Skocz do zawartości
Xeite

[6000] Laptop do gier i programowania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Wybieram sie do cieplych krajow, gdzie bede potrzebowal laptopa do pracy i tym samym do grania, bo to w moim przypadku powiazane. W domu na desktopie mam GTX 1070/OC i taka karta w sumie mi wystarcza. Rozmiar ekranu jest dla mnie tez wazny, wiec musi to byc 17 cali. Dysk SDD cos w konfiguracji 256GB + 500-1000GB. RAM - dam rade z 8GB aczkolwiek 16GB milo by miec, wiecej nie potrzeba. Jesli o procka chodzi to najlepiej 9-ta generacja, ale czuje ze z tym moze by ciezko.

 

Fajnie jakby sklep ktory by mial taki laptop przyjmowal platnosci z PayPala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć to na uwadze że GTX1070 z laptop to nie ta sama wydajność co w PC.

 

MSI GL73 i7-8750H/16GB/240+1TB RTX2060 6 249 zł

Matryca FULL HD matowa TN choć ma bardzo dobre pokrycie kolorów, całkiem niezła kultura pracy, podświetlana klawiatura, dwa dyski wewnątrz laptopa, procesor 8 generacji 6 rdzeniowy.

 

Tańsza alternatywa

ASUS TUF Gaming FX705DU R7-3750H/16GB/512+2TB/Win10 5 499 zł

Matryca FULL HD z powłoką EWV, aluminiowa obudowa, podświetlana klawiatura, procesor 4 rdzeniowy, pełna konfiguracja z dwoma dyskami i 16 GB ram, nowa grafika GTX1660ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS TUF Gaming FX705DU R7-3750H/16GB/512/Win10 - 5299zł

Asus wyjdzie taniej a jest mistrzem jakości wykonania zachowując całkiem dobrą wydajność jak na ten budżet.

 

Samsung 1TB 2,5'' SATA SSD 860 EVO - 699zł

Drugi dysk zawsze można w przyszłości dokupić. SSD jest szybszy od HDD, ale też droższy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hyperbooka bym chyba nie brał, jak kadłubki to prędzej DM. Masz jeszcze świetnego Acera Nitro https://www.x-kom.pl/p/497552-notebook-laptop-156-acer-nitro-5-i7-9750h-16gb-5122tb-win10-gtx1660ti-ips.html

 

Dzieki. To jest 15 cali. Wczesniej uzywalem 17 calowego laptopa, i nie wiem jak to bedzie z 15, czy nie bedzie zbyt maly, tym bardziej ze to FullHD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica między 17 a 15 cali nie jest duża, w każdym sklepie z laptopami możesz na żywo porównać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zdecydowalem sie jednak na 17 calowy laptop, pochodzilem po sklepach i 15-tki sa fajne kompaktowe ale jesli mam dluzej na tym pracowac to moj starczy wzrok bedzie sie duzo bardziej meczyl. 17-tka niby trudniejsza w transporcie ale nie jest to dla mnie jakis duzy problem, moge sie pomeczyc w transporcie i miec lepszy komfort pracy i grania potem.

 

Skłaniam się ku ASUS TUF Gaming FX705DU R7-3750H/16GB/512+2TB/Win10

 

Generalnie zrobilem troche rozeznanie i wizualnie podoba mi sie ASUS ROG Strix SCAR GL703GM, ale karta slabsza bo 1060 tylko, a 1070 to juz 7tysiecy...

 

W czasie przegladania for trafilem na jakis kod do x-kom ktory obniza cene o 100zl, niestety nie zapisalem go sobie i nie potrafie tego odszukac. Kontaktowalem sie z x-kom ale jedyny kod ktory mi dali to obnizenie o 50zl i to jeszcze kod na wyczerpaniu niby z promocji kwietniowej.

 

Tak w ogole to czy warto poczekac ? Laptopa potrzebuje dopiero za 1.5 miesiaca, moze ceny sie zmniejsza albo pojawia sie jakies ciekawsze propozycje?

Edytowane przez Xeite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za takim czasie mogą pojawić się nowe modele. Choć model który wybrałeś to bardzo dobry stosunek ceny do wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HP OMEN 15 i5-8300H/16GB/256+1TB/Win10 RTX2060 144Hz - 6799zł

Dobrą opcją z mniejszych i wydajnych laptopów gamingowych jest HP Omen wyposażony w kartę graficzną RTX 2060 i matową matrycę IPS z dobrym pokryciem kolorów i odświeżaniem 144Hz.

 

ASUS ROG Strix SCAR II i7-8750H/16GB/256+1T/W10 RTX2070 - 7999zł

Warty uwagi jest Asus Rog Strix SCAR II z cienko obramowaną matrycą 17,3" IPS 144Hz 3ms. Laptop z wydajniejszą kartą graficzną 2070 8GB jest znacznie ponad budżet, ale rożnica wydajności w grach jest spora.

 

Za takim czasie mogą pojawić się nowe modele. Choć model który wybrałeś to bardzo dobry stosunek ceny do wydajności.

Tez jestem zdania, że Asus TUF Gaming FX705DU oferuje wysoką wydajność w niewygórowanej cenie. Moim zdaniem nie warto czekać do wakacji, kiedy ceny na zakończenie roku szkolnego mogą być znacznie wyższe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Laptopa potrzebuje dopiero za 1.5 miesiaca, moze ceny sie zmniejsza albo pojawia sie jakies ciekawsze propozycje?

Najlepiej gdybyś odświeżył temat za miesiąc (pod koniec czerwca) wtedy przez 2 tygodnie dobierzesz sobie coś zobowiązującej oferty.

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...