Skocz do zawartości
Piotr562

Internet na działce letniskowej z domu.

Rekomendowane odpowiedzi

LTE 4 kategori, nie agreguje pasm. Jeśli masz dostępne więcej niż jedno pasmo na BTSie to na tym w porównaniu z innym który agreguje dwa, trzy, cztery pasma będzie niższa prędkość pobierania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o tym routerze. https://www.euro.com...wE&gclsrc=aw.ds Jest sporo tańszy, ciekawe ile ma więcej wad od tego co mi poleciliście.

 

Najtaniej to bierz B525, trochę drożej szukaj B715- chyba dwa najlepsze router obecnie na rynku.

W cenie B315 masz B525 z OLX. Routery naprawdę można kupić z drugiej ręki np.: nowy B525

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki niestety będę zmuszony wybrać ten tańszy. Jeszcze jedno pytanie jakie najważniejsze różnice są miedzy B525 a B715? Dla porównania test internetu play rano

post-595935-15633953130894_thumb.png

Edytowane przez Piotr562

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę jeszcze przy okazji, bo aktywowałem ostatnio tamten stary starter Yes z wyborem numeru, i ciekawa rzecz.

Wybrałem taryfę Free, i zgodnie ze stanem faktycznym, wyświetliło, że karta jest niezarejestrowana.

Zarejestrowałem ją tej samej dobry, ale telefon włączyłem dobę później, i dopiero od tej doby policzyło bonus.

Tylko że tym razem nie przyszedł SMS, że karta jest zarejestrowana, i że przyszedł bonus, itp.

Jedynie bonus pojawił się w podglądzie stanu środków pakietowych kodem *101*01# więc w razie problemów, polecam najpierw tym kodem sprawdzić czy w ogóle jest.

A tamten starter za 5 zł, 6GB na start z przydzielonym numerem gdzieś od razu znalazłem, i pewnie prędzej czy później będę testował, także jeszcze raz dzięki za info.

 

@up czy aby na pewno test był przeprowadzany, gdy byłeś w zasięgu LTE?

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam sposób przejścia (online/szybki kod) chyba nie ma większego znaczenia, ale ja to robiłem za pomocą kodu.

Jeszcze jedno przejście na Free musi być w tym samym dniu co rejestracja (nie sprawdzałem czy chodzi o 24h, czy do końca dnia w którym rejestrujemy- ja robiłem jedno po drugim).

Najlepiej zrobić to tak: Rejestracja->sms w stylu "Witamy w Orange, dziękujemy za rejestracje... bla bla bla" bigsmile.gif ->przejście do free za pomocą kodu *101*40# (link).U mnie rejestracja była o tyle prosta, że mam już swój numer w Orange więc wystarczyło wysłać tylko SMS, by nowy numer przypisał się do aktualnego konta.

 

Mowa o tym starterze: offer-card-1.png

 

Ważne- nie korzystamy z karty tzn. nie dzwonimy, nie wysyłamy sms'ów i co najważniejsze nie korzystamy z transmisji danych do momentu przejścia na free (najlepiej wyłączyć w telefonie na czas rejestracji i zmiany taryfy).

 

Ten starter normalnie jest dostepny w kioskach?

Edytowane przez sprzetowiec90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Choćby w Żabkach.

Do tego też stacje Shell, Orlen, poczty, kioski, i w sklepach operatora.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę jeszcze przy okazji, bo aktywowałem ostatnio tamten stary starter Yes z wyborem numeru, i ciekawa rzecz.

Wybrałem taryfę Free, i zgodnie ze stanem faktycznym, wyświetliło, że karta jest niezarejestrowana.

Zarejestrowałem ją tej samej dobry, ale telefon włączyłem dobę później, i dopiero od tej doby policzyło bonus.

Tylko że tym razem nie przyszedł SMS, że karta jest zarejestrowana, i że przyszedł bonus, itp.

 

Dostałeś na tej karcie ten bonus 72GB, czy tylko te podstawowe GB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałeś na tej karcie ten bonus 72GB, czy tylko te podstawowe GB?

 

Ja wlasnie zarejestrowalem i dostalem te 72gb po przejsciu na free.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie zarejestrowalem i dostalem te 72gb po przejsciu na free.

 

Czyli nadal działa thumbup.gif .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że temat dla mnie, działka, LTE 1 kreska lub zero. Modem/router WiFI z LTE/3G plus zewnętrzna antena powieszona gdzieś wysoko, jest to sens jakiś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starter 5zl kosztuje takze mozesz sobie potestowac, 3g powinno nawet wystarczyc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że temat dla mnie, działka, LTE 1 kreska lub zero. Modem/router WiFI z LTE/3G plus zewnętrzna antena powieszona gdzieś wysoko, jest to sens jakiś?

 

Załóż własny temat, poza tym trochę za mało informacji-chociażby odnośnie operatora/lokalizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załóż własny temat, poza tym trochę za mało informacji-chociażby odnośnie operatora/lokalizacji.

Bo operator to wszystko jedno, cokolwiek będzie działać, żaden nie ma dobrego zasięgu. Nadajniki są blisko ale działka jest otoczona wzniesieniami i lasem, tuż przy rzece. Co wykminiłem na próbę to to

Edytowane przez Palusik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiepski router antena tylko na pasmo 1800-2100 wiesz jakie łapiesz ? Jeśli słaby sygnał to pewnie LTE800.. Było wielokrotnie w tym wątku jaki router a antene dobiera się pod pasma. Jeśli LTE800 i reszta to ATK504, jeśli bez 800 to Cybertech dualna 1800-2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra przewertuje wątek ponownie, dzięki za antenę. Co do pasma to nie mam pojęcia co łapie. Chyba wypada od tego zacząć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz sobie posprawdzac w network signal, ja masz roota na telefonie to mozna sobie wylaczac i wlaczac kazde pasmo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz tel z Androidem to wrzuć screena okna wskaźnik z Network Cell Info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

iPhone ale jest Field Test, natomiast nie ma mnie w tym miejscu. Prawdopodobnie zbiorę informacje w weekend i screeny z Field Test itp. i założę nowy wątek z kompletem informacji. Jakieś inne sugestie co mogę zrobić więcej?

Edytowane przez Palusik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam Iphona i kiedyś jak w to wszedłem to nie pokazywał mi tam istotnych danych ale teraz widzę, że coś pokazuje. Podasz cell identity, freq band indicator, i Measured RSRP ale u mnie się nie zmienia a to ważny parametr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nbr_nrsp jest i generalnie ten ekran się odświeża co 5 sekund (sądząc po timestamp), reszta zbędna w takim razie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tego nie ma. ios 12.4

Edytowane przez mattpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sprzetowiec

Czy możesz się podzielić narzędziem do zmiany pasm?

Z tego co pamiętam, to nie u wszystkich działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo operator to wszystko jedno, cokolwiek będzie działać, żaden nie ma dobrego zasięgu. Nadajniki są blisko ale działka jest otoczona wzniesieniami i lasem, tuż przy rzece. Co wykminiłem na próbę to to

 

Gdybyś jednak podał przybliżony adres byłoby łatwiej ustalić co masz w okolicy i na jakich częstotliwościach działają operatorzy z tych nadajników.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...