Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

mam problem.

Okazało się, że kupiona przeze mnie 1,5 miesiąca temu ADATA 512GB M.2 PCIE XPG SX8200 PRO jest całkiem sprawna, ale na dłuższą metę nie działa z moim laptopem (info w sygnaturce).

Mam dwie opcje:

1) Sprzedać i kupić coś zewnętrznego, ale widzę, że musiałbym zejść do 350 zł, czyli stracę względem pierwotnej ceny.

2) Kupić obudowę i zrobić z tego dysk zewnętrzny. Czy są jakieś sensowne obudowy z USB 3.1 Gen.2, które możecie polecić?

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nvme podłączać przez USB? Matkoboska czenstochowska...

Nawet nie wiedziałem, że się tak da. Ale faktycznie, da się. Ceny takich obudów na poziomie dysków 250GB - po 30 sekundach w google.

 

Trzeba to sprzedać i tyle. Pewnie bym się nawet sam skusił, ale jak chcesz 350 plus pewnie przesyłka za coś, co mogę mieć nowe za 380 prosto ze sklepu z wliczoną przesyłką, to wystaw lepiej w promocji na olx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No da się, też googlowałem i to chyba nie ma większego sensu... także dysk będzie do wzięcia. Najlepiej odbiór osobisty w Krakowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, wrócę do Was jeszcze na chwilę ze sprawą mojego dysku. Na OLX nie chce pójść za 330 zł... pod koniec marca kupiłem za 430, używałem 2 tygodnie.

Tragiczny zakup.

Schodzić dalej z ceną czy szukać obudowy zewnętrznej na Aliexpress? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto kupuje używanego rupiecia od podejrzanej osoby tak drogo?

 

Trzeba mieć REPUTACJĘ czyli sprzedawać dużo z dobrymi ocenami na Allegro. Ty zapewne masz 0 reputacji jak niemal wszyscy (po tym jak Allegro zlikwidowało komentarze). Na olx jeszcze gorzej.

 

Na ceneo masz ten dysk za 372 (377 w morele). Twoja cena 330 to absurd. Ponieważ ostatnio ludzie lubią absurdy to są szanse na 70-80% ceny (normalna to 50%), oczywiście konieczna długa gwarancja. Tak więc spróbuj z 299 zł, potem 249 zł. Ja bym dał na Allegro licytację od 200 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim podpisie masz testy dysku w RAID, solo, na adapterze PCIE-NVME oraz z kieszenią USB 3.1 gen2. Jeżeli masz w laptopie gen2 to dobijesz do 1000MB/s.

 

Kieszeń na pewno musiałbyś brać z aliexpress, bo w PL oferty są dość drogie. Dysk w kieszeni widoczny jest jak zwykły HDD. Systemu z niego nie odpalisz na 99%, ale instalować później można na nim wszystko.

 

Dyski tanieją, po 2 miesiącach jak widzisz cena z 430zl spadła w sklepach do 370zl.

 

Mało tego, już za 359 można kupić inne ciekawe dyski:

https://www.x-kom.pl/p/490090-dysk-ssd-pny-500gb-m2-pcie-nvme-xlr8-cs3030.html

https://www.x-kom.pl/p/465067-dysk-ssd-corsair-480gb-m2-nvme-pcie-x4-ssd-force-series-mp510.html

 

A w Net-S jeszcze taniej:

https://www.net-s.pl/produkt/pny-technologies-europe-pny-dysk-ssd-cs3030-500gb-pcie-nvme-3000-2000-mb-s-915819

 

330zl na OLX vs 340zl nowy w sklepie ? Co byś sam kupił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może rzeczywiście lepiej kupić zewnętrzną obudowę. W ten sposób właściciel będzie spał spokojnie. Bo jak sprzeda za pół darmo to będzie potem sobie wymawiał, że za tanio sprzedał. A tak będzie superszybki dysk USB.

 

W Morele net mają ładną obudowę za 198,22 zł Kieszeń Icy Box Obudowa IB-1817M-C31 M.2 NVMe SSD -IB-1817M-C31

 

Co do dysków NVME to najlepiej kupować takie do których są sterowniki. Np. Samsunga. Adata niestety nie zamieszcza sterowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadziała ten Icy Box z moją Adatą, skoro to jest dysk PCI-E x4, a ta obudowa to x2?

Jakbym wiedział, że z Adatą jest taki problem, to bym nie kupił.

Niestety to na tym forum mi ją zachwalali gdy pytałem o zakup i nikt nawet nie pisnął o sterownikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowę z aliexpress bierz.

 

Dysk jest OK. To Twój laptop jest do dupy.

 

Masz w systemie nierozpoznane urządzenia czy fige?

 

Żadnych sterów nie trzeba instalować. Win10 sam wszystko ogarnia. Ale jak laptop i bios patologiczny to nic nie pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowę z aliexpress bierz.

 

Którą? Masa tego. Poza tym nie mam nawet konta i niespecjalnie chcę zakładać tylko po to, by kupić jedną rzecz.

Wolałbym coś na miejscu kupić.

 

Masz w systemie nierozpoznane urządzenia czy fige?

 

Dysk działał, ale dwa razy - po paru godzinach i po dwóch tygodniach - doprowadził do totalnej zwiechy laptopa.

Sprzęt blokował się podczas bootowania. Nic nie dało się zrobić. Nawet wejść do BIOSu. Pomagało tylko wyciągnięcie dysku.

Jest to strasznie upierdliwe w moim laptopie, bo trzeba odkręcić i odwrócić płytę główną.

 

Dlatego chce się pozbyć tego dysku i kupić/zrobić coś zewnętrznego do trzymania dokumentów i gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk działał, ale dwa razy - po paru godzinach i po dwóch tygodniach - doprowadził do totalnej zwiechy laptopa.

Sprzęt blokował się podczas bootowania. Nic nie dało się zrobić. Nawet wejść do BIOSu. Pomagało tylko wyciągnięcie dysku.

A skąd wiesz, że dysk się po prostu nie zepsuł? Testowałeś go na innym sprzęcie, że masz pewność co do jego sprawności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiesz, że dysk się po prostu nie zepsuł? Testowałeś go na innym sprzęcie, że masz pewność co do jego sprawności?

 

Oczywiście, byłem w serwisie komputerowym i facet puścił testy diagnostyczne.

Wszystko poszło bez błędów.

Poza tym po pierwszym razie dysk działał kolejne 2 tygodnie bez żadnych problemów.

Przeszedł też testy, które zdążyłem wtedy zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzana sprawa że dziala i przestał nagle.

 

Jakby laptop był tępy to dysku by nie rozpoznał. A nie 2 tygodnie pozwolił używać sprzęt.

 

Kieszenie na Ali są 3 rodzaje chyba. Kup tanią. Ewentualnie tanią skracają A nie wysuwaną od boku.

 

 

W pl dostaniesz te same kieszenie ale za 100-150pln wyższą cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w stanie zejść do 280 zł za ten dysk - strata 150 PLN w ciągu 2 miesięcy. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do stacjonarki najlepiej go wsadź ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do stacjonarki najlepiej go wsadź ;)

 

Stacjonarka stoi u rodziców i zbiera kurz... a ja potrzebuję czegoś do laptopa na dokumenty i gry.

Poza tym, do stacjonarki pewnie potrzebuję jakiejś przejściówki żeby to zadziałało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adapter to 20pln ;)

 

Kup sobie kieszen na ali. Fajnie to dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adapter to 20pln ;)

 

Kup sobie kieszen na ali. Fajnie to dziala.

 

A polecisz coś konkretnego, co Ty masz i zadziała z tą Adatą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Hynix PC400 i taką kieszeń:

http://pl.aliexpress.com/item/32978060687.html

 

10 gb/s

Chipset: Jmicron JMS583

 

Działa fajnie.

 

 

Ale dzisiaj brałbym takie:

http://pl.aliexpress.com/item/32995941741.html

Lepsze zamknięcie mają i wbudowaną wtykę USB, którą można puszczać na krótkim kablu/przedluzaczu USB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet za 100pln bym nie kupił dysku z taką historią, że działa, działa i sru. Po co mi kłopoty? Idę do sklepu, kupuję nowy i nie będę miał nieprzespanych nocy w obawie, że rano mi komputer nie wstanie. Ewidentnie coś jest uszkodzone, albo dysk albo komputer. Ciekawe co będzie jak kupisz inny dysk a ten też kleknie po dwóch tygodniach. Albo kupisz obudowę i po jakimś czasie stracisz wszystkie dane z niego.

 

Tropić wadę, nie dramatyzować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tropić wadę, nie dramatyzować.

+1

 

 

sprawdzałeś, czy dysk o nic nie haczy, czy dobrze siedzi w slocie? W niektórych Asusach, przy miejscu na M2 jest taka "gąbka", która w teorii ma absorbować wibracje, a w praktyce rozłącza dysk :lol2:

 

próbowałeś najnowszy BIOS?

Edytowane przez huudy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

+1

 

 

sprawdzałeś, czy dysk o nic nie haczy, czy dobrze siedzi w slocie? W niektórych Asusach, przy miejscu na M2 jest taka "gąbka", która w teorii ma absorbować wibracje, a w praktyce rozłącza dysk :lol2:

 

próbowałeś najnowszy BIOS?

 

Niestety nie mam czasu i umiejętności do tego, żeby samodzielnie rozbierać komputer i kolejny raz wsadzać dysk w slot.

Nie mam też chęci kolejny raz płacić w jakimś serwisie za taką usługę.

 

Tym bardziej, że sprzęt intensywnie wykorzystuję każdego dnia w pracy.

 

Dysk był sprawdzony programem diagnostycznym w serwisie i nic się nie wykrzaczyło. Co mam jeszcze zrobić?

 

MSI montuje do tego laptopa 4 modele dysku - nie mam tam żadnej ADATy.

Szkoda, że dowiedziałem się o tym tak późno.

 

Na pewnym zagranicznym forum znalazłem wpis usera, który miał podobne objawy z innym SSD NVMe (nie ADATą) na nowym GS65.

 

BIOS był aktualizowany. Firmware też. Nic to nie dało.

 

Jak wyślę do MSI komputer, to zostanę na 2 tygodnie bez narzędzia pracy i wcale nie jest powiedziane, że ruszą palcem, bo odpowiadają tylko za fabryczny setup.

Edytowane przez LJ19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie kieszeń. Będziesz miał kozacki dysk zewnętrzny.

 

Ja jeden dysk trzymam w kieszeni. Dziala u mnie 100% stabilnie.

 

Jeśli masz Gen2 to wiciagniesz na nim 1000MB/s. Fajna sprawa do przenoszenia plików.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, dysk się ciągle nie sprzedał. Skłaniam się ku kieszeni. Zadziałają na tym gry z DRMów (Steam itp.)?

Co więcej, czy jest tu ktoś z Krakowa lub okolic i ma taką kieszeń? Nim kupię to chciałbym przetestować.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Odpowiedzi

    • Witam, zamierzam sam zainstalować sobie monitoring wokoło domu i mam pytanie, ponieważ jestem laikiem. Czy można tak połączyć kamery za pomocą tych extenderów? 
    • Postaram się podrzucić następnym razem, jak będę na miejscu. Jak byłem ostatnio, to tyle pamiętam, że łapało LTE2100 z przekaźnika na odległości niecałych 4 km, a moc sięgała niżej niż -90dBm. Ogólnie tragedia z wczytaniem najprostszej strony internetowej, u 3 operatorów podobnie.   Powiem tak - została ta antena wybrana i zamontowana przez "fachowca" na zlecenie innych domowników. Ja się na tym tak nie znam, ale zanim się dowiedziałem jeszcze co tam w ogóle zostało zamontowane, to czułem już, że to będzie bubel, bo co innego może taki "fachowiec" zamontować. No i widzę, że moje przypuszczenia się potwierdzają. Żadnej poprawy to nie da? Bo trochę teraz ciężko będzie to zdjąć i rozmontować, nie wspominając już o poniesionych kosztach i ewentualnych następnych kosztach zakupu nowej anteny. Czy jesteś w stanie odpowiedzieć na resztę pytań dotyczących routera? Na przykład takie złącza to pewnie i tak zawsze będą te same, więc niezależnie od anteny router chyba można wybrać już teraz (mogę się mylić!). Chciałbym szczerze mieć coś ogarnięte przez majówką, o ile jest to osiągalne.
    • Witam po rocznej przerwie ; -). Odnawiam temat. Jak można łatwo odgadnąć, w poprzednim roku nic nie wyszło z kupna PC. Nic jednak straconego, gdyż jestem aktualnie gotowy do kupna gotowego zestawu lub zbudowania własnego PC. Budżet za samą jednostkę z softwarem (OS + Office) +/- 10000zł. Mogę dołożyć, o ile będzie miało to sens. Na początek, znalazłem taką oto promo w X-KOM: https://www.x-kom.pl/p/1220819-desktop-g4m3r-hero-i7-14700f-32gb-1tb-rtx4070s-w11x.html?sm=lowcygier Czy to dobra oferta? Czy też lepiej zbudować własną maszynę od zera?    
    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...