Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam.

 

Mam pytanie, ktoś miał może stamtąd laptopa - bo tuningują je pod kątem m.in. efektywniejszego chłodzenia itd., firma się nazywa chyba HIDevolution :

 

 

https://www.hidevolution.com/ .

 

 

Nie wiem czy wysyłają do Polski i jak wychodzi z opłatami za sprowadzenie (pewnie można płacić przez kartę powiązaną z kontem bankowym(?)), co może czynić w ogóle takowe rozważania nieopłacalnymi, ale widziałem reckę jednego z takich laptopów i wyglądało to b. zachęcająco..

 

Tu recka jednego z takich laptopów i wygląda to ciekawie w każdym razie, by kogoś o to spytać i jakie (i czy miał doświadczenie) lub słyszał o tej firmie:

 

 

Nie wiem czy będę nad tym się zastanawiał, ale jestem ciekaw czy u nas coś o tej firmie wiadomo.

Edytowane przez Introverder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dolicz do ceny 23% podatku. Moim prywatnym zdaniem lepszym rozwiązaniem jest zakup laptopa bez tuningu i bez podatku.

 

MSI GE75 i7-9750H/16GB/256+1TB/Win10 RTX2070 144Hz - 10399zł

Laptop MSI GE75 to jeden z najlepszych modeli wyposażonych w wydajny sześcio rdzeniowy procesor Intel i7, oraz kartę graficzną RTX 2070 8GB i matową matrycę 17,3" IPS 144Hz 3ms z rewelacyjnym pokryciem kolorów. Obudowa i wnętrze są wykonane z metalu a do tego lekkie.

 

MSI GS65 i7-8750H/16GB/512/Win10 RTX2070 144Hz - 10299zł

Alternatywnie mniejszy MSI GS65 z matrycą 15,6" 144Hz, która oprócz pracy dobrze sprawdza się w grach. Wydajność laptopa jest bardzo wysoka a wykonanie to jednym słowem doskonałość.

Edytowane przez pabloesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pytałem MSI o pierwszy laptop i podobno to są limity pojemnościowe dla poszczególnych dysków (w innych laptopach może zresztą też, czego nie wiem, bo nie znam się na tym):

 

"SSD M.2 max 1 TB , HDD max 2 TB" . Bo nawet się zastanawiałem czy nie dać SSD 2 TB na start do lapka, ale skoro max 1 TB to albo 1 TB byłby maksymalnie widziany albo dysk w ogóle niewidziany (?)..

 

Fajnie jakby ktoś się na tym znał i umiał te kwestie zweryfikować, bo nie wiem czy samemu można dojść do tych informacji jakoś..

 

Jeszcze pozostaje ew. kwestia, że pewnie w slocie HDD można wstawić SSD na Sata III (??) i zgaduję, że tam jest ten sam limit 2 GB pojemności (?).

 

No i dostałem zapewnienie, że te dyski "powinny pasować" do tego laptopa:

 

https://www.x-kom.pl/p/477776-dysk-ssd-samsung-1tb-970-evo-plus-m2-2280-nvme.html

 

https://www.x-kom.pl/p/442513-dysk-ssd-samsung-1tb-970-pro-pcie-x4-nvme.html - tyle, że ten drugi tak drogi, że raczej nie warto może mi aż tyle dopłacać.

 

--------------

23% mówisz.. i jeszcze jakieś dodatkowe opłaty(?). Pomijając, że jakby coś się działo to nie wiem czy np. MSI Polska by przyjmowała taki laptop jakby się coś działo (?)..

 

 

Dokładnie taką odp. dostałem (pytanie tyczyło się laptopa - MSI GE75 9SF-471PL - https://www.x-kom.pl/p/495340-notebook-laptop-173-msi-ge75-i7-9750h-16gb-2561tb-win10-rtx2070-144hz.html?partnerid=100555586&sm12=MTE=&ts=1558488291&token=093ede834279c4a8d7bb76b2ef6d07b7&104) oraz zalinkowanych wyżej SSD-ków:

 

1 ) Oba dyski powinny pasować notebook posiada złącze współpracujące z dyskami M.2 PCIe 3.0 x 4

2 ) SSD M.2 max 1 TB , HDD max 2 TB

3 ) Montowane są w tym modelu 3 dyski : Kingston RB U-SNS8154P3/256GJ 256GB M.2 2280 x2 256GB SSD , TOSHIBA/KBG30ZMV256G , WESTERN DIGITAL SDAPNUW-256G-1032 - wszystkie działają w trybie PCIe GEN3x2 NVMe

4 ) Według Naszego systemu jest to IPS : INNOLUX/N173HCE-G33,LED,144Hz,G to G 3ms,72%,NARROW BORDER/IPS-level/

 

Nie znam się na tych trybach ale GEN 3x2 to pewnie 2 razy wolniejsze transfery od PCIe 3.0 x 4 (w sensie maksymalnie dostępne dla wskazanych trybów)..

Edytowane przez Introverder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki limit lecz możesz wymienić dysk HDD na SSD bez problemu w złączu SATA.

Czy MSI Polska przyjmie taki laptop to nie pytanie do nas, lecz wątpię.

 

Jeżeli chodzi o konfigurację i trochę mieszanie przy specyfikacji itp są kadłubki Clevo

Dream Machines RT2070-17 i7-8750H/16GB/480 RTX2070 144Hz 7 799 zł

Choć nie znając wymagań ciężko coś powiedzieć.

 

1) Kwota przeznaczona na zakup:

2) Rozmiar matrycy (+ewentualnie wymagana rozdzielczość):

3) Główne zastosowanie (np. gry, inne multimedia, praca biurowa, konkretny program itp.)

4) Wymagania specjalne (np. matowa matryca.):

5) Osobiste preferencje:

6) System operacyjny (laptop z systemem bądź bez niego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A Czekoladka2 powiedz mi czy są dostępne jakieś manuale w sieci do danych modeli laptopów, by samemu zapoznać się z takimi rzeczami jak np. limity pojemności na dyski choćby itd. ?

 

Zwykłego manuala widzę, że raczej nie ma, na stronie MSI czegoś takiego szukam.

Edytowane przez Introverder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To najlepiej pisać prosto do producenta, ewentualnie szukać w manualach, niektóre są dostępne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Znalazłem tu instrukcję obsługi, niestety tak czytam tę instrukcję i nie widzę tych ograniczeń, które dostałem pisząc na: info.pl@msi.com .

 

https://pl.msi.com//Laptop/support/GE75-RAIDER-9SF#down-manual

 

Choć oczywiście lepiej jakby ograniczeń pojemności nie było.

 

 

Z tej strony można domniemywać, że informacje mi podane niekoniecznie są prawidłowe, bo tu jest model MSI GE75 9SF (czyli jak mój nie) tylko stuningowany przez HIDevolution i widać wyraźnie, że są tu pakowane większe pojemnościowo dyski.. :

 

https://www.hidevolution.com/custom-built-msi-ge75-9sf-raider-286-17-3-thin-bezel-fhd-144hz-i7-9750h-rtx-2070.html

 

Więc skoro tam pakują widzę (są dostępne opcje) dyski ponad 1 TB - 2 TB - tzn. że SSD-ki mogą być z tego wynika większe niż podane mi 1 TB (?)..

 

Pewnie w instrukcji by też było podane jakby faktycznie limit pojemności był.

 

 

I co ciekawe np. Lenovo Y740-17 widzę na swojej stronie podaje ograniczenia pojemności swoich laptopów:

 

https://www.lenovo.com/pl/pl/laptops/legion-laptops/legion-y-series/Lenovo-Legion-Y740-17/p/88GMY701062

 

"Do 512 GB PCIe NVMe, do 2 TB HDD" (przy rubryce pamięć masowa), a na stronie MSI nie widzę takich informacji na stronie.

 

 

Myślę, że można przyjąć, że jedynie wielkość dysku oraz jego typ są ograniczeniami jedynymi. A Lenovo na stronie podaje ograniczenie, które zdaje się limitować możliwą przestrzeń dyskową na 2,5 TB, podczas gdy w MSI można chyba zamieścić nawet 2x 2TB SSD m.2 oraz największy obecnie dostępny SSD Sata 3 (w miejsce HDD) tj. 4 TB, a przynajmniej większych nie widziałem, co daje łącznie 8 TB.. Co daje ponad 3x więcej dostępnej powierzchni (+ dodatkowe miejsce na dysk M.2). Oczywiście może to być bez znaczenia, ale tak ze specyfikacji należałoby to rozumieć.

Edytowane przez Introverder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...