Skocz do zawartości
Isharoth

Gdzie kupić rower Kross?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam,

Przymierzam się do zakupu nowego roweru. Zdecydowałem się na zakup MTB Kross Hexagon. Budżet w okolicach 1700-1800zł. I tu pojawiają się wątpliwości.

 

Na stronie producenta za 1700zł mam Hexagona 4.0, a w innych sklepach internetowych można w tej cenie dostać Hexagona 6.0, gdzie są już hamulce hydrauliczne i kaseta zamiast wolnobiegu. Czy gdzieś tutaj jest jakiś haczyk? Co z gwarancją, są jakieś różnice?

 

Przykład:

https://trekking24.p...4993364116.html

 

https://www.kross.pl...mtb/hexagon-6-0

 

Zauważyłem że ten ze sklepu jest z 2018 a ze strony producenta z 2019. W sklepie jest też wersja z 2019 i rzeczywiście też kosztuje 2000zł. Tylko jaką to robi różnicę? W osprzęcie żadnej się nie dopatrzyłem.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej kupić w sklepie z najlepszymi ocenami. Idealnie gdzieś lokalnie, w miejscu do którego możesz podjechać w razie problemów że sprzętem.

 

Jak dobrze pamiętam niedawno zaobserwowaną w internetach dyskusję, Kross wymaga do podtrzymania gwarancji wizyt w serwisie autoryzowanym przez niego.

 

Rowery to towar sezonowy, więc poprzednie roczniki są tańsze. Jeżeli osprzęt jest taki sam, a rower w odpowiadającym rozmiarze, to czemu nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dzięki. Chyba wezmę nawet tańszego 5.0, a za resztę pieniędzy dokupię sobie dodatkowy sprzęt.

 

Zaciekawiłeś mnie z tą gwarancją. Pamiętasz co jaki czas trzeba oddawać rower do przeglądu? Mam chyba jeden serwis Krossa w pobliżu, tzn. jest kawałek drogi ale w razie co będę mógł podjechać. Rower chcę zamówić przez internet, w innym sklepie.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja musiałem robić przegląd raz do roku lub 1000km chyba. :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabiłbym się gdybym musiał raz na dwa tygodnie rower oddawać na "przegląd" :lol2:

 

Co do cen: katalogowa to jedno a rynkowa to drugie, na krossa marża dealerska to 27% i jak masz dobre wejście do sklepu to na każdy model możesz dostać 25% rabatu - nawet na dopiero co wprowadzone do sprzedaży. To co widzisz w sklepach to ceny właśnie po rabatach - czasem mniejszych, czasem większych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ok, decyzja padła na Hexagona 5.0 za 1570zł. Już nie mogę się doczekać. :)

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pamiętam niedawno zaobserwowaną w internetach dyskusję, Kross wymaga do podtrzymania gwarancji wizyt w serwisie autoryzowanym przez niego.

Jeszcze o takich wymaganiach nie słyszałem. Pierwszy po 100km/miesiącu to norma w warunkach gwarancji ale kolejne? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam Krossa, nie mam własnych doświadczeń.

Moja wypowiedź wynikała z tego, co wyczytałem w sieci.

A wyczytałem że ktoś chciał zrobić przegląd, w celu min. podbicia karty gwarancyjnej, co jakoby miało legalizować gwarancję. Przegląd zrobił za sporą opłatę, zapytał Krossa czy nie za dużo, Kross zadecydował że tak i serwis powinien zwrócić "nadpłatę". Serwis ma to w pupce. Kross w ramach zadośćuczynienia zaoferował jakieś akcesoria że swojej strony.

Ot taka historyjka. Czy prawdziwa? Kto wie. Ale widać że może trzeba dalej czytać dokładnie, słowo po słowie, dokumentację produktu. No i że dalej są jakieś "karty gwarancyjne" hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chodziło o ten pierwszy przegląd.

 

A może i nie: https://www.kross.pl/pl/serwis/gwarancja

Przypominamy, że warunkiem trwania gwarancji (w tym 5.letniej gwarancji na ramę) oraz utrzymania sprawności roweru jest wykonanie przeglądu regulacyjnego po miesiącu użytkowania roweru a następnie co rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ciekawe czy do tego przeglądu zalicza się:

 

Klient otrzymuje rower wyregulowany przez serwisanta Kross. Jest on także sprawdzony pod względem technicznym, po pełnej regulacji hamulców/przerzutek z właściwą wartością ciśnienia w ogumieniu. Jako autoryzowany serwis Kross dokładnie uzupełniamy metki handlowe oraz podbijamy i wypełniamy kartę gwarancyjną.
 

 

Bo taka notka jest w sklepie, w którym złożyłem zamówienie. :)

Chyba nie, bo na stronie Krossa naciskają, że chodzi o przegląd po miesiącu użytkowania.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydanie sprawnego i wyregulowanego sprzętu to jedno. Pierwszy przegląd gwarancyjny to odrębna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bono

Oprócz pierwszego przeglądu jesteś zmuszony do przeglądów co rok, prawda?

 

@Isharoth

Nie, to tylko przygotowanie roweru w momencie sprzedaży. Rower potem zacznie być używany, przez co wszelkie części, linki, itd zaczną pracować i często trzeba dokonać regulacji po okresie takiego dotarcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...