Skocz do zawartości
zgreg

Samsung A70 vs LG G7 Tq vs Xiaomi Mi 9

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie mam redmi note 4 (4/64) w sumie mi wystarcza ale pod Netflix a przydałby się z większym ekranem. Początkowo pod uwagę brałem Note 7 ale podobno ma słaby dźwięk a zależy mi na dobrym na słuchawkach.Trochę się boję Amoled a że się wypali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Słusznie się boisz. Zobacz sobie Max pro m2 asusa. Skoro rn4 wystarcza a potrzebny jest większy ekran.

Sprawdź sobie czy interesujące Cię modele obsługują netfkixa w fhd ;)

 

Poza tym g7 bateria słaba, a70 ciężko wupozycjonowac, mi9 jako fon do filmów to zdecydowanie aż nad to.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

mozesz wstrzymac sie co do premiery redmi k20 bodajze czyli taki mi9 w innej odslonie, ciekawi co zaproponuje

nie ma co sie abc amoledow

w moim oneplus 5t od 1,5 uzywanym nie ma sladow wypalenia

Edytowane przez xede

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amoledy sa fajne ale jak juz sie go rozbije to wymiana droga i tu lcd/ips ma przewage ze duzo wymiana ekranu nas nie wyniesie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślałem, że amoled nigdy, bo sprawia problemy, ale jakoś tak przypadkiem dorwałem telefon z tego typu wyświetlaczem i po paru dniach nie zamienił bym już na ips. Jak szukasz do Netflixa to tylko amoled, teraz posiadam Moto Z3 play. Genialny obraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze też od wczoraj bawie się lepszej klasy amoledem i jest na prawde fajny. Czerń to bajka , kontrast i jasność również. Jedynie kolorki trochę inne , dobry IPS potrafi wyświetlić chyba żywsze , mało amoledów porównywałem.

 

Pod Netflixa fajny byłyby Zenfone 5Z , ma świetny ekran pomimo IPS praktycznie 100% pokrycie kolorów , świetne głośniki a kosztuje teraz tylko 1500zł. Mi 9 czy Mi 9 Se również mają bardzo dobre AMOLED'y i głośny głośnik więc jaj najbardziej się nadają. Popatrz jeszcze na Motorola One Vision , ma format kinowy 21:9 , duzy ekran i podobno dobry głośnik więc do filmów jak znalazł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod Netfliksa to mimo wszystko lepiej iść w coś z AMOLEDEM. Te czernie robią robotę. Zenfone 5Z przez sporego Notcha raczej bym nie polecił do Netfliksa, bo tracimy sporo obszaru roboczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakladanie tego ze przy kupnie telefonu od razu sie go rozbije to slaba sprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakladanie tego ze przy kupnie telefonu od razu sie go rozbije to slaba sprawa

 

Nikt nie zakładał(czyli ja), że się rozbije tylko, że utrwali się obraz na AMOLEdzie. Może g pytanie ale czy na amoledzie nie byłoby zasadne właczenie "odświeżacza-wygaszacza" ekranu żeby wyeliminować ew. wypalenie ekranu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak masz always on display to zeby nie powstal motyw wypalenia to wlasnie on sie regularnie odswieza, przesuwa piksele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak amoled się wypalają i trzeba stosować różne kombinacje, jak przesuwane pixele aby się nie wypalił? No przecież nawet nie starczy mi baterii aby zacytować wszystkie wpisy, które jasno stanowią, że amoled się nie wypala i że to mój wymyśl, bzdura i pierdzielenie głupot. Bo amoled się nie wypala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

petru jak zwykle prawi herezje z amoledem. Tak - wypala się tak samo często jak psują się telefony, gniazda, mikrofony, głośniki czy cokolwiek innego w telefonie. Jak masz pecha to wszystko może się spalić czy zepsuć. Po to masz 2 lata gwarancji, że każda nieprawidłowość jest uznawana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak amoled się wypalają i trzeba stosować różne kombinacje, jak przesuwane pixele aby się nie wypalił? No przecież nawet nie starczy mi baterii aby zacytować wszystkie wpisy, które jasno stanowią, że amoled się nie wypala i że to mój wymyśl, bzdura i pierdzielenie głupot. Bo amoled się nie wypala.

 

 

oczywiscie ze sie wypalaja ale nie w takim stopniu jak Ty to przedstawiasz, wnioskujac po Twoich postach zrobi sie to po tygodniu czasu, co nie jest prawda,

powiem Ci to co mowisz innym, wez sobie jakis telefon z amoledem i po uzytkowaniu go 2 lata dopiero zacznij je odradzac jakby Ci sie wypalil, a nie odradzasz gdzie mozesz a tylko slyszalem ze tak sie dzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

pisałem już Petru że mam pełno fonów w pracy w tym z 10 z amoledem i chyba tylko jeden się nawet nie wypalił jak obraz jest żółty bardziej , ale ten fon ma ponad 2 lata , reszta działa bez zaruztu a to były służbówki więc mocno używane. Jak nie wierzycie mogę dac foto z kartonem pełnym telefonów które mają rózne przypadłości ale żadnego nie wymieniałem z powody wypalonego amoleda.

 

To troche jak z HDD a SSD , niby ten drugi ma mniejszą żywotność i można by się obawiać ale jest o wiele lepszy i realnie i tak jego żywotność jest wystarczająca do momentu kiedy będzie zbędny. 

Edytowane przez Above

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się wypalił ips w Mate 10 Lite, już po roku, było widać wyraźną poświatę, niemal tak jak w amoledzie. Nie ma na reguły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to juz wada ekranu moim zdaniem bo w ipsach o takich rzeczach sie nie slyszy bo chociazby w TV ktore potrafia wyswietlac np. takie tvn24 w barach nie widac takiego czegos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to juz wada ekranu moim zdaniem bo w ipsach o takich rzeczach sie nie slyszy bo chociazby w TV ktore potrafia wyswietlac np. takie tvn24 w barach nie widac takiego czegos

 

A wypalanie się amoleda to nie wada ekranu? Jedno i drugie się psuje. Akurat wiele osób, które posiadają ten model zgłaszało problemy z powidokami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

to juz wada ekranu moim zdaniem bo w ipsach o takich rzeczach sie nie slyszy bo chociazby w TV ktore potrafia wyswietlac np. takie tvn24 w barach nie widac takiego czegos

Akurat w LG G6 było swego czasu głośno o problemach z powidokami na IPSie.

Ale prawda jest taka, że IPSy raczej takowej przypadłości nie mają. A AMOLEDy na pewno nie wypalają się po 30 minut youtube jak to pisze nasz forumowy 'znafca' tego typu ekranów.

I wciąż zostaje aspekt, którzy miażdzy IPSy, czyli energooszczędność AMOLEDów. Tym bardziej, że już wiele nakładek oferuje natywnie czarny motyw, a i sam czysty android Q też takową funkcję będzie posiadał.

Edytowane przez Chelsey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

petru jak zwykle prawi herezje z amoledem. Tak - wypala się tak samo często jak psują się telefony, gniazda, mikrofony, głośniki czy cokolwiek innego w telefonie. Jak masz pecha to wszystko może się spalić czy zepsuć. Po to masz 2 lata gwarancji, że każda nieprawidłowość jest uznawana

 

Nie misiu. Sytuacja jest praktycznie sama jak z plazmowymi TV. Obrał był znacznie lepszy w stosunku do LCD ale sie wypalały statyczne obrazy, robiły się chmurki itp. Dlatego loga stacji zmieniały swoje położenie o kilka pixeli oraz stosowano inne techniki. Co nie zmieniało faktu, że się wypalały. Owszem, pixele w LCD też nawalaly, tak samo jak podświetlanie ale były wolne od wad wynikających z zastosowanej technologii. Mówienie, że amoled się nie wypala to zaklinanie rzeczywistości, bo sam producent stosuje właśnie środki zapobiegawcze w różnej postaci, gdyż stodsuje ekrany, które się wypalają (czy też obraz na nich).

 

I tak, mam w domu plazme i LCD jak na swoją klasę i czasy bdb.

 

oczywiscie ze sie wypalaja ale nie w takim stopniu jak Ty to przedstawiasz, wnioskujac po Twoich postach zrobi sie to po tygodniu czasu, co nie jest prawda,

powiem Ci to co mowisz innym, wez sobie jakis telefon z amoledem i po uzytkowaniu go 2 lata dopiero zacznij je odradzac jakby Ci sie wypalil, a nie odradzasz gdzie mozesz a tylko slyszalem ze tak sie dzieje

 

Nie mój drogi. Czytajac moje posty wniosek nasuwa się jeden, i tylko w tym kontekście to pisze - amoled się wypalają. Bo taka jest technologia. A w Samsungu we wskazywanych przeze mnie modelach juz po wyjęciu z pudełka ekrany wykazywał wady. Nawet na forum o tym pisane było.

Ja informuje o możliwości zaistnienia wady. Wy twierdzicie, że to mój wymyśł, mimo iż linkowałem zawsze odpowiednie publikacje mówiące o tym problemie.

 

Akurat w LG G6 było swego czasu głośno o problemach z powidokami na IPSie.

Ale prawda jest taka, że IPSy raczej takowej przypadłości nie mają. A AMOLEDy na pewno nie wypalają się po 30 minut youtube jak to pisze nasz forumowy 'znafca' tego typu ekranów.

I wciąż zostaje aspekt, którzy miażdzy IPSy, czyli energooszczędność AMOLEDów. Tym bardziej, że już wiele nakładek oferuje natywnie czarny motyw, a i sam czysty android Q też takową funkcję będzie posiadał.

 

Przesadzasz po raz kolejny. Nie przekłamuj moich wypowiedzi, nigdy nie twierdziłem, że amoled po 30min na yt się wypala. To Twój wymysł i twoja bzdura. Przestać dodawać od siebie upiększając to, co chce przekazać. A wnioski takie to sam wyciągasz popadając w skrajności co jest wynikiem lekceważenia

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesadzasz po raz kolejny. Nie przekłamuj moich wypowiedzi, nigdy nie twierdziłem, że amoled po 30min na yt się wypala. To Twój wymysł i twoja bzdura. Przestać dodawać od siebie upiększając to, co chce przekazać. A wnioski takie to sam wyciągasz popadając w skrajności co jest wynikiem lekceważenia

 

Edit

a zostaw mu (Mi9 SE) włączonego yt na pół godziny do godziny, symulacja słuchania muzyki np przy kąpieli czy gotowaniu. I daj znać co i ile się wypaliło ;)

To jest zdanie TWIERDZĄCE, naucz się wysławiać w takim razie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz rację, brakuje znaku zapytania przed emotką. Nie zauważyłem. Ale już wiadomo ocb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając wypalanie lub nie AMOLEDa, zależy mi na dźwięku przez słuchawki. A70 ma dolby atmos https://news.samsung.com/pl/samsung-wprowadza-zupelnie-nowa-generacje-smartfonow-galaxy-a

LG q7 Dźwięk przestrzenny DTS https://www.lg.com/pl/telefony/lg-G7 - co lepsze?

Edytowane przez zgreg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do muzyki LG V30 albo HTC U11 najlepsze , potem Zenfone 5Z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...