Skocz do zawartości
Toger

Monitor do filmów i gier do 1300zł

Rekomendowane odpowiedzi

Siema! Poszukuje monitora pod karte graficzna 1070Ti. Używać go bede oczywiście do grania, ale również zależy mi na dobrym odwzorowaniu kolorów i jakości obrazu, bo dużo czasu spędzam na oglądaniu filmów, czasowo nawet więcej niż na graniu. Wiem, że zapewne w tej cenie nie znajdę idealnego balansu między tymi dwoma aspektami, ale z założenia czegoś takiego właśnie poszukuje. Jeśli chodzi o rozmiar matrycy i rozdzielczość, to raczej 27" i WQHD (chyba, że 24" FHD da podobną jakość obrazu, jednak myślę, że różnica jest zauważalna). Póki co wpadły mi w oko te dwa modele: https://www.x-kom.pl/p/474400-monitor-led-27-289-acer-nitro-vg270ubmiipx-czarny.html , https://www.x-kom.pl/p/457277-monitor-led-27-289-samsung-c27jg50qqux-curved.html#Specyfikacja. Acer ma 75Hz i 1ms, zaś Samsung 144Hz i 4ms, Acer matryce IPS, a Samsung VA, tak więc różnią się dość mocno. Który byście wybrali? W grach lepiej się sprawdzi 144Hz+4ms czy 75Hz+1ms? Jeśli macie jakieś lepsze propozycje w granicach 1300zł, to bardzo chętnie ich wysłucham. Z góry dzięki za pomoc! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbuj Samsunga, cena dobra, a 144 Hz przydadzą się później jeżeli teraz nie wyciągniesz tyle klatek. Acer Nitro (każdy) ma problemy z matrycą, jedynie jednostki dostają za pierwszym razem dobry produkt - jest sporo tutaj na forum o jednym i drugim. Warto poczytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Samsunga masz do dziś promo w xkom. Jeśli nie zdążysz poczekaj na mediamarkt bez vatu mają na niego regularne promocje jest wtedy za 1100zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie 1140.

Ja w xkomie wyhaczyłem za 1199zł i polecam. Trafiłem na dobrą sztukę bez badów i stosunkowo dobre podświetlenie (nie idealne).

Monitor jak za tą sumę, cena/jakość - robi robotę. Podejrzewam, że za 1500-1600 szukałbym innego faworyta, ale w tym przypadku chyba nie ma konkurenta.

Jest jeszcze Acer ED273URPBIDPX z freesyncem za 1100 (z kodem) w x-kom, ale nie ryzykowałem bo mało o nim opinii i ciężko coś konkretnego o nim powiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja nie widzę żadnej nieostrości w czcionce. Chyba pod lupą???

Edytowane przez z3l3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja nie widzę żadnej nieostrości w czcionce. Chyba pod lupą???

 

 

też nie widzę, kolega chyba nie umie ustawić trybu ostrości - albo jest przewrażliwiony.

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Seledynowy Pou

Szczerze? Na tym porównaniu nie widać szczególnej lepszości czcionek tego po prawej. Jedyne co to na tle z ocieploną bielą czarny kolor tekstu wydaje się przyjemniejszy dla oka i tyle. Ostrość czcionek w obu przypadkach jest i tak mocno ograniczona relatywnie niskim ppi, a na ekran i tak się nie patrzy z takiej bliskości jak jest pokazane na zdjęciu.

 

Ja nie widzę żadnej nieostrości w czcionce. Chyba pod lupą???

też nie widzę, kolega chyba nie umie ustawić trybu ostrości - albo jest przewrażliwiony.

Dokładnie :thumbup: Po prostu niektórzy kupują szybko panikują i nie dają szansy przyzwyczaić się wzrokowi do zakrzywionego. Tym bardziej, że to obecnie jedyne 24-27" na rynku z kolorami quantum dot, co ma potężne znaczenie w VA, bo daje jakość kolorów a'la IPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

goodboy22 przecież już rozmawialismy na ten temat. Uwierz mi na słowo, między tymi zdjęciami różnica jest ogrmona. Im dalej tym gorzej na niekorzyść zakrzywieńca. Siedzę w odległości około 70 cm od monitora i miałem postawione dwa monitory obok siebie, i im dalej tym czcionka była bardziej rozmyta.

Możliwe że to tylko w tym modelu, nie wiem, nie miałem innego.

Jeżeli w tym Samsungu czcionka jest normalna jak na zwykłym ips czy tn to chętnie go przetestuję.

 

 

P.S Nie panikuję tylko jak się człowiek przyzwyczai do czegoś dobrego to potem ciężko w drugą stronę

Edytowane przez Seledynowy Pou

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak było i na moim Samsungu, kto nie widzi rozmazania ten po prostu nie chce go widzieć albo nie ma porównania, tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie co byscie polecili bez zakrzywionej matrycy w 1440p do 1300zł? Jeszcze przemysle temat, poczytam wiecej, ale chciałbym miec alternatywe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
https://www.x-kom.pl/p/474400-monitor-led-27-289-acer-nitro-vg270ubmiipx-czarny.html - co myślicie? Bo szczerze mówiąc podoba mi się ten Acer, rozdzielczosc WQHD, matryca IPS, czyli kolory powinny fajniej sie prezentowac niz przy VA, 75Hz+1ms mysle, ze powinno starczyc do grania, zwlaszcza, ze 1070Ti chyba i tak nie generuje wiekszej liczby klatek na sekunde. Jedyne co to czytam, ze istnieje problem z niektorymi modelami jesli chodzi o bad pixele i BLB, wiec jest ryzyko, ze nie trafie dobrego egzemplarza. Edytowane przez Toger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Seledynowy Pou

Szczerze? Na tym porównaniu nie widać szczególnej lepszości czcionek tego po prawej. Jedyne co to na tle z ocieploną bielą czarny kolor tekstu wydaje się przyjemniejszy dla oka i tyle. Ostrość czcionek w obu przypadkach jest i tak mocno ograniczona relatywnie niskim ppi, a na ekran i tak się nie patrzy z takiej bliskości jak jest pokazane na zdjęciu.

 

 

 

Dokładnie :thumbup: Po prostu niektórzy kupują szybko panikują i nie dają szansy przyzwyczaić się wzrokowi do zakrzywionego. Tym bardziej, że to obecnie jedyne 24-27" na rynku z kolorami quantum dot, co ma potężne znaczenie w VA, bo daje jakość kolorów a'la IPS.

Zakrzywienie nie jest tu niczemu winne, to jest problem struktury pikseli w matrycach VA. Korzystałem z kilku zakrzywionych IPSów i żaden nie miał problemów z czcionką. Na przykład LG 34GK950F ma bardzo ostry tekst. Za to samsung CFG73 którego testowałem miał dramatyczne czcionki. Nie wiem jak jest w tym modelu, ale jeśli podobnie to trzymałbym się od tego monitora z daleka.

 

Oczywiście każdy jest inny, jednemu takie coś może odpowiadać drugiemu nie. Ktoś kto przesiądzie się z monitora 1366x768 być może nie będzie narzekał. Ja po przesiadce z IPS

a full HD osobiście nie mogłem strawić tych czcionek.

Edytowane przez MiMaty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na płaskich VA czcionka jest ostra, więc to wina zakrzywienia na matrycy Samsunga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, po zglebieniu tematu obu monitorow stwierdzam, ze z Acerem raczej nie bede ryzykowal, mimo, ze naprawde zapowiada sie dosc ciekawie. Samsung ma problem z ostroscia czcionki, ale jednak uznaje to za mniejsza wade, wiec poki co prowadzi. Jedyne co, to troche obawiam sie tego zakrzywionego ekranu, mialem juz stycznosc z zakrzywionym MSI, ktoremu matryca pekla po kilku dniach uzytkowania bez zadnej ingerencji z mojej strony. Mozecie wierzyc lub nie, ale ja naprawde nawet nie dotknalem tego ekranu, sprawa nie do wygrania, 2000zł stracone. Nie wiem czy to kwestia wadliwego egzemplarza czy faktycznie te zakrzywieńce maja wieksza tendencje do pekania, ale jakbym mial do wyboru rownie dobry monitor co ten Samsung tylko bez zakrzywienia, to postawilbym na niego. Macie moze jakies propozycje? Czy jednak nie bac sie zakrzywienia i postawic na Samsunga?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Raczej sprawa mocno losowa, miałeś pecha i tyle. Takie przypadki się zdarzają tak samo jak zarysowania, rozlane matryce na płaskich prosto po wyjęciu z pudełka, nie winił bym tutaj zakrzywienia. Mam już drugi egzemplarz i nic takiego mi się nie przytrafiło. Prawdopobbnie matryca musiała być nadpęknięta już w fabryce, być może strzeliło w transporcie. Matryce zakrzywione są robione z tych samych materiałów, więc raczej nie ma większego ryzyka pęknięcia, nie widziałem żadnego krzywulca ze szklaną powłoką, która faktycznie stwarza większe niebezpieczeństwo ale to samo się tyczy glossy płaskich.

Edytowane przez goodboy22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez tak sadze, to musiala byc jaka wada tego konkretnego egzemplarza. A mam jeszcze takie pytanie, no bo skoro i tak nie da sie sciagnac filmow 1440p, a filmy 1080p na matrycy WQHD wygladaja gorzej niz na matrycy FHD, to jest sens w ogole w nia inwestowac? Da sie moze jakos skalibrowac obraz? Z drugiej strony gry na pewno obsuluguja 1440p, wiec tutaj duzy plus, ale tak jak mowilem w temacie, na jakosci obrazu w filmach mocno mi zalezy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Filmy 1080p nie wyglądają gorzej na monitorze 1440p niż 1080p, za to filmy 4k będą wyglądać sporo lepiej na 1440p niż 1080p.

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio? Bo z tego co czytałem, to jakosc slabsza, no bo film musi byc rozciagniety z 1080p do 1440p i ze najlepiej ogladac filmy w natywnej rozdzielczosci. Ale jesli faktycznie jest tak samo dobrze, to świetnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tak, przy oglądania w full hd i 2k nie widzę różnicy w rozciągniętych czy rozpikselowanych filmach, za to widzę ogromną różnicę w ruchu obrazu. Przy graniu obraz jest płynny przy 144hz, po przesiadce z płynnego 144hz na 60hz film widać wyraźnie że obraz klatkuje:) To jedyna taka wada która mi się rzuca w oczy. Hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swietnie, w takim razie na pewno zostaje przy WQHD. Samsung poki co faworytem, ale jeszcze bede szukal jakis innych opcji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung znowu jest w promocji w x-kom za 1200 zł ;) Zamów póki jest w promocji do 1 czerwca, zawsze istnieję możliwość zwrotu do 14 dni więc czas na testowanie będzie, a przy okazji przekonasz się czy zakrzywienie Ci odpowiada. Zobaczysz jak wyglądają filmy, jak działają gry w 144 Hz. Same plusy przy takiej cenie plus możliwość zwrotu. Nawet jeśli karta nie uciągnie stabilnych 144 Hz (a na pewno nie) to zostanie na przyszły, lepszy sprzęt. Monitora w końcu nie zmieniasz co roku - przynajmniej ja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta promocja jest z jakims kodem? Bo na stronie pokazuje mi 1349zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...