Skocz do zawartości
gilban

Kernel Power 41 Kategoria zadania 63

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam!

 

Zauważyłem że coś się dzieje dziwnego - podczas używania przeglądarki Chrome rzadko (średnio raz na tydzień) komputer się zawiesza, mysz i klawiatura nie reaguje i tylko reset pomaga. Podczas grania w Assassin's Creed Odyssey, Anno1800, Frostpunk czy używania innych programów takich rewelacji nie ma.

 

Mam kartę graficzną AMD RX570, tak jak w mojej stopce i najnowsze sterowniki. Oczywiście Windows 10 64 bit PRO 1809. Po dzisiejszej awarii pojawił się dziś komunikat ze sterownika karty graficznej: z powodu nieoczekiwanego błędu systemu przywrócono domyślne ustawienia funkcji radeon wattman

Z tym że sam tylko pamięci mam ustawione w w XMP1

 

Raz nawet zapuściłem MEMtest86. Chodziło to 4 godziny i było czysto. Po tym czasie zacząłem w Memtest przeglądać co jeszcze program ma w ustawieniach i się wtedy zawiesił.

 

Dziś wyłączyłem w Chrome akcelerację sprzętową i wyczyściłem w C:\Users\nazwa użytkownika\AppData\Local\Google\ całą zawartość folderu. Ciekawe, czy to coś pomoże.

 

Między czasie w ubiegłym tygodniu gdy miałem to samo, wyjąłem grafikę, pamięci (styki przemyłem alkoholem Izopropylowym, wyjąłem wszystkie wtyczki od zasilacza, ale widać to nic nie dało.

 

Czy jest na to jakieś inne lekarstwo?

 

Czy może jest problem z zasilaczem? I zacząć jednak od niego?

 

Czy takie coś było by dobre w zastępstwie: be quiet! 600W PURE POWER 11CM 80+Gold?

 

W sobotę Anno 1800 katowałem 5 godzin i było wszystko dobrze. Więc jak mówię - tylko przy Chrome są takie rewelacje.

Edytowane przez gilban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy na teście Power supply w OCCT też się wysypie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zrobiłem test, ale nic się nie wysypało. Jednak usłyszałem z komputera 2 jakby strzały. Ale nic nie śmierdziało i dymu nie było nie wiem co to.

 

Zamówiłem zasilacz. Jutro będzie do odbioru w morele.net i zobaczę co będzie dalej. Bo bez innego zasilacza to ja nic nie będę wiedział. A że płytę, procesor, pamięci i grafikę u nich kupiłem to będzie potem łatwiej. Obecny zasilacz kupiłem w Euro RTV AGD. Jak po wymianie zasilacza będzie OK to wtedy zrobię reklamację na zasilacz.

 

____________________________________________

 

PS. Nowy zasilacz kupiłem, właśnie ten be quiet! w wersji CM, czyli z odpinanymi kablami. I komputer na razie działa stabilnie. Co dalej będzie, zobaczymy. Stary oddam do reklamacji.

Edytowane przez gilban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...