Skocz do zawartości
Eltik

Windows 10 1903

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Tak, zapomniałem sprecyzować, że problemy są na kartach X-Fi. Z-tki działają. Miejmy nadzieję, że jak sam Creative tego nie naprawi, to może chociaż jakieś nieoficjalne, nowe sterowniki np od PAX będą.

Edytowane przez ShadowMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie gamery nie działają podobno do końca tygodnia ma być sterownik,dodatkowo ciemny motyw z ciemnymi napisami mam :lol2: ,nie mogłem zaktualizować z poziomu systemu i pena tylko przez asystenta aktualizacji,w ustawieniach jak wchodzę w aplikacje to wywala do pulpitu...co aktualizacja to gorzej :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wsparcie Creative stoi na żałosnym poziomie. Pewnie problem dotyczy konkretnych modeli kart. Tak czy inaczej nigdy więcej nie kupię karty dźwiękowej od tej firmy. Do tej pory nie wypuścili nawet sterowników pod Linuxa i trzeba kombinować.

 

Tak wszystkie starocia zwłaszcza na starą magistralę PCI są obcięte, nowsze działają bez problemu, nie zmienia to faktu że nawet wiele nowych kart nie posiada nowszych sterowników niż 2016 rok, teraz głównie kilka nowych kart wspierają które korzystają ze sterowników w architekturze DCH.

 

Wsparcie dźwiękówek na platformie PC to zawsze było jedno wielkie dno, Asus też się wypiął na sporą część rynku zostawiając tylko zbugowany syf BETA pod Win 10, na szczęście sytuację ratują Uni Xonary.

 

Czyli nie naprawili z tym przywracaniem.

 

Zamiast czekać na cud nie prościej sobie samemu uruchomić przywracanie systemu i zrobić pierwszy punkt ręcznie? To 3 minuty prostej roboty, a potem mechanizm już działa bez zarzutu. ;)

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wszystkie starocia zwłaszcza na starą magistralę PCI są obcięte, nowsze działają bez problemu, nie zmienia to faktu że nawet wiele nowych kart nie posiada nowszych sterowników niż 2016 rok, teraz głównie kilka nowych kart wspierają które korzystają ze sterowników w architekturze DCH.

 

Wsparcie dźwiękówek na platformie PC to zawsze było jedno wielkie dno, Asus też się wypiął na sporą część rynku zostawiając tylko zbugowany syf BETA pod Win 10

No i ta sama sytuacja jest z Zetkami. Dobrze, że chociaż stery są teoretycznie "dedykowane" pod Win10, z 2017 roku. szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na nowym Windows 1903 są poważne problemy z kartami dźwiękowymi Creative.

 

U mnie Zetka działa bez problemów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ta sama sytuacja jest z Zetkami. Dobrze, że chociaż stery są teoretycznie "dedykowane" pod Win10, z 2017 roku. szczerbaty.gif

 

U mnie to tak wygląda ;)

 

Creative bez większych problemów śmiga na tych ostatnich sterach z 2016 roku, natomiast Xonar już lata na zmodyfikowanych sterach UniXonar gdyż syfiasta BETA od Asusa powodowała sporo błędów, w tym cała masa przerwanych adresów pamięci odnosząca się do emulatora GX który miał obsługiwać EAX w systemach wyposażonych w Direct Sound, w praktyce ten emulator głównie prowadził do błędów BSOD, a działanie można określić jako zerowe, zmodyfikowane stery na szczęście umożliwiają instalację bez tego badziewia :E

 

ShareX_DisconnecT__2019-05-22_16-37-16_IMG-1431__714068cc-f739-4246-b82d-a7b64caf0096.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie gamery nie działają podobno do końca tygodnia ma być sterownik

Miejmy nadzieję, bo karta nadal jest bardzo dobra i nie uśmiecha mi się wywalać kasy na nową, albo włączać dziadowskiego Realteka na płycie głównej. Póki tego nie naprawią zostaję na 1809. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ale jednak zaraz włączę realteka bo przecież nie będę siedział bez dźwięku :lol2:

Edytowane przez amp41

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjmijcie te soundblastery z kompa, wywalcie wszystkie sterowniki do nich, odpalcie komputer bez karty, niech system sam skorzysta z karty zintegrowanej, wyłączcie komputer, włóżcie kartę z powrotem i zainstalujcie do niej sterowniki, sprawdźcie czy działa. Testowane co prawda nie na x-fi czy podobnych, ale na innych kartach na pci a także tych na usb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie działa to bo po prostu nie ma sterowników do tych kart,inne działają...patrzę teraz i nie mam panelu nvidii i dodatkowo jak wejdę w ustawienia i aplikacje to wywala do pulpitu...odinstalowałem stery graficzne i już nie wywala...zainstalowałem najnowsze...znów wywala,nie ma panelu a nawet folderu nvidii a instalowałem w c/nvidia...parodia jakaś...kod 43 i nie ma grafiki widać nie tylko gamerowi się oberwało :E

Edytowane przez amp41

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjmijcie te soundblastery z kompa, wywalcie wszystkie sterowniki do nich, odpalcie komputer bez karty, niech system sam skorzysta z karty zintegrowanej, wyłączcie komputer, włóżcie kartę z powrotem i zainstalujcie do niej sterowniki, sprawdźcie czy działa. Testowane co prawda nie na x-fi czy podobnych, ale na innych kartach na pci a także tych na usb.

Nie zadziała, problem jest już powszechnie znany z tymi kartami i trzeba czekać na kompatybilne z Windowsem 1903 sterowniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja już nie mam siły z tym walczyć...stery od grafiki nie chcą się poprawnie zainstalować...pomimo odinstalowania przez DDU i wyłączeniu ściągania przez WU pokazuje mi w historii aktualizacji już 3 ściągnięte,czyli za każdym razem chyba ściągało...te stare stery akurat działają ale nowsze nie.PortableBaseLayer też macie taką partycję?...wiem już od czego ją mam,próbowałem piaskownicę uruchomić :lol2:

Edytowane przez amp41

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomimo odinstalowania przez DDU i wyłączeniu ściągania przez WU pokazuje mi w historii aktualizacji już 3 ściągnięte,czyli za każdym razem chyba ściągało

Ja tam podczas deinstalacji sterów poprzez DDU po prostu wyłączam kartę sieciową albo odpinam kabel od komputera i włączam go dopiero po zainstalowaniu sterowników :) Z wiosenną aktualizacją do 1903 poczekam tak gdzieś do jesieni mimo wszystko :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam podczas deinstalacji sterów poprzez DDU po prostu wyłączam kartę sieciową albo odpinam kabel od komputera i włączam go dopiero po zainstalowaniu sterowników :) Z wiosenną aktualizacją do 1903 poczekam tak gdzieś do jesieni mimo wszystko :E

 

DDU ma możliwość zablokowania aktualizacji sterów przez WU, po ponownym wgraniu sterów można to sobie wyłączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja tam się nie spieszę z aktualizacją na głównym komputerze. Na starym laptopie wgrało się i działa, nie zauważyłem nowych problemów, a te które mam, to występują już od czasu aktualizacji 8.1 do 10. Sterowniki od integry realteka mam zbugowane i na tych z windows update jak zatrzymam audio/video i wznowię to dźwięk jest sporo głośniejszy i jak zmienię poziom głośności to wraca do normy.Sterownika pod w10 na stronie producenta nie ma do tego laptopa a te z w 8.1 mi windows update nadpisuje. Musiałem wgrać sterowniki od innego nowszego modelu laptopa który ma tą samą integrę i dostępne sterowniki pod w10. I tak o to je wgrywam przy każdym dużym udpacie;P Testuję sobie tą nową wersję, ale nigdy nie wiadomo. Lepiej poczekać na jakieś newsy, czy nie ma jakichś poważnych problemów.

Edytowane przez Maslomaslan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

DDU ma możliwość zablokowania aktualizacji sterów przez WU, po ponownym wgraniu sterów można to sobie wyłączyć.

 

No niby tak, ale jak już amp41 napisał "pomimo odinstalowania przez DDU i wyłączeniu ściągania przez WU pokazuje mi w historii aktualizacji już 3 ściągnięte"

 

Wyłączanie kabla, czy karty sieciowej, mam tak jakoś z automatu, z przyzwyczajenia. :E Szybciej mi blokować net w ten sposób, niż jak bym miał szukać tej opcji w DDU (choć pewnie jest gdzieś na wierzchu ;))

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niby tak, ale jak już amp41 napisał "pomimo odinstalowania przez DDU i wyłączeniu ściągania przez WU pokazuje mi w historii aktualizacji już 3 ściągnięte"

 

Wyłączanie kabla, czy karty sieciowej, mam tak jakoś z automatu, z przyzwyczajenia. :E Szybciej mi blokować net w ten sposób, niż jak bym miał szukać tej opcji w DDU (choć pewnie jest gdzieś na wierzchu ;))

 

DDU od jakiegoś czasu nie ma automatycznie zaznaczonej opcji od wyłączenia instalacji sterów przez WU, zmienili trochę interfejs i trzeba głębiej się tam dokopać. Chyba w zaawansowanych to jest.

 

Do kabli nie chciało by mi się sięgać :E Już prędzej ban na sieciówkę w menedżerze urządzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja już nie mam siły z tym walczyć...stery od grafiki nie chcą się poprawnie zainstalować...pomimo odinstalowania przez DDU i wyłączeniu ściągania przez WU pokazuje mi w historii aktualizacji już 3 ściągnięte,czyli za każdym razem chyba ściągało...te stare stery akurat działają ale nowsze nie.PortableBaseLayer też macie taką partycję?...wiem już od czego ją mam,próbowałem piaskownicę uruchomić :lol2:

Pobierz aplikację O&O ShutUp10: https://www.oo-software.com/en/shutup10

I wyłącz Windows Update:

 

Adnotacja_qsraesn.jpg

 

Wtedy na bank żadne sterowniki automatycznie ci się nie pobiorą. ;)

Edytowane przez ShadowMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napisano (edytowane)

Jak macie wersję pro systemu to robicie tak jak wyżej pisałem:

 

Trzeba włączyć w gpedit.msc regułę "Nie uwzględniaj sterowników w aktualizacjach systemu Windows" w gałęzi:

Konfiguracja komputera > Szablony administracyjne > Składniki systemu Windows > Usługa Windows Update.

i system nie ma możliwości automatycznego pobierania sterowników przez WU. I nie trzeba się bawić z wyłączeniem neta.

A ta opcja w DDU "Odblokuj sterowniki z Windows Update" to na jakiej zasadzie działa? W wersji 17.0.8.6 DDU domyślnie są zablokowane sterowniki z WU, a i tak system (poprzez WU) pobiera i instaluje sterownik graficzny. U mnie np. dla gtx 960 instaluje sterownik z października 2017 więc i tak lepiej jest pobrać sterownik ręcznie.

 

ddujpg_qsraeah.jpg

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pc poszło ok. Na laptopie komunikat że mam albo niekompatybilną usługę, program albo jakiś element sprzętowy niewspierany przez najnowszą wersję systemu windows :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@LeBomB mam to samo co ty tylko że u mnie na lapku poszło ok a na stacjonarnym pc nie chce z tego samego powodu co u ciebie na lapku. Ciekawe co tu jest winne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napisano (edytowane)

Na pc poszło ok. Na laptopie komunikat że mam albo niekompatybilną usługę, program albo jakiś element sprzętowy niewspierany przez najnowszą wersję systemu windows :E

@LeBomB mam to samo co ty tylko że u mnie na lapku poszło ok a na stacjonarnym pc nie chce z tego samego powodu co u ciebie na lapku. Ciekawe co tu jest winne ?

Ale te problemy są przy aktualizacji z wersji 1809 czy przy czystej instalacji wersji 1903? U mnie nie było niespodzianki przy aktualizacji z 1809 tylko dysk długo mielił przy instalacji z powodu HDD. A platformę mam dziesięcioletnią (s775).

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale te problemy są przy aktualizacji z wersji 1809 czy przy czystej instalacji wersji 1903?

Przy aktualizacji z 1809 u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Przy aktualizacji z wersji 1809.

Podejrzewam, że laptop nie pobrał jeszcze wszystkich poprzednich i dlatego.

Edytowane przez LeBomB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Niektórych może zainteresuje moja opinia jako osoby, która nigdy wcześniej nie grała w jakiegokolwiek "Finala". Nie sądzę aby liczba platform miała jakiekolwiek decydujące znaczenie w kwestii wyników sprzedażowych tej gry. Pobrałem sobie demo FF VII Rebirth i powiem szczerze, że się odbiłem. Już od samego początku nie było swego to nazwijmy rodzaju "chemii" a ciut później tzn jak trafiłem do wioski, było jedynie gorzej. Nie podszedł mi zarówno sam projekt gry jak i strona techniczna. W mojej opinii ten tytuł jest strasznie archaiczny, całość przypomina mi 20-25 letni projekt z odświeżoną grafiką. Być może trzeba być wieloletnim fanem tej serii lub po prostu wielbicielem japońszczyzny ale w moje gusta ta gra nie trafiła. Jutro chcę jeszcze sobie pobrać demo FF XVI ale jeśli w tym wypadku też się odbiję to po prostu będę wiedział, że to nie jest seria dla mnie.
    • Niestety budżet ograniczał, na takie wodotryski 😟 
    • Nie ma co się dziwić masz mega budżetowe kości na tych modułach, to o czym piszesz typu 14-14-14xxx czy 14-15-15 / 14-16-16 / 15-15-15 itd z niskim trfc przy wysokim taktowaniu to się robiło na dobrych modułach b-die a nie na budżetówkach jak good ramy  ale przynajmniej masz dual rank i to jest plus bo nie każde 2x16 był/są DR zawsze to nadrabiasz tym te luzniejsze timingi.  Przy x3d i tak nie wiele to daje a takie "fikuśne" nastawy typu 16-8-22 to też niczego nie zmienia, równie dobrze możesz tam dać 16-16-22, w skrócie aby ta ósemka coś zmieniała to musiałbyś tcl mieć też na 8 co jest niemożliwe u nikogo na takich wartościach  
    • Dokładnie tak jak Krzysiak napisał to wyglądało i nikogo nie wyśmiewam  napisałem jaki był problem i to był jedyny jaki miałem z amd a lecę na takich platformach od lat, intela miałem raz w życiu u siebie w PC  
    • Na wstępie, nie wiem czy wybrałem odpowiedni dział, jeśli nie to proszę o przeniesienie tematu w właściwe miejsce Dziękuję. Witam szanownych użytkowników Zwracam się do Was z wielką prośbą o pomoc w takiej sprawie Niedawno złożyłem sobie starszego PC-ta do zabawy w retro, komputer był na Windowsie XP i posiada dysk 80GB Miałem na nim zapisane mnóstwo różnego rodzaju starych programów pod DOS i starych gier, które zbierałem przez dłuugi czas, większość pochodziła jeszcze z starych dyskietek które zostały już zagubione bądź sformatowane Tyle historii w dużym skrócie, a teraz co się stało, bawiąc się dzisiaj uruchomiłem komputer z dyskietki startowej z DOSem 6.22 i uruchomiłem program Fdisk i przez własną głupotę omyłkowo usunąłem partycję startową dysku C 😭na której było wszystko, od systemu Win XP poprzez wszystkie programy i gry, o ile postawić na nowo Windowsa to nie problem o tyle najbardziej zależy mi na całej reszcie, czy da się jakoś przywrócić tą partycję lub chociaż programy zapisane na dysku? Formatowania na szczęście w nieszczęściu nie robiłem. Jeśli da się to jakoś uratować, przywrócić partycję lub chociaż utracone oprogramowanie zbierane latami to jakim programem darmowym można to zrobić najłatwiej i najszybciej? Bardzo proszę Was o pomoc, wiem że można na Was liczyć Dodam że posiadam drugi nowszy komputer z Windowsem 10 do którego mogę podpiąć ten dysk HDD z tego starego komputera ale co dalej?
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...