Skocz do zawartości
Nikodemsky

Chłodzenie R9 270

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

u znajomego w Gigabyte R9 270 przyszedł czas na wymianę wiatraków w chłodzeniu(te już nie były od odratowania) i początkowo szukałem faktycznie zamienników w identycznej specyfikacji(2x 75mm, 4cm rozstaw, 12V, 0.25A, piny męskie 2/3) ale zauważyłem, że jest spory problem ze znalezieniem takowych - jedyną realną opcją wydawał się zakup z aliexpress ale miesiąc czekania na dwa wiatraki nie brzmi zbyt zachęcająco.

 

Pomyślałem, żeby po prostu zakupić uszkodzoną R9 270 z działającym chłodzeniem - opcja tańsza, szybsza i pewniejsza. Tutaj jednak moje pytanie - czy karty w tych układach mają identyczny rozstaw montażowy(uniwersalny), czy jest raczej spora szansa na to, że zwyczajnie nie będzie pasować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne pasować będzie, lecz nie liczyłbym na lepszy stan wentylatorów... :lol2:

Popatrz na rozwiązanie uniwersalne, dostępne w owocowym: /chlodzenie-titan-ttc-sc07tz-rb-33306a-1066093/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam,

 

u znajomego w Gigabyte R9 270 przyszedł czas na wymianę wiatraków w chłodzeniu(te już nie były od odratowania) i początkowo szukałem faktycznie zamienników w identycznej specyfikacji(2x 75mm, 4cm rozstaw, 12V, 0.25A, piny męskie 2/3) ale zauważyłem, że jest spory problem ze znalezieniem takowych - jedyną realną opcją wydawał się zakup z aliexpress ale miesiąc czekania na dwa wiatraki nie brzmi zbyt zachęcająco.

 

Pomyślałem, żeby po prostu zakupić uszkodzoną R9 270 z działającym chłodzeniem - opcja tańsza, szybsza i pewniejsza. Tutaj jednak moje pytanie - czy karty w tych układach mają identyczny rozstaw montażowy(uniwersalny), czy jest raczej spora szansa na to, że zwyczajnie nie będzie pasować?

 

 

Witam. Własnie aliexpress to jedyna słuszna opcja i nie sugeruj się tym że pisze miesiąc czas wysyłki bo to po prostu nieprawda. Sam kilkakrotnie zamawiałem różne podzespsoły czy to do lapka czy właśnie zamienniki wentylatorów do kart graficznych i zawsze przesyłka docierała do 10 dni maxymalnie. Chinczyki się poprawiły znacznie w tej kwestii bo mają juz magazyny w europie więc jest szybciej. Nie kupuj żadych używanych wentylatorów czy też całych chłodzeń bo nie dość że janusz policzy jak za zboże to nawet najstarsi górale nie wiedźą jak długo to podziała. Z aliexpress masz nówkę sztukę w większości z wysyłką do PL za free...

Edytowane przez fosgen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...