Skocz do zawartości
HYCZKA

Gry wyłączają się do pulpitu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Już od kilku dni zmagam się z pewnym problemem, który dotyczy mojego nowego PC'ta. Chodzi konkretnie o wyłączanie się gier w różnym czasie, bez żadnych błędów. Po prostu, nagle gra jest wyłączana, a ja ląduje w pulpicie. Sam w sobie komputer się nigdy nie wyłączył, nie ma z nim innych problemów. Temperatury na grafice w tytułach typu The Division 2 na ustawieniach Ultra to 60-70 stopni maksymalnie, podobnie z procesorem, co w mojej ocenie nie jest niesamowicie wysoką wartością, bynajmniej nie taką, aby gra automatycznie zakończyła swoje działanie. Dziwi mnie jednak fakt, że komputer głośniej pracuje przy grze typu CS:GO od wyżej wspomnianej, czuć też leciutkie ciepło na szkle w obudowie.Wszelkie zmiany w sterownikach, systemy i tak dalej były sprawdzane i nadal dzieje się to samo, a sam problem jest dosyć uciążliwy i nigdy nie wiadomo, w którym momencie ponownie zobaczę swoją cudowną tapetę. Czy jest możliwość, aby sprzęt mimo wszystko się przegrzewał, bądź miał ustawione w systemie temperatury, przy których może odciąć działanie gry? Jeśli tak, to czy da się je podwyższyć, bądź coś na to poradzić? Dodam, że przy streamowaniu, bądź przeglądaniu internetu i innych tego typu rzeczy, taki problem nie miał miejsca. Dopiero gdy włączę grę, zaczynają się schody. Czasem jest to 25 minut, czasem 2 godziny działania i dopiero wtedy odcina. Bywa również i tak, że gry również nagle dostają ścinkę, na którą pomóc może tylko reset komputera. Zdarza się to rzadko w porównaniu z wywalaniem do pulpitu, jednak może to być istotne. Zestaw testowałem programami OCCT i Furmark kilka razy przez okres 30 minut i tylko raz zdarzyło się, że komputer zaciął się w podobny sposób, jak wyżej opisałem co do gier.

 

 

 

Sprzęt, na którym działa komputer to:

 

Grafika: RTX 2080,

 

Procesor: AMD Ryzen 7 2700X

 

Płyta główna Gigabyte: X470 AORUS ULTRA GAMING

 

Dysk SSD: ADATA SSD Ultimate SU800 512GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapuść furmarka i sprawdź przez 10 minut czy wywali do pulpitu...tak na pierwszy strzał,później pamięci memtestem i dyski na wypadek błędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Brakuje informacji:jakie posiadasz pamięci? Czy masz je ustawione na profil XMP/bądź są podkręcone?

Czasami OC pamięci powoduje ten problem.

U siebie na kompie w sygnaturce miałem taki sam problem,a okazało się że profil XMP był sprawcą problemu.

Więc autorowi radzę zacząć od RAM

 

Zapuść furmarka i sprawdź przez 10 minut czy wywali do pulpitu...tak na pierwszy strzał,później pamięci memtestem i dyski na wypadek błędów.

Z Furmarka mu pewnie nie wywali,miałem to samo i też puszczałem Furmarka na 30 minut i nie wywaliło do pulpitu

Edytowane przez Splendor_97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wyłączanie gier może być też z powodu niestabilnego ramu. Sprawdzałeś różne ustawienia ramu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAM jest w porządku, nie wykazał również żadnego błędu w memteście.

 

RAM to G.Skill Ripjaws V, DDR4, 16 GB,3200MHz, CL16 (F4-3200C16D-16GVKB)

 

Nie są one podkręcone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...