Skocz do zawartości
reQ_21

darmowe pożyczki - opnie

Rekomendowane odpowiedzi

witam

natknąłem się na temat serwisów, które użyczają "darmowych" pożyczek.

 

Czy ktoś z was tego korzystał? Jaka wiarygodność takiej usługi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wierzę, dlatego pytam.

 

Przykład stron : https://rekinfinansow.pl/darmowe-pozyczki-online/

ja korzystałem z tego, wygląda to tak że bierzesz pożyczkę np. na rok z tym że płacisz np. co tydzień ratę albo co miesiąc no ale całość musisz spłacić w 30 dni najważniejsze wysłać pismo odstępujesz od umowy pożyczki możesz to zrobić 29 dnia od zaczerpnięcia pożyczki i później masz 30 dni na oddanie pieniędzy przykładowo w zależności od regulaminu ale dodatkowo obowiązkowe ubezpieczenie pożyczki (200zł) nie podlega zwrotowi a nie dostaniesz bez niego pożyczki czy rodzaj spłaty ogólnie nie polecam bo za 5 lat przypomną sobie że 1 grosza nie spłaciłeś + odsetki 400zł za zwłokę :E lepiej sprzedaj kartę grafiki i za miesiąc sobie ją odkupisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja korzystałem z tego, wygląda to tak że bierzesz pożyczkę np. na rok z tym że płacisz np. co tydzień ratę albo co miesiąc no ale całość musisz spłacić w 30 dni najważniejsze wysłać pismo odstępujesz od umowy pożyczki możesz to zrobić 29 dnia od zaczerpnięcia pożyczki i później masz 30 dni na oddanie pieniędzy przykładowo w zależności od regulaminu ale dodatkowo obowiązkowe ubezpieczenie pożyczki (200zł) nie podlega zwrotowi a nie dostaniesz bez niego pożyczki czy rodzaj spłaty ogólnie nie polecam bo za 5 lat przypomną sobie że 1 grosza nie spłaciłeś + odsetki 400zł za zwłokę :E lepiej sprzedaj kartę grafiki i za miesiąc sobie ją odkupisz

 

 

ok, dziękuję za informacje :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klimatyztor, weź przeczytaj całą swoją wypowiedź na jednym wdechu.

 

@Fliper:

To, co klimatyzator opisał, to takie dość skomplikowane krętactwo wynikające z tego, że na odstąpienie od umowy pożyczki masz określony czas. W ten sposób możesz brać nawet kredyty hipoteczne i potem z nich rezygnować. Pożyczkodawca ma obowiązek oddać wszystkie pieniądze włącznie z prowizjami. Są oferty, gdzie faktycznie można tak pokombinować, że dostaniesz kasę za darmo na jakiś czas.

Co do ubezpieczenia...

 

Jeśli kredyt jest ubezpieczony i jego spłata następuje przed czasem, klient ma prawo wystąpić do ubezpieczyciela o zwrot składki za czas, kiedy ubezpieczenie było już bezprzedmiotowe.

Innymi słowy, jeśli miałeś ubezpieczenie na 3 lata, a kredyt spłaciłeś po 2, ubezpieczyciel zwraca za okres, kiedy kredytu już nie ma, czyli za rok. Zawsze kilka groszy wraca do kieszeni. Powinien o tym poinformować bank i załatwić to dla klienta, ale różnie z tym bywa. Jeśli klient ubezpieczał się be pomocy banku we własnym zakresie, to sam klient martwi się o ubezpieczenie. Warto, żeby każdy o tym wiedział, bo na co dzień spotykam się naprawdę z piramidalną ignorancją finansową klientów.

 

Wracając do tematu, Fliper, pewnie chodzi ci o te wszystkie "darmowe chwilówki" dla zdesperowanych i/lub debili, reklamowane przez tańczące małpy, upośledzone bociany i inne tego typu dziwactwa. To są pożyczki na krótki okres czasu i na niewielkie kwoty. RRSO to faktycznie 0%, no ale warunki są raczej nieciekawe. 1000zł na 30 dni lub coś w tym stylu. Takie coś się im opłaca, bo zazwyczaj jak już ktoś zaczyna brać chwilówki, to ma ich potem coraz więcej. Pożyczkodawca do tego sprawdza w ten sposób klienta. Spłaci? No to super klient - doimy następne 20 lat. Nie spłaci? To już nie dostanie. A teraz uruchamiamy kary umowne i windykację, więc do końca roku z tysiąca zrobią się trzy.

Jeśli naprawdę potrzebujesz i wiesz, że spłacisz, możesz brać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwilówki to najgorsze co może być, szczerze odradzam. Znajoma się w to wpiepszyła, od pozyczki 2k zrobilo sie 30k do oddania.

 

Proponuje, jeśli już potrzebujesz kasy, to pożyczkę np w eurobanku. Była oferta, z ktorej sam skorzystałem, 3k na rok, stała rata miesięczna, i do oddania było tylko 200 czy 300zl wiecej. Jak sie spóźniłem z rata chyba z dwa tygodnie to zapłaciłem ze 2 czy 3zl odsetki a nie drugie tyle jak w tych zlodziejskich parabankach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Chcesz darmowej pożyczki długoterminowej? Będzie ciężko.

Chcesz darmowej pożyczki krótkoterminowej? Banał. Karta kredytowa. Używać jej trzeba z głową i wiedzieć, że się spłaci we właściwym momencie.

Edytowane przez jagular

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Chcesz darmowej pożyczki długoterminowej? Będzie ciężko.

Chcesz darmowej pożyczki krótkoterminowej? Banał. Karta kredytowa. Używać jej trzeba z głową i wiedzieć, że się spłaci we właściwym momencie.

 

 

Dokładnie tak. Karta kredytowa w BANKU, która możesz spłacić wcześniej i zamknąć. I np dostać telefon Oppo, który sprzedasz i będziesz do przodu ;)

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Łomatko, wyczuwam panikę na widok tego środka płatniczego ;)

 

Karta kredytowa to nie musi być tylko narzędzie do zajanuszowania jakiegoś dobra w promocji. To normalny, wygodny środek płatniczy, którego można używać na codzień.

Problem co najwyżej z tym, że to środek raczej dla tych, którym się chce czytać instrukcje obsługi nowych zabawek. No i z regularnym dochodem.

Omijając ewentualne kwestie jakichś warunków promocyjnych, można tego użyć również jako kredytu długo (dłużej niż "do 56 dni") terminowego. Nie będzie to już jednak darmowe - typowe oprocentowanie w Polsce k.k. to chyba obecnie około 10% - jak komuś takie koszta odpowiadają i wie co robi, cóż, niech bierze.

To (te procenty) się oczywiście może zmienić, na zdecydowanie niekorzyść konsumenta. Trzeba mieć świadomość tego faktu. Wszystko jest opisane w dokumentacji.

Edytowane przez jagular

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 10% to chyba maksimum wynikające z ustawy antylichwiarskiej przy aktualnych stopach NBP. Tyle samo będą miały najbardziej zdzierające pożyczki w legalnych bankach.

 

Z tym, że karta to tani kredyt dla osób w miarę zamożnych, ze stałymi dochodami itd. Chwilówkowcy żerują głównie na ludziach, którzy kredytówki tak łatwo niedostaną ze względu na niskie zarobki, umowę zlecenie itd.

 

Jeżeli chodzi o tani kredyt długookresowy to do głowy przychodzą mi raty 0%, które czasem się trafiaja i są rzeczywiście 0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Sprawdziłem na www NBP. Chyba tak jest, bo to może być 4x stopy lombardowej, która teraz jest określona na 2.5%.

Nie oznacza to oczywiście, że maksymalny całkowity koszt kredytu to maksymalnie 10%, da się tego naskrobać więcej na jakichś prowizjach, karach :)

 

K.K. też może dać długoterminowy kredyt o zerowym koszcie, nie wiem jednak na ile to jest jeszcze w Polsce popularne. Rynek nie jest nasycony, na razie to chyba głównie kredytówki wychodzą z etapu niezerowych (dla konsumenta) kosztów utrzymania.

 

Karty kredytowe, tak uczciwie pisząc, też są produktem żerującym na ludziach. Jak cała bankowość hehehe.

 

Nie trzeba być wielce majętnym, żeby skorzystać z k.k. Wypada mieć stałe dochody. Ba, idąc w ekstremum, duża część "bogatego" Zachodu jest wiecznie zadłużona na k.k. i jest w stanie praktycznie ciągłego długu konsumenckiego.

Edytowane przez jagular

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że karta to tani kredyt dla osób w miarę zamożnych, ze stałymi dochodami itd. Chwilówkowcy żerują głównie na ludziach, którzy kredytówki tak łatwo niedostaną ze względu na niskie zarobki, umowę zlecenie itd.

 

Jeżeli chodzi o tani kredyt długookresowy to do głowy przychodzą mi raty 0%, które czasem się trafiaja i są rzeczywiście 0.

 

Zlecenie jest problemem? Zawsze miałem (i mam dość) dość niskie dochody. Permanentnie na zleceniu, maks rocznym. Dostałem dwie krydytówki bez problemu i w obu wpychali mi limit większy niż chciałem. Może wybrałem nieświadomie łatwe banki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapytałem z ciekawości na przyszłość - na razie gotówki nie potrzebuję więc spoko :P Dziękuję wszystkim za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na luzie mozna brac te rsso 0% na 30 dni, albo nawet i na 60/61 dni daja. Tylko splacaj w terminie. masz chyba z 50 firm ktore daja rsso 0%

tylko za kazym razem pisz do nich e-maila po pozyczce, zeby wykasowali twoje dane osobowe, zeby w roznych bikach sie twoje dane nie pojawialy, bo mozesz miec problem z otrzymaniem kredytu w banku na mieszkanie czy co tam sobie wiekszego wymarzysz, jak zobacza, ze w chwilowkach sie babrales.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mi się raz zdarzyło. Ogólnie unikam pożyczania kasy ale potrzebowałem pieniędzy a nie chciałem zrywać lokaty. Nie chciałem również pożyczać w banku bo pewnie by się to przeciągnęło a obawiałem się, ze ktos mi pewną rzecz wykupi. Tak wieć pożyczyłem kasę w firmie pożyczkowej prywatnej, po miesiącu oddałem. Moim zdaniem nie było to wcale taką zła opcją bo nic mnie to nie kosztowało. Pożyczki również są dla ludzi ale najważniejsze jest aby pożyczać z głową. Poza tym wiele z nich mozna pożyczyć w weekend https://pozyczkaportal.pl/pozyczka-chwilowka-w-weekend/

Edytowane przez Tygrysss1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...