Skocz do zawartości
Eltik

Windows 10 1903

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jest juz dostepny May Update. Pobral juz ktos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę beta testerzy już nie mogą usiedzieć, a potem będzie na forum wylew płaczu że nie działa to, to i to :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wczoraj wieczorem mi marudził, że chce restarta, ale tylko jakąś drobnicę instalował. Sprawdzam teraz z ciekawości i znowu zaczął pobierać jakieś aktualizacje zbiorcze. Zaraz zainstalujemy i zobaczymy.

 

EDIT:

Data wydania:21 maja 2019

Wersja:OS Build OS 17763.529

Starting with update KB4497934, we are introducing functionality that allows you to decide when to install a feature update. You control when you get a feature update while simultaneously keeping your devices up to date. Feature updates that are available for eligible devices will appear in a separate module on the Windows Update page (Settings > Update & Security > Windows Update). If you would like to get an available update right away, select Download and install now. To find out more about this feature, please go to this blog.

 

@Disconnect:

Ja się tam nie boję. Przez Spectre mnie już ukradli, a po ACTA2 za śmieszne obrazki poszedłem siedzieć, więc nie mam się czego bać! :lol2:

Edytowane przez Makavcio2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kazdej chwili system sie moze spieprzyc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kazdej chwili system sie moze spieprzyc...

 

Ale świeżo wypuszczone półroczne aktualizacje potęgują szanse na ewentualne problemy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja pobrałem 1903 trochę wcześniej (pełnoprawna 1903 z Technical Preview). Testowałem po to, żeby sprawdzić, czy nie będzie jakichś problemów, bo zamierzam zrobić format. Póki co wszystko jest ok.

 

Jeszcze dziś albo jutro zainstaluję na czysto.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie moge zainstalowac bo moj sprzet nie jest gotowy na ten update. o co kaman? to nie jest jakis blad? odlaczylem pada na usb i pena. pdopieta jest mysz i klawiatura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa, póki co bez problemów :lol2:

 

 

A robiles przez windows update, pobrales instalke czy uzyles asystenta aktualizacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie moge zainstalowac bo moj sprzet nie jest gotowy na ten update. o co kaman? to nie jest jakis blad? odlaczylem pada na usb i pena. pdopieta jest mysz i klawiatura

Zainstaluj najpierw wszystkie zaległe aktualizacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stacjonarce format już zrobiony, 1903 zainstalowany na czysto, bezproblemowo. Jutro spróbuję zrobić aktualizację na lapku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napisano (edytowane)

Windows Update nie wyszukuje jeszcze 1903 więc trzeba pobrać ręcznie plik z linku od Eltika. Po jego uruchomieniu zacznie się pobieranie aktualizacji.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A robiles przez windows update, pobrales instalke czy uzyles asystenta aktualizacji?

 

Instalka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Trochę to trwa.

 

Edit: pobranie trwało prawie godzinę, instalacja jakieś 30 minut. Na chwilę obecną problemów nie mam żadnych. System reaguje sprawniej, zachował wszystkie ustawienia, nic nie zresetował, jedynie na pasku zamiast ikony wyszukiwania pokazał pole wyszukiwania, ale to akurat nie problem, bo zmiana tego to chwila.

Edytowane przez LeBomB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

tez wole ikone. sekunda roboty ze zmiana

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

ja zrobilem przez asystenta aktualizacji. Poki co nic mi sie nie posulo :E

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mi przestał działać gpu-z, pisze ze w folderze temp nie ma jakiś plików ?

A na chromie nie moge nigdzie pobrać plików bo pisze ze nie mam uprawnień ?

Ale to tak na szybko, bo aktualizację pościłem na noc, i tak z 30min zabawy rano

Edytowane przez hiero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napisano (edytowane)

Z jedynych minusów jakie na razie zauważyłem, to aktualizacja wyłączyła przywracanie systemu a w Programach i funkcjach zniknął sterownik graficzny chociaż jest zainstalowany i działa ok. Ten sterownik był pobierany i instalowany przez WU.

 

11jpg_qsrsaqe.jpg22jpg_qsrsaqw.jpg

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kto bywa po każdej dużej aktualizacji,należy wyłączyć ściąganie sterowników przez WU i ponownie zainstalować stery od grafiki...u mnie dodatkowo dźwięku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napisano (edytowane)

A można jakoś wyłączyć pobieranie sterowników przez WU nie wyłączając reszty aktualizacji?

 

Edit. Już znalazłem. Trzeba włączyć w gpedit.msc regułę "Nie uwzględniaj sterowników w aktualizacjach systemu Windows" w gałęzi:

Konfiguracja komputera > Szablony administracyjne > Składniki systemu Windows > Usługa Windows Update.

To jest przydatne jak się chce używać sterowników modowanych np. od sidebanda Mój link.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A ja na żywioł, zrobiłem obraz na UrBackup i jadę już na 1903. Pierwsze co rzuca się w oczy to blur z tapety w oknie logowania.

Dziwna sprawa bo nadal nie mogę zmienić blokady ekranu z "obraz" na "centrum akcji" na moim koncie lokalnym. Na nowo utworzonych kontach działa. Pewnie któryś apptx się wywalił w moim profilu.

Edytowane przez zakk87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na nowym Windows 1903 są poważne problemy z kartami dźwiękowymi Creative. Sam mam X-Fi ExtremeGamer i nie działa w ogóle. Sterownik niby się instaluje, a dźwięku nie ma. Pobuszowałem trochę po necie i problem jest już dość powszechnie znany. Póki co wróciłem do 1809. Tak więc jak ktoś korzysta z dźwiękówki Creative, to polecam się wstrzymać z aktualizacją.

Edytowane przez ShadowMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Na nowym Windows 1903 są poważne problemy z kartami dźwiękowymi Creative.

Loteria. Znajomy ma Creative Sound Blaster Z i poza zresetowaniem ustawień w panelu konfiguracyjnym, nic złego się z dźwiękiem nie stało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na nowym Windows 1903 są poważne problemy z kartami dźwiękowymi Creative. Sam mam X-Fi ExtremeGamer i nie działa w ogóle. Sterownik niby się instaluje, a dźwięku nie ma. Pobuszowałem trochę po necie i problem jest już dość powszechnie znany. Póki co wróciłem do 1809. Tak więc jak ktoś korzysta z dźwiękówki Creative, to polecam się wstrzymać z aktualizacją.

Ja mam Soundblaster ZX i działa bez problemu. Instalowałem system na czysto.

 

Wsparcie Creative stoi na żałosnym poziomie. Pewnie problem dotyczy konkretnych modeli kart. Tak czy inaczej nigdy więcej nie kupię karty dźwiękowej od tej firmy. Do tej pory nie wypuścili nawet sterowników pod Linuxa i trzeba kombinować.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...