Skocz do zawartości
Golemus

Monitor pod laptopa

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, planuje kupić monitor, który będzie podłączony do laptopa hp pavilion power 15 (i5-7300HQ, gtx 1050). Monitor będzie służył głównie do grania w takie gry jak World of Warcraft, Heroes of the Storm i pewnie w bardziej wymagające tytuły w przyszłości. Interesują mnie dwie opcje ale nie mam pojęcia czy mój laptop poradzi sobie takimi monitorami:

 

1) Monitor 24 calowy, 1920x1080, panel IPS, czas reakcji 1ms, Częstotliwość odświeżania 144 Hz (ewentualnie 75, ale wolałbym 144), FreeSync który będzie działał z kartą graficzną, ewentualnie G-sync, Wejście z HDMI, DisplayPort, jasność 250+ cd/m2.

 

2) to samo co w 1) tylko moinitor 27 calowy i 2560x1440

 

Rozumiem, że aby praktycznie korzystać z FreeSync/G-Sync i 144 Hz monitor powinien być podłączony przez displayPort? Czy HDMI 2.0 też da radę? Laptop nie ma DisplayPorta i czy w takim razie istnieją jakieś stacje dokujące/HUBY, które oferują przejściówki do DisplayPort? No i wracam też z pytaniem czy w ogóle ten laptop pociągnie oba typy monitorów?

 

Pozdrawiam

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz mocno nierealne wymagania, jeśli chcesz na lapku z GTX 1050 grać w bardziej wymagające tytuły na monitorze 1440p. I też kwestia tego czy ten laptop wypluwa w ogóle powyżej 60 Hz przez HDMI.

 

Pod FreeSync / GSync trzeba DisplayPort i to bez żadnych przejściówek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ten GTX 1050 to się nadaje tak do 1080p 30 FPS, kup sobie jakiegoś Philipsa z Ultra Wide-Color albo ewentualnie BenQ EW277HDR.

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem nic o G-Sync/FreeSync i displayport, dzięki za info. Planuję złożyć komputer stacjonarny ale na chwilę obecną szukam takiego co da radę na lapku z gtx 1050 bez grania w wymagające tytuły :P ale z możliwością freeSync/g-sync jak już będę miał stacjonarkę. Jeśli chodzi o rozdzielczość to nie byłem pewny co do 1440p dlatego się zapytałem no i nie zależy mi strasznie na 1440p, wystarczy 1080p tylko by wyżej wymienione gry porządnie chodziły. Obecnie na samym laptopie mam 50-120 fps w grach (zależnie co robię, ekran laptopa 15-calowy, rozdzielczość 1080p). Rozumiem, że na 24 calowym monitorze o rozdzielczości 1080p i innymi bajerami (FreeSync/G-Sync, 1 ms), które będę mógł wykorzystać już jak będę miał komputer stacjonarny, nie będzie problemów po podłączeniu do laptopa?

 

Czy ktoś jest w stanie powiedzieć, czy Monitor YASHI Pioneer YZ2437 https://allegro.pl/oferta/zakrzywiony-monitor-dla-graczy-ips-1ms-144hz-7801952125, to dobry wybór? Cena i parametry zachęcają ale to chyba jakaś firma krzak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wygląda na to samo co Acer ED242QRABIDPX, MSI MAG241 albo AOC C24G1, na pewno nie jest to IPS, bo nie ma takiej matrycy na rynku jak w tej specyfikacji.

1 ms w monitorze masz tylko z migoteniem obrazu.

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, o co chodzi z migotaniem obrazu i 1 ms? Wracam też z pytaniem, czy monitor 24-calowy, 1080p, 1ms (4ms), 144 Hz (75 Hz), IPS nie będzie powodował słabego doświadczenia w połączeniu z laptopem? I czy w ogóle jest na rynku taki monitor ale z IPS (chodzi mi o 1 ms i 144 Hz)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Między każdą klatką obrazu będziesz miał czarną klatkę, co znacząco poprawia czas reakcji. https://www.youtube.com/watch?v=bSEWcABInks Symulacja: https://www.testufo.com/blackframes#count=2&bonusufo=0&equalizer=1&background=000000

Nie ma 24" 144 Hz IPS na rynku, 1 ms bez trybu z migotaniem też nie.

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...