Skocz do zawartości
Piotr562

Internet na działce letniskowej z domu.

Rekomendowane odpowiedzi

No trudno, nie musiałeś tłumaczyć się skąd wiesz, że mnie nie stać bo wiem że są to rzeczy drogie. Napisz mi jeszcze ile taka licencja w przybliżeniu kosztuje ta antena dzika na pasmo 5ghz i na to pasmo trzeba mieć pozwolenie. Pozostało 1 rozwiązanie działka bez internetu.

Dzięki wszystkim za pomoc.

Edytowane przez Piotr562

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2,4 i 5ghz jest free ale bez widocznosci nie zadziała.

Zostaje LTE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeżeli dobrze rozumiem to na te anteny z widocznością nie trzeba nic wykupywać, ale gdy chce sygnał rozproszyć to już trzeba wykupić. A powiedz mi tak z ciekawości jest jeszcze jakaś metoda przesłania internetu na te max 3km bez widoczności ale by nie trzeba było wykupywać tego pasma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie neutrina bądź fale grawitacyjne będzie można wykorzystać do transmisji danych ale to raczej nie za naszego życia jeśli w ogóle.

 

Możesz na niskim paśmie ale to masz prędkości rzędu 4800-9600bps. Do sterowania brama garażowa czy czymś wystarczy.

 

Praw fizyki na dzień dzisiejszy oszukać nie potrafimy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jest taka sprawa.

Czy nie ma jakiś lokalnych dostawców radiówek w okolicy.

Przejść się dookoła, poskanować pasma 2.4 i 5GHz.

Może wyskoczyć nazwa i numer telefonu danego dostawcy.

Z dachu być może anteną coś by można złapać.

Jak nie, to może nawet jak jest sygnał trochę dalej, to dostawcą mógłby umieścić gdzieś bliżej nadajnik, czy odpowiednio nakierować.

Mniejsze prędkości ofert radiówek bywają tańsze niż zwykły net.

Lepsze to niż nic.

 

Ostatecznie pogadać z kimś mieszkającym w okolicy, w zasięgu działki. Może ktoś akurat będzie chciał żeby mu się dołożyć do neta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4800-9600bps ale zawrotne prędkości :lol2:.

deton24 wcale nie głupi pomysł z tym dołożeniem się do internetu u sąsiada ale najpierw muszę pochodzić podpytać się czy ktoś taki posiada i czy by się zgodził.

 

A gdybym tak kupił antenę z widocznością i ustawił ją, że tak powiem w niebo żeby wiązka szła w górę może by złapał sygnał gdyby antena odbiorcza na działce skierowana była też lekko w niebo 8m nad ziemią

Ewentualnie można kupić te używane z allegro na próbę dużo bym nie stracił.

Szkoda, że przy tych antenach nie ma od razu informacji, że trzeba wykupić koncesje na pasmo bo niedoświadczony użytkownik może wpaść w tarapaty przez niewiedze.

Edytowane przez Piotr562

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja dobrze rozumiem, że chcesz zagiąć fale elektromagnetyczne, czy może odbić od nieba? :E

Oczywiście jest to możliwe ale nie to pasmo, nie ta odległość, nie ta moc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak jakby rzeby fala poszła w niebo od nadajnika i fala od odbiornika i one się tam znajdą i może by to działało. Jeżeli napisałem coś absurdalnie to przepraszam ale się nie znam, nie wiem czy to co bym zrobił by działało.

Nie chodzi mi ustawić antenę centralnie do góry, tylko lekko ją skierować do góry tak by wiązka przeszła nad blokami, jak wrócę z pracy to lepiej mogę wam to zilustrować rysunkiem jeżeli czegoś nie zrozumiecie, dla lepszego wytłumaczenia.

Edytowane przez Piotr562

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wcześniej zinterpretowałem twoją wypowiedź, to w odpowiednich warunkach się da (ugięcie fali radiowej nad ziemią, odbicie od jonosfery). Tą odpowiedzią zaorałeś równo. Pomysł że dwie fale się znajdą i skomunikują, to trąci fizyką z kreskówek :E

 

Zacznijmy od tego, że lekko upraszczając sprawę fala radiowa rozchodzi się po linii prostej. Nie da się jej tak po prostu skręcić i ominąć przeszkody typu budynek. Efekt ugięcia, o którym piszę występuje ale nie jest tak silny, żeby tutaj wykorzystać.

Odbicie od jonosfery jest nierealne, to minimum kilkadziesiąt kilometrów w jedną stronę (trzeba liczyć dystans w dwie) - sygnał będzie za słaby. Można co najwyżej liczyć na odbicie od budynku (na zasadzie lustra) ale jeżeli po drodze jest gęsta zabudowa, to marne szanse. Bo to będzie wielokrotne odbicie co znacząco wpłynie na moc sygnału, dodatkowo nie można liczyć na czyste, więc można się samemu zakłócić (nadany sygnał może przyjść wielokrotnie z różnym odstępem czasu).

 

Druga sprawa, to odbiornik jak sama nazwa wskazuje odbiera, kompletnie nic nie nadaje.

Nie wiem jak wyjaśnić kwestię "szukania się" fal, żeby pokazać, że to nie działa. Może tak:

-masz zupełnie pustą przestrzeń i wysoki mur (nie nieskończenie, powiedzmy 4m)

-stoisz z jednej strony, inna osoba z drugiej

-chyba oczywiste, że nie da się przez ten mur rozmawiać

-proponujesz, że jak tamta osoba krzyczy i ty też krzykniesz, to wtedy usłyszysz co krzyczała

Mam nadzieję, że rozumiesz absurd.

 

Nie wyczarujesz nic, jak nie masz bezpośredniej widoczności, to nie masz.

Najlepiej by było sprawdzić jak mocne masz przysłonięcie. Np. czy z balkonu widać cokolwiek z okolic działki, ile pięter ma twój budynek i czy z wyższego piętra lub dachu widać działkę lub jej najbliższą okolicę?

Wypadałoby zrobić jakiś przekrój wysokości, co w jakiej odległości stoi i na jaką wysokość sięga. Wtedy można realnie myśleć o policzeniu czegokolwiek i np. zdecydowaniu o postawieniu kilkumetrowego masztu na działce. A jak na razie, to nawet nie potrafisz wystarczająco precyzyjnie określić odległości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby RBM nie wypaliło.

Nowa promocja w Orange Free.

Podwoili bonusy za doładowania.

Za 50 zł doładowania dają 50GB.

Za te 50 zł można nakupować kolejnych pakietów, a jak będzie trzeba to i kodami da się przedłużyć za 3 i 9 zł, a drożej na rok.

163737.jpg

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że nadajnik nic nie nadaje ale pomyślałem, że może by dostrzegł falę tam wysoko, ale uświadomiłeś mi, że nadajnik musiał by być silny. 15 km zasięgu to za mało. Dzięki za wyjaśnienie.

 

Tutaj masz schemat jak by to wyglądało, oczywiście budynków jest więcej, po drodze jest jeszcze rzeka i za rzeką jest działka. Jeżeli wiemy, że fala rozchodzi się w pod katem 45 stopni, po pochyleniu lekko anteny w górę może sygnał by dotarł, na tym obrazku trochę widać jak fala przechodzi przez budynek, tak to zrobiłem bo nie chciałem by fala wchodziła na drugi rysunek, wiadomo tym dalej tym odbiór będzie się poszerzał ale sygnał będzie też słabł.

To tak jakbyś miał laser skierował go prosto na budynek nie przebije się przez ścianę jeżeli uniesiesz go w górę lekko to będzie szedł wyznaczonym kursem, czyli do góry jeżeli z kierujesz go do dołu to fala nie poleci aż tak w bok (wiadomo kąt rozchodzenia spowoduje, że będzie mimo wszystko szła trochę do góry). Mam nadzieję, że wiesz o co mi chodzi.

 

Gdyby RBM nie wypaliło.

Nowa promocja w Orange Free.

Podwoili bonusy za doładowania.

Za 50 zł doładowania dają 50GB.

Za te 50 zł można nakupować kolejnych pakietów, a jak będzie trzeba to i kodami da się przedłużyć za 3 i 9 zł, a drożej na rok.

163737.jpg

Wiesz może do kiedy ta "promocja"???

A dobra mam 5 miesięcy trwa.

Jeszcze tylko ciekawe jak by ten internet hulał.

Musiałbym kopić router mobilny, bo mój telefon ma coś nie tak z hotspotem i po 5 minutach się wyłącza nawet gdy ktoś korzysta mimo, że mam ustawione na nigdy nie wyłączaj.

Jaka niespodzianka, jestem w play i na 30 dni dostałem 30gb internetu za free plus moje 15gb to już 45gb nie jest źle tylko ten telefon będzie mi go ciągle wyłączał.

post-595935-15597501416237_thumb.png

Edytowane przez Piotr562

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ na czas nieokreślony, raczej szybko nie zabiorą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za słowo ale z.a.j.e.b...sta jest ta mapka nadajniki zarówno na działce jak i przy bloku muszą być na wysokości 10m zobaczcie.

1 obraz oraz 2 obraz

Jest to dokładna lokalizacja działki i domu z dużą dokładnością, pół godziny ustawiałem by pomiar był jak najlepszy.

A na pierwszym obrazku na żółto zaznaczono koryto rzeki, na czarno mój dom, a na czerwono działka.

Edytowane przez Piotr562

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę cię martwić ale ta strona nie uwzględnia budynków, a tylko mapę wysokości terenu.

Z samej rzeźby terenu wynika, że musiałbyś mieć na działce 10m maszt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ale chodzi mi o mapę że fajny bajer, mimo wszystko. Wydaje mi się że coś tam uwzględnia budynki bo mój teren aż tak pofalowany nie jest.

Edytowane przez Piotr562

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem 2km przez Manhattan (między innymi przez środek WTC) - wyznaczyło 12m...

 

Narzędzie fajne i kilka lat temu zaoszczędziło by mi trochę stresu jak potrzebowałem określić jakiego sprzętu potrzebuję, żeby stabilnie złapać LTE w górach. Ze zwykłej mapy googla tak na dwoje babka wróżyła czy maszt jest widoczny, czy jednak górka zasłania. Zadziałało ale mając takie narzędzie byłbym spokojniejszy przy kompletowaniu sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
' date='06 Czerwiec 2019 - 19:46' timestamp='1559846810' post='15525024']

Dałem 2km przez Manhattan (między innymi przez środek WTC) - wyznaczyło 12m...

 

Narzędzie fajne i kilka lat temu zaoszczędziło by mi trochę stresu jak potrzebowałem określić jakiego sprzętu potrzebuję, żeby stabilnie złapać LTE w górach. Ze zwykłej mapy googla tak na dwoje babka wróżyła czy maszt jest widoczny, czy jednak górka zasłania. Zadziałało ale mając takie narzędzie byłbym spokojniejszy przy kompletowaniu sprzętu.

 

Zgadzam się z Tobą. Na próbę chyba kupię te używane za 45 zł czy tam ile i zobaczę dużo nie stracę, w razie czego można oddać. Jeszcze zmierzę ile jest od ziemi do balkonu bo jak będzie wyżej niż 10m to szansę na widoczność rosną. Gdybym zainstalował to na dachu bloku to by prawie na pewno zadziałało, ale pewnie zarządcę by się nie zgodził, a po drugie dach jest spadzisty

Edytowane przez Piotr562

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aplikacja nie uwzględnia budynków i drzew.

To co pokazuje to informacja przy czystym terenie.

 

Wejdź na dach z lornetka i zobacz.

Jak będzie optyk to będzie działać.

Kwestia przysłonięcia strefy fresnela to inna sprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sam już nie wiem. Czy jest jakaś antena która dał by radę wysłać sygnał tutaj bez rządnej koncesji na pasmo, wiem że nie ma. Najlepiej by się dowiedział jakby poprostu kupił to urządzenie i spróbował zwizować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym nie mieć racji, ale nie musisz być potem zadowolony z połączenia 100KB/s z wypadającym pingiem, dzielonego na 5 osób.

Chyba najgorsze w tym wszystkim jest to, że od tego połączenia będziemy potem oczekiwali porządnej prędkości, i że będzie dzielone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A takie coś?

https://www.senetic.pl/product/MTAS-5G-19D120?gclid=EAIaIQobChMIlI7pqLrc4gIVlTwbCh0EhQmBEAEYASADEgKLm_D_BwE

Czy to też potrzebuje widoczności.

 

 

 

A teraz takie pytanie jak mam router i kupię kartę np Orange free, co trzeba by zrobić by rozesłać wifi z tej karty przez taki zwykły router i by prędkość była dobra.

 

Kombinuje z tymi antenami bo chciałem uniknąć dodatkowego wydatki w postaci właśnie internetu na kartę gdzie jest drogo. W domu place 120 zł z internetem 150 mbs i telewizją a internet bez limitu. Z kolei tutaj taki internet też moZna by Załatwić, ale większość czasu byśmy płacili za internet z którego nie korzystamy. Wiec myślałem że ogranicze wydatki do takich anten i będę miał bez limitu Internet.

Edytowane przez Piotr562

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się. Jak wymyślisz sposób to Nobla dostaniesz.

 

Czy drogo to kwestia umowna.

Ja mam dokładnie 3 łącza w domu prywatnym i używam jednego tylko.

Pozostałe dwa to jako backup i backup backup :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to pokombinuję. Jak coś zrobię to napiszę na forum co testowałem co zadziało a co nie oraz przy czym zostałem docelowo.

Edytowane przez Piotr562

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz pisać bo wszystko wiemy.

Koło na nowo chcesz wymyśleć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...