Skocz do zawartości
rtv2500

Dysk ssd Crucial ilość włączeń - 78 tys

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :)

 

Kupiłem używany dysk ssd, który ma ilość włączeń 78 tys razy. Jak to możliwe? Hd Tune jak i Crystaldisk pokazują to samo. Ktoś ma jakąś wiedzę na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może działał jako drugi. A płyta odłączała mu zasilanie jak był nie używany. A jak tylko otworzył eksploator (o ile to windows) to go odpalał. Jedyne co mi do głowy przychodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest niemożliwe.

 

Musi być błąd w odczytach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odczyt danych z dysku jest ok, tylko pewnie następuje błędna interpretacja wartości - bo dyski czasami w jednym polu smart zapisują kilka parametrów.

 

Programy do odczytu smart mało kiedy ogarniają takie specyficzne zawiłości dla konkretnych dysków, i robią z tego jedną liczbę, która zwykle jest bezsensownie duża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odczyt danych z dysku jest ok, tylko pewnie następuje błędna interpretacja wartości - bo dyski czasami w jednym polu smart zapisują kilka parametrów.

 

Przydało by sie wyjaśnienie jakim cudem jedne dyski tej samej marki, tego samego modelu i tej samej pojemności maja takie cuda ? :)

 

 

Dysk pewnie zakupił z allegro tam widziałam takie dziwactwa na ss widać maja zazwyczaj kilkadziesiąt godzin przebiegu. Może to jakieś dyski z odzysku poserwisowe, coś tam nie stykało np zasilanie, podlutowali i nie widać to do żyda :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim Crucialu zwiększył się czas pracy dysku o około 300 godzin, kiedy podłączyłem go do innego portu sata :E Zmiana powrotna nic nie dała i te +300h na liczniku już zostało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...