Skocz do zawartości
Creeper!

Instalacja Windows 10 na lapku Lenovo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

 

Chciałbym zrobić reinstall systemu (Windows 10 Home) na laptopie Lenovo, który ma klucz zapisany w BIOS.

Teoretycznie mam partycję Recovery, ale nie chcę przywracać tej wersji systemu, bo jest naszpikowana apkami Lenovo, których chciałbym się zdecydowanie pozbyć...

 

Pojawia się kilka pytań:

1. Czy instalka Win 10 Home pobrana ze strony M$ zadziała i automatycznie wczyta klucz, czy muszę mieć jakąś specjalną wersję systemu?

2. Czy zainstalowanie swojego systemu (czystej wersji bez brandingu Lenovo) może wpłynąć na gwarancję?

3. Czy nawet jeśli się uda zainstalować wersję ze strony M$, to czy normalnie aktywuje mi system?

 

Z góry dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

 

Chciałbym zrobić reinstall systemu (Windows 10 Home) na laptopie Lenovo, który ma klucz zapisany w BIOS.

Teoretycznie mam partycję Recovery, ale nie chcę przywracać tej wersji systemu, bo jest naszpikowana apkami Lenovo, których chciałbym się zdecydowanie pozbyć...

 

Pojawia się kilka pytań:

1. Czy instalka Win 10 Home pobrana ze strony M$ zadziała i automatycznie wczyta klucz, czy muszę mieć jakąś specjalną wersję systemu?

2. Czy zainstalowanie swojego systemu (czystej wersji bez brandingu Lenovo) może wpłynąć na gwarancję?

3. Czy nawet jeśli się uda zainstalować wersję ze strony M$, to czy normalnie aktywuje mi system?

 

Z góry dzięki za pomoc!

 

Spokojnie możesz instalować wersję z strony klucz wpisze się sam. Taki czysty system jest dużo lepsze niż ten brandowany przez lenovo. Gwarancji nie stracisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

 

Chciałbym zrobić reinstall systemu (Windows 10 Home) na laptopie Lenovo, który ma klucz zapisany w BIOS.

Teoretycznie mam partycję Recovery, ale nie chcę przywracać tej wersji systemu, bo jest naszpikowana apkami Lenovo, których chciałbym się zdecydowanie pozbyć...

 

Pojawia się kilka pytań:

1. Czy instalka Win 10 Home pobrana ze strony M$ zadziała i automatycznie wczyta klucz, czy muszę mieć jakąś specjalną wersję systemu?

2. Czy zainstalowanie swojego systemu (czystej wersji bez brandingu Lenovo) może wpłynąć na gwarancję?

3. Czy nawet jeśli się uda zainstalować wersję ze strony M$, to czy normalnie aktywuje mi system?

 

Z góry dzięki za pomoc!

1. Zadziała, o ile jest to wersja zgodna z Twoim kluczem (Home/Pro itd), językiem oraz x86/64bit w zależności od tego jaka była pierwotnie

2. W żaden sposób, to tylko soft, masz prawo zainstalować system jaki chcesz, nikt nie zmusza do korzystania z partycji recovery, możesz nawet całe życie laptopa używać live cd i nikomu nic do tego :)

3. Oczywiście że tak

 

Partycja recovery owszem ma mnóstwo bloatware - z doświadczenia wiem że da się ją "odcedzić" ale zajmuje to dużo czasu, a z uwagi na mnóstwo update które powychodziły przed stworzeniem tej partycji recovery po prostu szybciej i lepiej jest ściągnąć najnowsze ISO z serwerów MS, zainstalować, dociągnąć update'y, no a potem standardowo DriveBooster czy ręczna instalacja sterowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia czy usunięcie lub naruszenie recovery nie będzie wiązało się z utratą gwarancji? Trzeba poczytać w jej warunkach na stronie lenovo żeby mieć pewność, bo na 90% instalacja czystego systemu uszkodzi partycję recovery bo win10 będzie chciało utworzyć nową lub podmienić istniejącą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi :)

 

Dla pewności napisałem na support Lenovo odnośnie partycji recovery, zobaczymy co mi odpowiedzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia czy usunięcie lub naruszenie recovery nie będzie wiązało się z utratą gwarancji? Trzeba poczytać w jej warunkach na stronie lenovo żeby mieć pewność, bo na 90% instalacja czystego systemu uszkodzi partycję recovery bo win10 będzie chciało utworzyć nową lub podmienić istniejącą.

Wszystko zależy czy aktualnie jest GPT czy MBR i co się "namiesza" przy instalowaniu systemu. Wystarczy sformatować obecną i wskazać jako docelową do instalacji systemu i recovery nie ruszy - jest to ukryta partycja i będzie widoczna jako obszar nieprzydzielony albo ew. jako inna partycja. Nie powinno być problemu.

 

Jak masz schizy, zrób sobie kopię partycji AOEMI Partition Manager czy innym softem. Gwarancja jest na sprzęt, nie na soft, wiem że są disclaimery dotyczące tego i owego ale do jasnej ciasnej - nie można odmówić gwarancji jeśli ktoś sobie wywali partycję recovery. Tak samo nikt Ci nie udowodni że kręciłeś CPU albo robiłeś UV - podobna historia jak z telefonami i rootem, gdzie część serwisów w ogóle na to nie patrzyła, a dla części wystarczyło zrobić unroota, wgrać stockowy soft i było ok.

 

Mało który się "czepiał". Nawet jak będą się burzyć, pamiętaj - wszelkie umowy, disclaimery w Polsce NIE działają z taką mocą jak np. w Stanach - gwarancja jest na sprzęt i o ile nie ingerowałeś w środek, to soft ma marginalne znaczenie, chroni Cię prawo i nieuwzględnienie gwarancji z takiego powodu jak brak partycji recovery to żaden powód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...