Skocz do zawartości
Greg666

Aplikacja do wymuszania częstotliwości w routerach Huawei na macOS

Rekomendowane odpowiedzi

Czy istnieje aplikacja do wymuszania częstotliwości na routerach Huawei z LTE oraz wymuszanie agregacji działająca pod systemem macOS x10.14?

 

Ciężko po polsku coś na ten temat wyGooglować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Emulator Androida i HManager.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Emulator Androida i HManager.

Działa z B618s-22d?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co gdzieś czytałem to powinno na 618.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety BlueStock się wiesza na macOS i moim mac mini. Godzinę uruchamiania i w połowie stał.

 

Nie ma żadnej aplikacji normalnej, okienkowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszło w końcu :) Wczoraj :)

 

Pobawiłem się i zostawiłem opcję, na której pokazywało Auto, jak dobrze pamiętam 800Mhz + 1800Mhz i cały czas łapie z najbliższego nadajnika z agregacją. Opcja 1800Mhz + 2100Mhz powodowała, że łapał z dalszego nadajnika.

 

Kiedyś chyba tobie @nattpl w jakimś swoim wątku pisałem co mi odpisywałeś, że łapie z dalszego, a teraz cell ID jest 73243446, po włączeniu B618s-22D ma ten Cell ID z końcówką 406 i zatrzymuje się na 446.

 

Parametry sygnału:

 

RSRQ: -4dB

RSRP: -73dBm

SINR: 7dB

PLMN: 26002

 

Prędkości dochodzą do 8-9MB/s przy opcji T-Mobile do 60Mb/s, ale najczęściej maks 7-8MB/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świdnik Piasecka 22 tam jest tylko 800+1800.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świdnik Piasecka 22 tam jest tylko 800+1800.

Na 1800Mhz + 2600Mhz była końcówka 466 Cell ID i RSRP był -85dB, ale prędkość mimo pokazywania 4G+ (LTE+) była ledwo 1,5MB/s

 

Pisałem maila na boa@t-mobile.pl i oddzwaniał facet z działu technicznego T-Mobile i podawałem mu te oba CellID. Powiedział, ze na obu stacjach działą 800, 1800, 2100 i 2600Mhz, a agregacja pasm w T-Mobile działą z wykorzystaniem 2100Mgz lub 1800Mhz. Jeżeli jakiś router z modemem LTE zaczyna z 800Mhz to agregacji nie będzie musi zaczynać od wyższej czestotliwości. CEll ID z końcówką 446 świadczy o agregacji pasm zaczynających się od 1800Mhz, a cell ID z końcówką 335 świadczy o agregacji od 2100Mhz.

 

Tak mi powiedział. Jeżeli zaczyna agregację z wyższego pasma to jest ono mniej obciązone gdyż większość stacji bazowych ustawiane jest an główne pasmo 800Mhz, głównie dla modemów bez agregacji i telefonów, które to pasmo najbardziej obciążają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Z tego co ja czytałem to najczęściej jak jest dostępne to modemo-routery czy telefony łączą się z 2600 aby nie zapychać pasma zasięgowego 800. Co zresztą widzę po swoich urządzeniach. Pomimo, że mam dostępne 800, 1800, 2600 to jako pasmo podstawowe łączy zawsze z 2600 nawet z RSRP ~-110dBm. Nawet na S4 tam jest tylko Cat3.

Na Piaseckiej 22 jednak musi byc więcej pasm bo LongCID, który pokazałeś nie jest wyszczególniony przy pasmach 800 i 1800. Jako podstawowe masz albo 2100 albo 2600. Można to zweryfikować w Hmanagerze bo 2100 ma szerokość pasma 10 MHz a 2600 ma 15 MHz.

Co do końcówek Cell ID nie słyszałem o takim czymś i wątpie w to info bo to co widzisz to pasmo podstawowe a z czym agreguje nie widać. Weź np. wymuś sobie samo LTE1800 i to co Ci poda Hmanager porównaj z danymi z mapy i teraz dołóż do tego LTE800 zmieniło się numer ? Dane będą się tyczyły id komórki poszczególnego pasma, które router wybrał jako podstawowe i końcówka nie ma nic wspólnego z agregacją. Do tego co odpisują konsultanci to bym podchodził z dystansem.

 

2s8lrms.png

Edytowane przez mattpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest z tym modelem B715, agreguje tylko 3 pasma w sieci, która mu wgrała firmware czy w każdej 3 pasma? Pytam z ciekawości. Chodzi mi o to czy agregacja 3 pasm zalezy od operatora i BTS czy to router jak obsługuje agregację 3 pasm, a BTS ma wszystkie częstotliwości to router zagreguje 3 pasma? Czy np. u mnie któryś z tych dwóch BTS-ów zagregowałby według powyższej tabelki 800+1800+2100?

 

Wiesz to przedstawił się jako z działu technicznego kierownik czy nie wiem jak mają te stopnie tam w każdym razie brzmiało jak szef działu technicznego. Równie dobrze tobie tez nie musze wierzyć i podchodzić z dystansem do tego co piszesz więc takie teksty to wiesz.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Chodzi Ci o to, że jak kupisz z Playa (jest na ich stronie za 599 zł) to czy zaagreguje 3 pasma w T-mobile ? Jeśli o to chodzi to zaagreguje. W T-mobile i Orange jak są 4 pasma to można agregować 4. Jak masz dostępne 3 to zaagreguje 3. Do oferty neta domowego do 60 Mb/s zbędne, gdybyś miał starą ofertę MAXX tam było bez limitu prędkości i danych to mógłbyś osiągnać łądną prędkość przy nieobciążonym BTSie. Nie chce mi się znowu szukać na mapie jakie tam masz pasma. Pisałem żebyś sprawdzić co Ci teraz pokazuje Hmanager w auto pod pozycją pasmo 10 czy 15 MHz no i podaj jeszcze raz LongCID czy jest taki sam 73243446 (to wskazuje na Świdnik Piasecka 22 i nie zgadza się z 800 i 1800 więc jest/są tam dodatkowe pasmo/a).

 

Ja się nie spotkałem z tym o czym on mówił i sam możesz to zresztą sprawdzić o czym Ci napisałem. To komu chcesz wierzysz to już nie moje zmartwienie. CellID Ci się nie zmieni bo agreguje pasmo, zweryfikuj sobie to co podaje HManager z mapką po wymuszeniu poszczególnego pasma 800 i 1800 a później zaagreguj razem te pasma i zobaczysz, że HManager czy tam w ustawieniach Huyaweja będziesz miał podane CellID pasma podstawowego.

Edytowane przez mattpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...