Forum PCLab.pl: Kilkusekundowe zwiechy co parę minut po włożeniu SSD i przeniesieniu systemu - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Kilkusekundowe zwiechy co parę minut po włożeniu SSD i przeniesieniu systemu Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   6pounder 

• Gaduła
  • PipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 19 Maj 2019 - 13:08

Cześć. Po zakupie dysku SSD i wrzuceniu na niego systemu wg poradnika z przyklejonego tematu o dyskach SSD zaczęły się u mnie zwiechy całego kompa na kilka sekund i zdarzają się co kilka minut. Wszystko się zawiesza, można ruszać myszką ale niczego nie da się włączyć. Stają gry, stają filmy, przeglądarka. Kursor zmienia się w kółko symbolizujące status zajęty i tyle w temacie. Trwa to kilka, kilkanaście sekund. Czasem w ogóle nie wraca do normy i muszę wyłączać go przytrzymując power. Parę lat temu miałem identyczny problem po przeniesieniu systemu na nowy dysk ze starego i pomógł jedynie format.

Co może być nie tak? Jak diagnozować, jak naprawiać?

EDIT: Dysk SSD, który wrzuciłem to ADATA XPG SX6000 Pro 256GB.

Ten post był edytowany przez 6pounder dnia: 19 Maj 2019 - 14:27

#2 Użytkownik jest niedostępny   winuser_pl 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 19 Maj 2019 - 17:20

SSD firmy ADATA i wszystko jasne. Mialem te same problemy. Nigdy wiecej ADATA :)

Po wymianie na SSD innej firmy problemy ustapily. Nawet na zwyklym talerzowym HDD nie mialem takich problemow.

Produkty ADATA maja po prostu cache ktory co jakis czas w trakcie pracy schodzi do zera i leci odczyt z "prawdziwej powierzchni ssd", ktora jest wolna z natury mowiac prostym jezykiem.

Ten post był edytowany przez winuser_pl dnia: 19 Maj 2019 - 17:22

#3 Użytkownik jest niedostępny   Melon77 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 19 Maj 2019 - 20:03

Zobacz postwinuser_pl, o 19 Maj 2019 - 18:20, napisał(a):

Nigdy wiecej ADATA :)

A to ciekawe:

* 2 x ADATA SU960 960 GB

cytat z Twojej sygnaturki :hmm: :D

#4 Użytkownik jest niedostępny   6pounder 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 19 Maj 2019 - 21:21

Pana od "nigdy więcej ADATA" sobie darujmy, to niestety przykład dlaczego wolność słowa i dostępu do sieci nie jest najlepszym pomysłem.

Nie chciało mi się bawić z naprawami i po prostu zrobiłem format samego SSDka, który przeznaczam na system i programy. Problem był związany z migracją systemu, identycznie jak kilka lat temu gdy robiłem to samo. Teraz na czyściutkim dysku i windowsie przez pół dnia ani jednej zwiechy pod obciążeniem.

Tak więc jeśli ktoś szuka rozwiązania a nie chce mu się bawić z tym cały dzień - backup plików i format, w ciągu godziny problem załatwiony.

#5 Użytkownik jest niedostępny   anemus 

• Wind of changes
  • PipPipPipPipPip

Napisany 21 Maj 2019 - 23:57

Zobacz post6pounder, o 19 Maj 2019 - 22:21, napisał(a):

Pana od "nigdy więcej ADATA" sobie darujmy, to niestety przykład dlaczego wolność słowa i dostępu do sieci nie jest najlepszym pomysłem.

Nie chciało mi się bawić z naprawami i po prostu zrobiłem format samego SSDka, który przeznaczam na system i programy. Problem był związany z migracją systemu, identycznie jak kilka lat temu gdy robiłem to samo. Teraz na czyściutkim dysku i windowsie przez pół dnia ani jednej zwiechy pod obciążeniem.

Tak więc jeśli ktoś szuka rozwiązania a nie chce mu się bawić z tym cały dzień - backup plików i format, w ciągu godziny problem załatwiony.

Wiadomo, że lepiej zainstalować świeży. Przy klonowaniu wiele rzeczy może pójść nie tak. Od wyrównania, wielkości sektorów i podobnych do klonowania posektorowego. Faktem jest, że adata ma specyficzne firmware i nie lubi błędów w tym zakresie.
Taki mały offtop.
Jaka się ten dysk sprawuje? Głównie chodzi o to czy ten realtek nie throttluje.

Ten post był edytowany przez anemus dnia: 21 Maj 2019 - 23:57

Strona 1 z 1