Skocz do zawartości
Destroy

ViewSonic XG2703 (3 049,00 zł) vs Acer Predator XB271HUBMIPRZ (2 399,00 zł)

Rekomendowane odpowiedzi

Który monitor wybrać?

 

Do niedawna byłem nastawiony na ViewSonic, ale Acer dokonał jakieś chorej obniżki i teraz te Predatory idą za 2399 zł. Czy w związku z tym wybór stał się prosty na korzyść Predatora?

 

Viewsonic https://www.x-kom.pl/p/465130-monitor-led-27-289-viewsonic-xg2703-czarny.html#Specyfikacja

 

Acer Predator https://www.x-kom.pl/p/265313-monitor-led-27-289-acer-predator-xb271hubmiprz-czarny.html#Opis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam zastanawiałem się nad Viewsonicem, ale okazało się, że zaprzestali już produkcji tego modelu, więc kupuje się zapasy na magazynach + w razie gwarancji mogą być problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam zastanawiałem się nad Viewsonicem, ale okazało się, że zaprzestali już produkcji tego modelu, więc kupuje się zapasy na magazynach + w razie gwarancji mogą być problemy.

Tylko że to była wielka trójka monitorów 2k ( jeszcze model Asusa ROG coś tam), wszystkie te monitory mają tę samą matrycę. Dziwi mnie, że Acer tak bardzo odskoczył w dół z tą ceną. Cena/jakość wydaje się teraz bezkonkurencyjna na korzyść Acera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie do końca ta sama matryca bo z tego co się orientuje ten Acer ma matryce od Innolux (która ponoć lepsza jest) a ViewSonic czy ASUS to Auoptronics.

 

Ja w poprzednim miesiącu miałem obydwa te monitory na testach. Wypadły kiepsko ale możliwe że trafiłem na słabe egzemplarze lub pozwrotowe ;) Jeśli chcesz próbować to doradzał bym na początek spróbować Acera.

Edytowane przez Bunny99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo Acer w koncu wycenil dobrze ten bubel, ktory trzeba po 5x wymieniac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie do końca ta sama matryca bo z tego co się orientuje ten Acer ma matryce od Innolux (która ponoć lepsza jest) a ViewSonic czy ASUS to Auoptronics.

 

Ja w poprzednim miesiącu miałem obydwa te monitory na testach. Wypadły kiepsko ale możliwe że trafiłem na słabe egzemplarze lub pozwrotowe ;) Jeśli chcesz próbować to doradzał bym na początek spróbować Acera.

Po komentarzach na serwisach zagranicznych najwięcej ludzie narzekają na Asusa, że ma słabą kontrolę jakości i przez to BLB m.in.

 

Więc dlatego rozpatrywalem tylko Viewsonic albo Acera.

 

Dziwi mnie dlaczego Acer aż tak zjechał z ceną teraz, mimo, że Predator prawdopodobnie jest najlepszym z monitorów 27" QHD. On jest teraz o 600-800 zł tańszy od bezpośrednich konkurentów :P

 

Bo Acer w koncu wycenil dobrze ten bubel, ktory trzeba po 5x wymieniac.

Bubel? Który monitor 27" QHD zatem polecasz?

Edytowane przez Destroy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Spadek ceny raczej na pewno podyktowany faktem uwolnienia freesync pod karty nVidii. Ludzie przestają inwestować w monitory G-Sync, skoro można mieć to samo na freesync, a producenci w obliczu tego faktu zmuszeni są obniżać ceny po prostu niektórzy robią to szybciej od innych. Też brałbym Acera na początek.

Edytowane przez goodboy22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spadek ceny raczej na pewno podyktowany faktem uwolnienia freesync pod karty nVidii. Ludzie przestają inwestować w monitory G-Sync, skoro można mieć to samo na freesync, a producenci w obliczu tego faktu zmuszeni są obniżać ceny po prostu niektórzy robią to szybciej od innych.

Nie wiem czy zrozumiałem. To znaczy, że teraz na kartach nVidii można grać na freesyncu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie wiem czy zrozumiałem. To znaczy, że teraz na kartach nVidii można grać na freesyncu?

Nie do końca, na kartach Nvidii działa teraz Adaptive-Sync od VESA przez złącze DisplayPort.

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostanę jednak przy G-Syncu i wezmę tego predatora. Po obniżce, W cenie 2399, wydaje się na ten moment bezkonkurencyjny w monitorach do 3000 zł.

 

Daj znać jaki egzemplarz Ci się trafił a szczególnie podświetlenie matrycy (robisz black screen w całkowicie ciemnym pokoju i dajesz podświetlenie na 50% lub 100%). Powodzenia :)

 

Dla porównania moja sztuka (50% podświetlenia):

post-596258-15583687594903_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Widzę, że wszyscy w temacie wszystko pomieszali. Ten Acer jest na matrycy AU Optronics tej samej co Viewsonic.

Na Innolux jest ten Acer Nitro VG270UP bez G-sync i w bida obudowie bez gimnbo gadżetów i łapy z chatki baby jagi.

Edytowane przez Todis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ViewSonic XG2703, Acer Predator XB271HU, ASUS ROG SWIFT PG279Q są na tej samej matrycy. Ja nic nie pomieszałem :P

 

Asusa nie biorę pod uwagę bo wiem, że ludzie najbardziej na ten model narzekaja. Z kolei Viewsonic i Acer idą łeb w łeb w komentarzach i dlatego myślałem, że tu mi ktoś rozjaśni co wybrać.

 

Ale w sumie po obniżce Predatora o 500 zł, to chyba nie ma się co zastanawiać jeśli chodzi o stosunek jakość/cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ViewSonic XG2703, Acer Predator XB271HU, ASUS ROG SWIFT PG279Q są na tej samej matrycy. Ja nic nie pomieszałem :P

 

Asusa nie biorę pod uwagę bo wiem, że ludzie najbardziej na ten model narzekaja. Z kolei Viewsonic i Acer idą łeb w łeb w komentarzach i dlatego myślałem, że tu mi ktoś rozjaśni co wybrać.

 

Ale w sumie po obniżce Predatora o 500 zł, to chyba nie ma się co zastanawiać jeśli chodzi o stosunek jakość/cena.

 

Nie ma chłopie - wybór jedyny i słuszny Viewsonic choć wiem, że miałeś na myśli gimbo predatora :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma chłopie - wybór jedyny i słuszny Viewsonic choć wiem, że miałeś na myśli gimbo predatora :E

Chodzi mi o osiągi, nie o wygląd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o osiągi, nie o wygląd

 

Chodzi tu o jakość obrazu a nie papierowe osiągi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi tu o jakość obrazu a nie papierowe osiągi.

Możesz zatem krótko napisać dlaczego ViewSonicXG2703 jest lepszy od Predatora XB271HUBMIPRZ?

 

Daj znać jaki egzemplarz Ci się trafił a szczególnie podświetlenie matrycy (robisz black screen w całkowicie ciemnym pokoju i dajesz podświetlenie na 50% lub 100%). Powodzenia :)

 

Dla porównania moja sztuka (50% podświetlenia):

Ok. Zakup planuję max do końca września, bo mam jeszcze trochę wydatków, więc trochę to może potrwać. Ale jak kupię to dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie Viewsonic to znacznie bardziej uznana firma od Acera w kwestii monitorów i bardziej przykładająca się do swoich produktów.

Viewsonic ma długie tradycje jeśli chodzi o produkcję monitorów.

Ten monitor dobrze wypada w recenzjach i teoretycznie łatwiej trafić na dobrą sztukę z małym BLB.

Za to cenowo na dziś wypada słabiej w porównaniu do predatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem oba. ViewSonic zdecydowanie lepszy. Zastanawiałem się nawet czy go nie zostawić.

Po przetestowaniu kilku monitorów jestem już trochę tym zmęczony. Zmieniłem całkowicie koncepcje poszukiwania monitora. Niestety nie bardzo widzę możliwość znalezienia dobrego egzemplarza monitora typowo dla gracza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie Viewsonic to znacznie bardziej uznana firma od Acera w kwestii monitorów i bardziej przykładająca się do swoich produktów.

Viewsonic ma długie tradycje jeśli chodzi o produkcję monitorów.

Ten monitor dobrze wypada w recenzjach i teoretycznie łatwiej trafić na dobrą sztukę z małym BLB.

Za to cenowo na dziś wypada słabiej w porównaniu do predatora.

A czy ten ViewSonic jest warty takiej różnicy cenowej? Bo dzisiaj jest o 650 zł droższy od Predatora.

 

A ktoś wyżej pisał, że już przestali go produkować i będzie problem z ewentualną wymianą na gwarancji. To prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ten ViewSonic jest warty takiej różnicy cenowej? Bo dzisiaj jest o 650 zł droższy od Predatora.

 

A ktoś wyżej pisał, że już przestali go produkować i będzie problem z ewentualną wymianą na gwarancji. To prawda?

Odnośnie wycofania z produkcji modelu Viewsonic xg2703-gs:

post-280405-15584458092802_thumb.jpg

 

Na reddit można znaleźć podobne wpisy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...