Skocz do zawartości
Hello!

Komputer przenośny do internetu [do 3.500zł]

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam zależy mi na szybkim laptopie, który będzie stosowany zazwyczaj do internetu. Nie mam zamiaru bawić się w photoshopy i w gierki. Zależy mi, żeby był cienki i lekki. Również zależy mi, żeby laptop nawet po 3-5 latach dalej spełniał swoje funkcje, żeby nie zamulał. Cena nie gra roli, ale żeby była rozsądna i adekwatna do sprzętu.

Edytowane przez Hello!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopisz budżet w tytule tematu, aby temat był zgodny z regulaminem działu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam posiadam 13 calowy HP Envy i polecam jeśli nie przeszkadza Ci ekran błyszczący (IPS - czyli o dużo lepszych kątach widzenia i kolorach niż zwykłe ekrany):

HP Envy 13 i5-8250U/8GB/256PCIe/Win10 IPS - 3399 zł

4 rdzeniowy 8 wątkowy procesor, 8GB RAM, 256GB SSD. Podświetlana klawiatura, aluminiowa obudowa i Windows 10.

 

A jeśli chcesz coś z 14 cali, to polecam:

Acer Swift 3 i5-8250U/12GB/480+1TB/Win10 - 3049 zł

Matowy ekran IPS 14 cali FullHD, ten sam procesor co wyżej, 12GB RAM, 480GB SSD i 1TB HDD. Również wykonany z aluminium i posiadający podświetlaną klawiaturę.

 

 

Obydwie propozycje to laptopy bardzo dobrze wykonane i zarazem lekkie - poniżej 1,5 kg wagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dell Vostro 5471 i5-8250U/8GB/240+1000/10Pro FHD FPR 3499 złotych

Bardzo dobrze wykonany, lekki i długą gwarancją. Ma przyzwoitą matową matrycę FHD, ciekawy design i wygodną klawiaturę. To solidna konstrukcja, która powinna posłużyć kilka lat.

https://pclab.pl/art78880-9.html

Edytowane przez Stefan999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Biznesowy model

Acer TravelMate X3 i5-8250U/8GB/512/Win10P 3 499 zł

Matryca FULL HD IPS wygodna w pracy, solidne wykonanie aluminiowa obudowa całkiem lekki, niezła kultura pracy, solidne zawiasy, wygodna podświetlana klawiatura, procesor 4 rdzeniowy wystarczy z bardzo dużym zapasem, jeden większy dysk SSD PCie oraz miejsce na jeszcze jeden SATA, system w wersji PRO, dobre wyniki pracy na baterii, łatwy dostęp do podzespołów, pełnowymiarowe złącza VGA i HDMI, USB-C z możliwością użycia ładowania, 3 letnia gwarancja biznesowa.

 

Alternatywa bardziej Ultrabook w dobrej cenie

Huawei MateBook D 14' Ryzen 5/8GB/480/Win10 FHD 2 679 zł

Matryca FULL HD IPS, aluminiowa obudowa lekki mobilny, procesor na poziomie i5U 8 generacji czyli jak laptopów wyżej, jeden większy dysk SSD, podświetlana klawiatura, dobre wyniki pracy na baterii, uczciwa cena za taki sprzęt.

Edytowane przez Czekoladka2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

MSI PS42 i5-8250U/8GB/256/Win10 IPS za 3599zł

Dobrze wykonany (aluminiowa obudowa) i lekki laptop z bardzo dobrą matową matrycą FHD IPS i całkiem niezłym akumulatorem. Podzespoły są podobne jak u konkurencji. W MSI są b.cienkie ramki wokół matrycy, co dodatkowo nadaje laptopowi elegancji. Dla części osób zaletą może być też nie czarny kolor.

 

Pewną alternatywą dla MSI może być: Lenovo ThinkPad E480 i5-8250U/8GB/256/Win10P Srebrny za 3549zł

To laptop z biznesowej serii Lenovo. Ma wygodną klawiaturę z trackpointem, choć niestety bez podświetlenia. W tym wypadku system Windows jest w wersji PRO.

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS ZenBook Flip UX362FA i5-8265U/8GB/256/W10 Grey - 3699zł

Z mniejszych laptopów z dotykowym ekranem o przekątnej 13,3" cala warty uwagi jest Asus ZenBook UX362FA. Ma dobrą matrycę IPS, którą da się odwrócić na drugą stronę, aby laptop zajmował mniej miejsca i pracował w dotykowym trybie tabletu.

 

ASUS ZenBook UX433FA i5-8265U/8GB/256PCIe/Win10 - 3999zł

Z eleganckich 14-stek ze smukłymi ramkami w stylu PS 42 warty uwagi jest Asus ZenBook UX433FA. Jest w całości wykonany z metalu i lekki 1,14kg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chce ktoś kupić Matebooka z Ryzenem, to nie 480GB, a 512GB - różnica między SATA3, a NVMe PCIe 3.0x4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz jakąś potwierdzoną informację? Różnica między tymi modelami jest dość spora. Druga sprawa ze do domowego użytkowania to różnic w dyskach SSD raczej się nie zauważy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem zainteresowany ASUS ZenBook UX433FA i MSI PS42. Mogę przeznaczyć 500zł więcej, czyli około 4000zł. Znalazłem 2 laptopy i chciałbym usłyszeć opinię od was.

 

(Huawei MateBook 13) https://www.x-kom.pl/p/480617-notebook-laptop-133-huawei-matebook-13-i5-8265-8gb-256-win10.html

(Microsoft Surface) https://www.x-kom.pl/p/445744-notebook-laptop-133-microsoft-surface-laptop-i5-7200u-8gb-128gb-win10s.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...