Skocz do zawartości
Eltik

Gsync compatible

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam. Musze znowu zalozyc temat bo mam zagwozdke. Postanowilem calkiem wylaczyc vsync i zostawic tylko gsync, w rtss blokada na 140 fps i np w fifie tearingu nie ma niby wszytsko ok ale sa takie czasem drzenia animacji jednak gdy fps zablokuje na 120 to jest idealnie plynnie jak z vsync. Wiekszosc gier dziala dobrze tzn nie ma tearingu mimo wylaczonego vsync co znaczy ze gsync dziala ale np BF 1 czy BF V ma problemy z poprawnym dzialaniem

 

Ogolnie przy wylaczonym vsyn (panel NV i gra) jest lepiej niz przy aktywnym vsync w panelu tzn nie ma taki mikrozacinek czasami natomiast dziwi mnie ze po zablokowaniu do 120 fps fifa np dziala idealnie a przy 140 nie do konca. Gsync dla mojego monitora jest w zakresie 48-144 tj MSI Optix MAG241C.

 

Przeinstalowac bf czy to raczej strata czasu. Podobno niektorym z was idealnie dziala (chyba ze nie widzicie mikroskokow plynnosci).

Poza tym np bf przy blokadzie na 120 czy tam 140 fps dziala idealnie (mimo braku vsync) wtedy gdy akurat w grze jest 120 czy 140 fps. Gdy klatki spadaja zaczyna sie stutering i tearing. O co kaman?

 

Tzn gsync w bf dziala jakby tylko wtedy gdy ilosc klatek jest stala np 120

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakladasz po raz enty temat, a juz ci pisalem ze to nie dziala z kazdym monitorem co ma freesync. Nie ma twojego na liscie wiec moze dzialac dobrze a moze dzialac zle. Vsync w sterach wlaczasz jak nie robisz blokady fps bo z blokada wlaczac go nie musisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

U mnie każda gra z g-sync działa dobrze a mam monitor freesync natomiast w BFV wyłączyłem tą zabawę bo losowo przy g-sync compatible potrafię zaliczyć jedno sekundowego black screena, różnie raz na godzinę raz na mapę raz na 3 godziny jest to losowe, po przełączeniu na "stałe odświeżanie" nie ma tego problemu od 2 tygodni. Phoenix ci dobrze pisze że to nie wszędzie działa poprawnie... dodatkowo jeszcze go nie ma na liście tak jak i mojego. NP wiedzmin 3, metro exodus czy nowe rage 2 działa idealnie na g-sync no a w bfie jest losowy krzak.

 

Co do limitu to sam limit bez v-sync, g-sync itp nic nie da do tearingu, mam odświeżanie 77hz jak ustawie sam limit do np 74 to i tak jest tearing ale wolę już taki na który mało co zwracam uwagę w tak szybkiej strzelance niż laga przez v-sync lub blackscreena przy g-sync :E

Co do stutteringu to już nie mam pojęcia co ty tam masz, czytam tylko narzekanie na takich procach a ja na kręconym fxie gram i nie narzekam + nie mam takich jaj, a nie jest tak że już na siłę się dopatrujesz jakiś mikro makro zacięć których ludzkie oko nie jest w stanie zauważyć jak np legendarny fori? :E

 

PS 120klatek to jest mało ? :E jak działa dobrze to zostaw te 120 ja gram na 60-75 i otwieram tabele.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Chodzi o to ze jak np zablokuje na 120 fps w bf i jest w danym momencie te 120 kl to gra perfekcyjnie plynna a jak spadnie nawet odrobine ponizej a co gorsza fps zacznie sie dynamicznie zmieniac to gra szarpie tak ze jest niegrywalna

 

GTA V, SOTR, ROTR, Rage 2, FIFA, NFS Dirty i wiele innych jakie mam dziala bardzo dobrze niemal idelanie z gsync compatible a forza horizon 4, bf 1, bf v, pes 2019 juz nie do konca Np w PES 2019 jak jest animacja wyjascia pilakrzy na boisko i jest 100 fps to animacja robi zabki drzy, przeskakuja klatki (stuetring) a przeciez czy 100 czy 130 powinno byc idealnie plynnie ta zmiana fps powinna byc calkowicie niewidoczna

 

W PES 2019 jak np zablokuje klatki na 90 czy np 60 to plynnosc jest jak przy 20 fps wszytsko drzy i jest zwolnione tempo a przeciez powinno byc idealnie plynnie przy +60 fps

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę powiedzieć że w pesie 19 mam stałe 75 i wszystko śmiga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Eltik jaka masz wersje systemu?? Moze masz cos nabrudzone w kompie po prostu. postawilbym system na nowa np na jakims innym dysku i sprawdzil, same stery i gra.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio stawialem właśnie na nowo. Teraz zainstaluje Maj Update i zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W bf może użycie cpu skacze do 100% wtedy da się odczuć lekkie zacięcie, które nie jest stutterem. Miałem również problem z tym conpatible. Gram głównie w ac:o i bfv. Zrobiłem tak. Na nowo stery z ddu. Panel nvidia kompletnie default.

 

Teraz mam włączony v sync i g sync compatible oraz maksymalna wydajność w panelu. Odświeżanie 144. Wstępnie renderowane klatki już w poszczególnych grach na 1. I jest w porządku. Dodatkowo wrzuciłem do harmonogramu zadań aplikacje od czyszczenia standby ramu z tipa na zacinki w bfv.

Po rym resecie panelu nv mam brak stuttera. Jedyne zacinki/spowolnienia związane z 100% cpu (i7 4790k). W bfv klatki wahają się 110-150, w Tomb Raider szło powyżej 150, fifa stałe 144, menu 72 wszystko płynne na starym już sprzęcie (gtx 1080 i7 4790k)

 

Zresetuj panel nv. Może za dużo kombinacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dalej bf 1 lapie dropy. Tak jest od Creators Update 1703 czyli od kwietnia 2017 roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jeszcze problemy stwarzały różne urządzenia wejściowe pod usb czasami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wersje 1903, stery przeciez nowe instalowane na czysto przez DDU w trybie awaryjnym + w opcjach instalacji profilaktycznie jeszcze czysta instalacja z odlaczonym netem by czasem WU nie pociagnal sterow i nic. Scinki i stutering/tearing w bf jak byl tak dalej jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ten pieprzony bf od czasu creators update lapie scinki na gtx a na radeonie dziala idealnie plynnie. Nosz k... juz mnie trafia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sciagnales nowe iso z 1903 ze strony MS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak. 1903 18362.116

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...