Skocz do zawartości
Lalik922

Pomoc w doborze Wentylatorów Armis Ar5

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Dobry wieczór

 

Mam w obudowie armis ar5 (wersja bez okna i ledów - podstawowa) z hubem na wentylatory z kontrolerem pwm.

 

Wentylatory będą podłączone do w/w huba.

 

Przeglądając forum pomyślałem o wentylatorach Bequiet Shadow Wings 2 140mm 3 PIN przez wzgląd na łożysko typu rifle (praca w poziomie top) . Umiejscowiłbym dwa takie wentylatory 140 mm na froncie wtłaczające powietrze do wewnątrz oraz dwa na topie, górze wyciągające ciepłe powietrze, jeden fabryczny sigma hp 120 zostałby na tyle.

 

Moje pytania:

 

- czy te wentylatory to dobry wybór? Nie chce kupować droższych wentylatorów niż 70 zł za szt.

 

- zastosowane rozmieszczenie wentylatorów będzie poprawne?

Edytowane przez Lalik922

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem pure wings 2 (BL047)4x 140 mm, czas pokaże czy to dobry wybór. Podzielę się informacją jak sprawują się w armisie ar5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W swojej obudowie mam na froncie pure wings 2 (BL047). Kręci się na ok 550 rpm. Przy tej prędkości jest bardzo cichy, tzn. nie słychać szumu powietrza ale w całkowitej nocnej ciszy słychać pracę łożyska (takie tryk, tryk, tryk, ...). Ten dźwięk jest cichy ale jednak dość drażniący. Z dwojga złego wolałbym już, żeby wentylator szumiał niż terkotał. Możliwe jednak, że są osoby które tego dźwięku nie wyłapią lub ich komp ma inne głośniejsze elementy które to zagłuszą. Mój jest praktycznie bezgłośny, tzn słychać w nocy tylko tryk, tryk, tryk... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dziękuje za info, aktualnie mam wentylator na molexa w brutusie m10 na froncie który chodzi na full obroty a komp obok klawiatury stoi, także myślę, że wszystko będzie cichsze od niego jak przełożę do armisa ar5... Na dodatek parkuje mi głowica chyba w dysku hdd ( dźwięk jak w stacji transformatorowej raz na jakiś czas:P) Zobaczę jak sytuacja będzie wyglądać po założeniu wentylatorów jutro mają przyjść, podzielę się informacją:)

Edytowane przez Lalik922

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...