi sie udało bo w CMD po wpisaniu komendy : %windir%\SysWoW64\regsvr32.exe /u Msxml3.dll usuneło mi plik ale gdy dalem : %windir%\SysWoW64\regsvr32.exe /i Msxml3.dll ( na instalke) juz nie dalo rady zainstalowac ...

 

Ok , uruchomilem to wyszlo mi niebieskie okienko i lista 18 pozycji , ktore mam dac ? i pytanie bo sie nie znam , nie usunie mi to plikow z komputera za zasadzie formatu czy cos ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

tak robiłem , tylko gość na filmiku ściąga MSXML.DLL 4.0 service pack 2 a to nie jest dla Windowsa7 64 ktory posiadam , ja sciągałem msxml.dll 4.0 service pack 3 , robiłem wszystko zgodnie z tym co pokazuje i dalej przy instalacji tego pliku wychodzi ten sam błąd. znalazlem nawet instrukcje http://www.dlldownloader.com/msxml3-dll/#Method-1-Fixing-the-DLL-Error-by-Copying-the-Msxml3dll-Library-to-the-Windows-System-Directory , robiłem kazdy krok po kolei nie wszystko mi sie udało bo w CMD po wpisaniu komendy : %windir%\SysWoW64\regsvr32.exe /u Msxml3.dll usuneło mi plik ale gdy dalem : %windir%\SysWoW64\regsvr32.exe /i Msxml3.dll ( na instalke) juz nie dalo rady zainstalowac ...

 

 

Ok , uruchomilem to wyszlo mi niebieskie okienko i lista 18 pozycji , ktore mam dac ? i pytanie bo sie nie znam , nie usunie mi to plikow z komputera za zasadzie formatu czy cos ?

 

2 i potem 13 , 14

Edytowane przez Atak_Snajpera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 i potem 13 , 14

 

Zrobilem jak napisales , przy wyszukiwaniu aktualizacji systemu niestety ten sam błąd o ktorym pisalem wczesniej ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie ze starasz mi się pomóc , ale czuje ze mnie zaraz szlag trafi... dalej nie moge zrobic tej aktualizacji windowsa , zrobilem tak jak napisales sciagnalem wersje 11.7 , chwile sie to robilo zakonczylo sie elegancko , probuje uruchomic gierke i nic , dalej ten sam blad ze potrzeba msxml... wchodze w panel sterowania sprawdzam aktualizaje windowsa i dalej ten blad o ktorym pisalem wczesniej ... niewiem co robic , windowsa przeinstalowac czy co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...