Skocz do zawartości
Kijimoshi

Jaka kartę graficzną do 1000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Dzień dobry

Jakie proponujecie karty do 1000zł może być lekko powyżej.Zależy mi na tym żeby była cicha,mógłbym grać w nowe tytuły oraz wystarczyła na dłuższy czas.Nie zajmuje się podkręcaniem.Interesują mnie tylko nowe.

Mój sprzęt:

-Procesor Inter-core-i7 3770k @ 3.50 GHz.

-Płyta główna ASUS Maximus IV GENE-Z / GEN3.

-8GB RAM.

-Zasilacz ts550w(80 bronze)

Edytowane przez Kijimoshi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nowe czy używane? Jak nowe to gtx 1660 lub rtx 2060, ale to już jest już sporo więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nowe czy używane? Jak nowe to gtx 1660 lub rtx 2060, ale to już jest już sporo więcej.

Zależy mi na nowej z gwarancją.

Edytowane przez Kijimoshi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 1000zł to tylko gtx1660, jednak jak będziesz chciał mieć ciszę to będziesz musiał zrobić undervolting, bo te najtańsze do cichych nie należą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

msi 1660 armor oc za 1089zł lub tańszy gigabyte za 1029zł. Ta druga opcja jest bliżej magicznych 1000zł, ale za tym idzie gorsza kultura pracy, czyli konieczność "poprawiania fabryki" robiąc undervolting.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

msi 1660 armor oc za 1089zł lub tańszy gigabyte za 1029zł. Ta druga opcja jest bliżej magicznych 1000zł, ale za tym idzie gorsza kultura pracy, czyli konieczność "poprawiania fabryki" robiąc undervolting.

A podałbyś mi linka do tej oferty karty msi?

Edytowane przez Kijimoshi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

armor od msi tez do cichych nie należą, jedynie Gaming od MSI prezentuje wysoki poziom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

do 1000zł to tylko gtx1660, jednak jak będziesz chciał mieć ciszę to będziesz musiał zrobić undervolting, bo te najtańsze do cichych nie należą

A czemu do 1000 zł tylko gtx1660?

Edytowane przez Kijimoshi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu do 1000 zł tylko gtx1660?

bo z nowych kart tylko ta jest opłacalna, a autor chce nową

sam stałem przed dylematem przez kilka dni, oglądałem oferty rx580 8gb czy nawet rx590, ale po podsumowaniu wszelakich za i przeciw to nvidia w tej cenie nie ma konkurenta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

bo z nowych kart tylko ta jest opłacalna, a autor chce nową

sam stałem przed dylematem przez kilka dni, oglądałem oferty rx580 8gb czy nawet rx590, ale po podsumowaniu wszelakich za i przeciw to nvidia w tej cenie nie ma konkurenta

Dziękuję za radę nie którzy mi mówili nawet ze lepiej rx 580 bo dłużej wytrzymuje ale nie wiem czy to prawda?

Edytowane przez Kijimoshi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nowe czy używane? Jak nowe to gtx 1660 lub rtx 2060, ale to już jest już sporo więcej.

karta do 1k a padło rtx 2060 :cool::E

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A podałbyś mi linka do tej oferty karty msi?

 

Na morelach znajdziesz 1660 Armor oc. Wiadomo przekracza budżet, bo prawie 1100zł, ale myślę że warto trochę dołożyć do wersji oc oraz z nieco lepszym chłodzeniem. Jeżeli jednak nie, to ten gigabyte będzie też ok po undervoltingu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za radę nie którzy mi mówili nawet ze lepiej rx 580 bo dłużej wytrzymuje ale nie wiem czy to prawda?

Jakbyś miał wybierać między gtx 1060 a rx580 to możnaby tak argumentować. Radeony się z reguły lepiej starzeją. rx580 4GB kosztuje też ok 700zł a 8GB bywały za 760zł co jest dość konkurencyjną ceną. Po UV z ciepłem i poborem prądu też nie ma tragedii ale nie ma co porównywać nawet z gtx 1660.

 

Ale:

- gtx1660 jest wydajniejszy od nich obu i to się nie zmieni nigdy

- ma dość niskie TDP jak na tą wydajność

- jest nowym modelem, Turing to nowa architektura od Nvidii więc o brak wsparcia sterownikami przez jakieś 2 lata raczej nie będziesz się musiał martwić

 

Wniosek jest taki, że gtx 1660 to obecnie najlepszy możliwy wybór jak ma się 1k. Po OC ta karta dorówna wydajnością gtx 1070.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

karta do 1k a padło rtx 2060 :cool::E

Przecież napisałem, że rtx 2060 kosztuje dużo więcej, a na pierwszym miejscu podałem 1660, także nie wiem o co ci chodzi, a czasami warto podać coś o "półkę" wyżej, bo może ktoś stwierdzi, że woli zaczekać i dołożyć do mocniejszej wersji. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

to juz lepiej dołóż te 40 zeta i weź wersję Ti od Gigabyte, w morelach masz za 1199 zł, zawsze 15-20% wydajniejsza i na ddr6 (wyższa przepustowość pamięci)

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

GTX 1660. Chyba ze np grasz tylko w BF to wtedy RX 590 (w bf RX jest wyraznie szybszy)

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

GTX 1660. Chyba ze np grasz tylko w BF to wtedy RX 590 (w bf RX jest wyraznie szybszy)

Gram głównie w LOLa i overwatcha ale też bym chciał pograc w jakieś fajne tytuły jak wyjdą.

Edytowane przez Kijimoshi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz tego gtx 1660.

Chociaż samo ostatnio kupiłem rx 580, to ja po prostu chciałem zaoszczędzić. Karta za 700zł + 2 gry sprzedane za 200zł to jednak fajna oferta ;p.

Jednak do 1000-1100 zł to już nie ma na co innego patrzeć, tylko na gtx 1660.

Może jakby Vega 56 red dragon, była za 1100zł... to można byłoby się zastanawiać :D ( to byłby burzliwy temat )

 

Zastanów się tylko nad wersją z lepszym chłodzeniem...

https://www.x-kom.pl/p/485159-karta-graficzna-nvidia-gigabyte-geforce-gtx-1660-gaming-oc-6gb-gddr5.html

ta już daje radę, ale z drugiej strony, wtedy warto dołożyć do gtx1660Ti ;/ tyle, że tak dokładać to można dość długo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakby Vega 56 red dragon, była za 1100zł... to można byłoby się zastanawiać :D ( to byłby burzliwy temat )

Ja bym wybrał vegę, jest sporo wydajniejsza :P

Po UV jakoś te rachunki za prąd pewnie dałoby się przeżyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekGLA

Ja bym wybrał vegę, jest sporo wydajniejsza :P

Po UV jakoś te rachunki za prąd pewnie dałoby się przeżyć.

ja tez bralbym vege bo jest szybsza niz 1660ti.Tylko,ze jak nie podkreca to uv tez raczej nie bedzie robil.

 

Rachunkami za prad przy uv-ed vedze bym sie nie przejmowal, beda niewiele większe niz przy jakimkolwiek odpowidniku od nvidia. Moj caly zestaw podczas grania ciagnie z gniazdka

zazwyczaj 180-250W, przy tej wydajnosci to niewiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...