Skocz do zawartości
Kornelix

Nowy Flagowiec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od paru dni zaczęła mi szaleć wysłużona Xperia Z3. Samoistne restarty i wyłączenia. Smartfona mam ok 3 lata + rok u brata więc myślę, że dość długo działał sprawnie. Szukam Flagowca ponieważ wczesniej miałem Samsunga Galaxy ACE oraz LG g2 mini i jeszcze przed upływem 24-miesięcznej gwarancji zaczynały mieć takie objawy jak Z3 po ok. 4 latach, no chyba, ze wcześniej trafiałem na jakieś nieudane sztuki, choć jestem raczej zdania, że producent bardziej przykłada się do swoich flagowych produktów, ale możecie mnie wyprowadzić z błędu.

 

Na czym mi zależy?

 

bardzo dobra bateria

szybkie ładowanie

dość dobre zdjęcia

najlepiej bezramkowiec aczkolwiek niekoniecznie, ale napewno nie chce tak wielkich belek jak te w Xperii

żeby znów podziałał sprawnie te 3-4 lata, o ile to się wogóle da przewidzieć, ale z pewnością są producenci, których lepiej omijać

żeby dobrze łapał zasięg, mieszkam na wsi, mamuśka miała po mnie Galaxy ACE i łapała zasięg, a po przesiadce na Xiaomi Redmi Note 4 prawie nigdzie nie ma zasięgu

 

Co proponujecie? budżet ok. 2000zł. Ja myślałem nad OnePlus 6T. Z pewnością taki telefon nie jest mi potrzebny, jak widać nie robie skomplikowanych operacji na telefonie, siedzenie na necie, czasem klikne zdjęcie, natomiast przyświeca mi myśl, że flagowiec dłużej i sprawniej będzie działał. Podobnie zresztą mój znajomy, po flagowcu miał 2 telefony drugiego rzędu, że tak powiem i też mówi, że jeżeli będzie coś brał to tylko flagowiec, co tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że to dobra droga.

 

btw. może da się tę Xperię naprawić? nie mówie, żeby gdziekolwiek go oddawać, ale może jakieś błedy, wirusy i może jakiś program na nim włączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

21 maja prezentacja Honora 20 i 20 Pro, 28 maja (Xiaomi) Redmi K20 i K20 Pro, więc ja bym się wstrzymał chwilę ;) Tylko co do Honora to aktualnie pojawił się problem z możliwością współpracy Google <-> Huawei, więc lipa trochę.

Edytowane przez dario_t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Oppo RX17 PRO lub poczekać na Redmi, aczkolwiek nie wiem czy to będzie dobry następca flagowca - bardziej średniak na sterydach.

 

Za oppo stoi świetny wyświetlacz, superszybkie ładowanie, genialny tryb nocny aparatu i przyzwoita bateria w połączeniu ze snapem 710 powinna wytrzymać blisko 2 dni codziennego użytkowania.

 

Na upartego można też wrzucić ostatnio zachwalanego Oppo Reno - aczkolwiek obiektywnie patrząc na to co oferuje RX17 PRO to wolałbym iść w jego stronę - zwłaszcza, że gradientowy kolor jest aluminiowy.

Oneplus też fajny wybór - ultra szybki telefon również z dobrym wyświetlaczem, tylko odstaje aparatem względem konkurentów.

 

Sam przyznałeś, że nie potrzebujesz kosmicznej mocy obliczeniowej, tylko dobrego, multimedialnego smartfona, więc Oppo RX17 PRO jest tutaj jak najbardziej mocnym zawodnikiem. Optymalizacja colorOS, snap 710 i 6gb ramu - nie ma co martwić się o szybkość. I też mniej bym się martwił o wymianę smartfona za ponad 2 lata. Powiedzmy sobie szczerze - z xiaomi i huawei bywa różnie.

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oppo lub zenfone 5z z komputronika za 1500zl tylko rozwiń proszę co rozumiesz jako bardzo dobra bateria?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak lubisz Xperię, to XZ1 można było ostatnio kupić na allego w oficjalnym sklepie Sony po 899zł, a w x-kom za 999zł. Teraz niestety jest w x-kom za 1279zł

Na allegro nowe są po ok. 1100zł

Druga opcja to Pocophone F1 za ok. 1200zł lub czekanie na flagowca od Redmi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Tak, nie potrzebuje superszybkiego smartfona. Jako wymóg to też mógłbym dodać właśnie wyświetlacz o którym nie wspomniałem, fajnie jakby miał ładne, żywe kolory oraz dużą rozbieżność jasności, bo nie lubie jak mi wali jasnością po oczach, więc w domu mam dosyć mocno przyciemnony ekran, ale wiadomo, w pełnym słońcu też chce bez problemu korzystać ze smartfona.

 

2. Bardzo dobra bateria, to dla mnie jest w tym momencie jedno ładowanie dziennie przy intensywnym surfowaniu po necie, bo Xperie dosyć często musiałem doładowywać, bo słabo trzyma bateria, ale wiadomo, odniesienie mam do Soniaka, więc może 2 dni bez ładowanie to standard dzisiaj, no i oczywiście wskazane szybkie ładowanie jak to co czasami czytam, że w 15 minut 50% czy tam więcej baterii się ładuje.

 

3. Jakkolwiek do Xperii czy Sonego nic nie mam, natomiast wykluczam każdy telefon, który w tak dużym procencie będzie mi zabierał przestrzeń na wyświatlaczu, ponieważ ta belka na nad i pod wyświetlaczem to dla mnie tragedia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung A50, wydajny fon z dobrym ekranem i baterią 4000mAh, chociaż cena trochę zawyżona ale powinien spełnić wszystkie twoje wymagania.

Druga opcja jak pisałem wyżej Pocophone F1 4000mAh lub czekaj na Redmi K20/Pro tylko nie wiadomo jaką pojemność baterii dostaną. Jeżeli ok. 3000mAz to lepiej wziąć Pocophone.

Co do zasięgu Xiaomi Redmi Note 4 to sporo zależy, czy obsługuje pasmo LTE B20, czy nie, a akurat w tym modelu był straszny bałagan z rzeczywistym opisem tej funkcji i różnicami pomiędzy odmianami 4 oraz 4x.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenfone 5Z jest za 1500zł w xkom , bateria może nie jest wielka ale na solidny dzień albo lżejsze 2 dni wystarczy. Na pewno dobrze łapie zasięg i robi niezłe zdjęcia. Jest kompaktowy w porównaniu do A50 i znacznie szybszy.

 

Mi 9 , bateria może nie wielka ale trzyma ładnie 2 dni , z zasięgiem nie powinno być problemu ma też dual GPS , świetne aparaty , świeży i najwydajniejszy na rynku więc powinnien wytrzymać 3-4 lata ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Galaxy A70, bateria starczy nawet na 2 dni intensywnego używania, spoko zdjęcia, bardzo wydajny, świetny wyświetlacz z OneUI i przeglądarką samsunga gdzie ciemny motyw robi jednak różnicę we wszystkim. Pięknie się prezentuje z cienkimi ramkami, również tą dolną. Aha dodatkowo bardzo komfortowo leży w dłoni mimo ekranu 6,7" (przedłużony do góry i mocno zaoblone plecki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka zamiana raczej nie bedzie miala wiekszego sensu, ale moze redmi nas zadziwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat.

 

Skorzystałem z propozycji wstrzymania się z zakupem na czas najnowszych modeli. Minął prawie miesiąc, a Xperia lekko stuknięta w lewy dolny kant restartuje telefon, naprawiać nie bardzo chce, bo już trochę kasy w niego włożyłem, a podejrzewam, że samo rozlłożenie i złożenie telefonu będzie mnie przynajmniej stówke kosztować, której tak naprawdę szkoda w dalszej perspektywie, więc ruszam na łowy.

 

Co mnie martwi, to to, że myślałem, że po prezentacji nowego modelu, ten automatycznie w ciągu kilku dniu będzie dostępny w sprzedaży. Mowa o tak wyczekiwanym Redmi K20/Mi 9t No nic. Co zrobić. Tym większa moja złość, że Redmi K20pro/Mi 9t pro w ogóle ma nie być w europejskiej sprzedaży, a przynajmniej narazie. Ale jak mówie, co zrobić, trzeba szukać czegoś innego.

 

Jak ktoś już słusznie zauważył, szukam bardziej smartfona multimedialnego niż wydajnego kombajnu. Moje pole jest o tyle ograniczone, że nie chce Notcha, co prawda nigdy nie miałem z nim do czynienia, ale podejrzewam, że by mnie mocno irytował, aczkolwiek no, na pewno nie moge wykluczyć choćby Xiaomi Mi9, bo jest pewna zachcianka, którą chciałbym w smartfonie, a mianowicie SuperSlowMotion 960fps.

 

Naprawdę, byłem już zdecydowany na Asus Zenfone 6. Smartfon podoba mi się, ma tylko wyświetlacz z przodu, obracana kamerka, topowa specyfikacja, dobre zdjęcia jak i wideo, jack, 2xSim + slot na karte i bardzo przystępna, nie przesadzona cena zdaje się. Ten ekran IPS jestem w stanie przeboleć, aczkolwiek różnych rzeczy się naczytałem i ludzie nawet bardziej polecają ten Asusowski IPS, szczególnie jeżeli kupuje się telefon na dłużej i dobry IPS potrafi być lepszy niż nie jeden Amoled, zaznaczam, że podobno, aczkolwiek nie wiem. Tylko cholera trochę mi brakuje tego trybu SuperSlowMotion 960fps. To zależy od aparatu czy kwestia oprogramowania i takim GCam czy innym można uzyskać ten tryb? No ideolo ten smartfon pasował do moich preferencji i tak się zastanawiam co jak nie to do 2000-2500zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HTC u11 plus (sklep HTC) , HTC u12 plus i honor view 20 8/256bg w euroagd. Wszystko aktualnie do 2000zl z oficjalnej sprzedazy.

Ciezko o lepsze telefony w tym budżecie.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w cenie do 2500 mozesz jeszcze pomyslec o oneplus 7, tym bardziej podstawowym, najszybszy na rynku telefon razem z 7 pro, 7 pro mial pare bolaczek ktora sa rozwiazywane

a 7 niedawno weszla do sprzedazy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proline ma Mi 9T 6/64GB za 1735zl, tylko nie wiem czy to ma sens, skoro jest Mi9 w podobnej cenie do wzięcia tylko po to aby pozbyć się wcięcia, bo prócz tego, że jest jak dla mnie ładniejszy(9t), to jednak atuty są po stronie Mi9 co?

 

W oklicach 2500zł to już bym chyba wolał Mate 20 Pro za 2699zł, chyba byłby to bdb wybór w tej cenie i lepszy niż OP7? Czy jednak nie?

Edytowane przez Kornelix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy mate20 pro jest lepszy? nie wiem pewnie zrobi lepsze zdjecia, reszta na + dla mnie na stronie op7

 

mi9t ma baterie 4k i najszybszego snapa z serii 7 czyli 730, jest wydajniejszy o 30% od snapa 710 i mniej pradozerny o ile nie wiem

na pewno 730 jest slabsza od 845 poza tym wydaje sie fajny (ten peryskop do mnie przemawia :E)

 

a co do mate20 pro vs op7 to od groma porownan jest na YT, sam zdecyduj, bolaczka mate 20 pro zostala naprawiona poprzez wycofanie sztuk z wadliwym ekranem z rynku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...