Skocz do zawartości
Bolt65

Laptop dla psychologa i studenta do 4tysięcy.

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Cześć,

 

 

 

Poszukuje laptopa do pracy psychologa+na studia oraz korzystania podczas wyjazdów. Jako, że na allegro są raty 0% postanowiłem kupić laptopa, dlatego chciałbym propozycje dostępne na allegro.

 

1) Kwota przeznaczona na zakup: Maks 4tysiące ale wolałbym zdecydowanie mniej. Ma być wydajnie, trwale i przyjemnie, ale bez przepłacania.

 

2) Laptop nowy/używany: Nowy

 

3) Rozmiar matrycy: Preferuje 15", ale minimalnie może być 13. Rozdzielczość im wyżej tym lepiej.

 

4) Główne zastosowanie: Pisanie dokumentów, przeglądanie internetu i zdjęć, oglądanie filmów. Pisanie maili etc, wszystko co związane z pracą psychologa i studenta. Sporadyczne prezentowanie materiału na prezentacjach, spotkaniach etc. Czasem gra w jakieś mało wymagające tytuły typu jakieś kanciarki lub heroes 3.

 

5) Miejsce użytkowania (np. głównie w domu, głównie w plenerze, etc.): W 100% po za domem, do użytku w domu posiadam mocnego PC.

 

6) Wymagania specjalne: Mocna bateria, są sytuację w których nie mogę ładować laptopa. SDD lub SDD+HDD to chyba podstawa, niewyobrażań sobie powrotu tylko do HDD.

 

Ewentualnie kusząca jest opcja ekranu dotykowego, jednak to pewnie podnosi koszt, więc nie wiem czy warto.

 

7) Osobiste preferencje: Brak, liczy się dla mnie stosunek ceny do jakości i ogólnie rozumiana jakość, lubię jeśli coś działa długo. Obawiam się jedynie, że bateria i tak będzie najsłabszym elementem i po pewnym czasie stanie się głównym problemem.

 

8) System operacyjny: Zawsze korzystałem z windowsa, ale nie mam oporów przed czymś innym.

 

9) Własna propozycja: Widziałem na allegro Apple Macbook Air 13' MQD32ZE/A i5 8GB 128SSD 2019 za jakieś 3600zł, słyszałem, że do pracy taki laptop jest świetny. jednak to tylko zasłyszana opinia. Pytanie czy adekwatna do ceny?

 

 

 

Pozdrawiam :).

Edytowane przez Bolt65

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopisz budżet w tytule tematu, aby temat był zgodny z regulaminem działu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie możesz mieć laptop kilka razy wydajniejszy od Maca (w którym masz 2 rdzeniowy procesor i.. 128GB SSD)

 

Aktualnie w x-kom są dwa ciekawe modele Della które możesz kupić na raty 0% :

 

Dell Inspiron 5482 i7-8565U/16GB/256+1000/Win10 FHD IPS - 3949 zł

 

Matryca dotykowa błyszcząca IPS 14 cali, 4 rdzeniowy niskonapięciowy i7 - duża moc kiedy trzeba a na codzień bardzo energooszczędny. 16GB RAM, 256GB SSD + 1TB HDD, Windows 10

Podświetlana na biało klawiatura, czytnik lini papilarnych i aluminiowa obudowa.

 

 

Dell Inspiron 5480 i5-8265U/16GB/480+1TB/Win10 MX250 - 3949 zł

Tutaj już bez dotyku - matowa matryca IPS 14 cali ale w zamian otrzymujesz większy dysk SSD - 480GB + 1TB HDD oraz całkiem wydajną kartę graficzną MX250.

Jest również podświetlana na biało klawiatura, czytnik lini papilarnych i aluminiowa obudowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie możesz mieć laptop kilka razy wydajniejszy od Maca (w którym masz 2 rdzeniowy procesor i.. 128GB SSD)

 

Aktualnie w x-kom są dwa ciekawe modele Della które możesz kupić na raty 0% :

 

Dell Inspiron 5482 i7-8565U/16GB/256+1000/Win10 FHD IPS - 3949 zł

 

Matryca dotykowa błyszcząca IPS 14 cali, 4 rdzeniowy niskonapięciowy i7 - duża moc kiedy trzeba a na codzień bardzo energooszczędny. 16GB RAM, 256GB SSD + 1TB HDD, Windows 10

Podświetlana na biało klawiatura, czytnik lini papilarnych i aluminiowa obudowa.

 

 

Dell Inspiron 5480 i5-8265U/16GB/480+1TB/Win10 MX250 - 3949 zł

Tutaj już bez dotyku - matowa matryca IPS 14 cali ale w zamian otrzymujesz większy dysk SSD - 480GB + 1TB HDD oraz całkiem wydajną kartę graficzną MX250.

Jest również podświetlana na biało klawiatura, czytnik lini papilarnych i aluminiowa obudowa.

 

Obie propozycje wydają się interesujące. Czy jesteś w stanie poszukać czegoś tańszego, abym miał większy zakres wyboru? Będę wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przyzwoitej cenie

Acer Spin 5 i5-8250U/8GB/256SSD/Win10 FHD IPS 3499 zł

Matryca FULL HD IPS dotykowa, procesor 8 generacji, solidne wykonanie aluminiowa obudowa, podświetlana klawiatura, system i dysk SSD w cenie.

 

Alternatywa Lenovo YOGA 530-14 i5-8250U/16GB/256/Win10 Szary 3399 zł

Model 14 calowy, matryca FULL HD IPS, solidne wykonanie, procesor 8 generacji, podświetlana klawiatura, lekki mobilny, dysk SSD PCIe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Acer, jest akurat w promocji i z kodem jest za 2999zł...wydaję się ciekawą opcją. Niestety promocja jest tylko do dzisiaj, co sprawia, że decyzję należy podejmować szybko a tego nie lubię. Dziękuję za propozycję, chociaż nie ukrywam, że troszkę zrobiły mi mętlik w głowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie kupiłem tego della 5482. Jednak wyczytalem w recenzji ze jego ekran pozostawia sporo do życzenia jesli chodzi o kolory. Cos innego dotykowego, trwałego z dobra bateria do 4k sie znajdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Dell 5482 ma dobrą matrycę i był dobrym wyborem.

 

Dell Vostro 5581 i5-8265U/8GB/240+1000/Win10Pro MX130 - 3999zł

Matowa matryca 15,6 IPS Full HD z dobrym pokryciem kolorów, wydajny procesor i5, dedykowana karta graficzna Nvidia MX 130 2GB, 8GB RAM, dyski DDS 240GB + 1000GB HDD, Windows 10 w cenie.

 

ASUS ZenBook Flip UX461 i5-8250U/8GB/256GB/Win10 Grey - 3799zł

Alternatywnie mniejszy ZenBook z dotykową matrycą o przekatnej 14" cali. Jest cienki i lekki. Można go też odwrócić o 360 stopni na drugą stronę, aby działał w trybie tabletu. Klawiatura posiada podświetlenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Z dobrą matrycą, ale bez dotyku:

MSI PS42 i5-8250U/8GB/256/Win10 IPS za 3599zł 

Jest lekki i ma dobry akumulator, do tego posiada też szybki 256GB dysk SSD na PCIe i ma b.cienkie ramki wokół matrycy. 

 

Alternatywnie z matrycą dotykową:

Lenovo YOGA 530-14 Ryzen 7/16GB/256/Win10 za 3499zł

To laptop konwertowalny z dotykową matrycą, to co go wyróżnia to procesor Ryzen 7 od AMD.  Zintegrowana karta Vega 10 jest zdecydowanie wydajniejsza od tej z procesorów Intela. 16GB pamięci działającej w trybie dual channel również poprawi ogólną wydajność laptopa. 

 

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia czy Autor chce matrycę matową, czy dotykową. Dotykowa matryca jest wygodna do kanapowego przeglądania internetu a jak laptop da się odwrócić na drugą stronę, to już rewelacja jak chodzi o komfort domowego użytku, tylko 99% dotykowych matryc montowanych w laptopach to błyszczące, dlatego też często ludzie do pracy wybierają matowe matryce bez dotyku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...