Skocz do zawartości
_Str0ng3r_

Połączenie Lokalne nie ma poprawnej konfiguracji ip

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnio instalowałem na drugim komputerze Windows 7, wszystko fajnie chodził internet po pobieralem wszystko co chciałem stery gry etc. Następnego dnia włączyłem komputer i wyskoczył żółty wykrzyknik przy ikonce połączenia "Sieć niezidentyfikowana" kombinuje jak mogę reset routera, inny kabel, sprawdzalem czy nie filtruje mac, instalacja różnych sterow do sieci i googlowalem ten problem tez nie znalazłem rozwiązania może ktoś tutaj jest w stanie pomóc?

1ZS5d6s.jpg

oyjlhKS.jpg

 

Orange Światłowód, na drugim kompie z tego samego kabla dziala net,

 

ps. Jak simsy z tpb instalowalem wyskoczylo te okienko z sieci "zezwalaj na dostep" dalem accept mogło być przez to? nie pamietam czy po instalacji kompa cos robilem na necie jeszcze, ale nie przypominam sobie, że zerwało neta po instalacji simsow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Po przydzielonym adresie IP można wywnioskować że komputer nie otrzymuje autokonfiguracji z serwera DHCP na routerze. Sprawdzałeś czy na routerze jakimś cudem nie działa usługa DHCP?

 

Spróbuj ustawić konfigurację IP ręcznie - zobacz jakie adresy przydziela na drugim komputerze i ustaw takie u siebie

rEOxn7n.png

 

Tylko Adres ip daj o jeden większy

Edytowane przez Hafexo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ręcznie też nie działa. Na innych urządzeniach? masz na myśli na innym routerze? tak czy siak nie mam gdzie tego sprawdzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie działa to znaczy co wtedy się dzieje? Przy ręcznym ustawieniu możesz w ogóle puścić ping na router?

 

Spróbuj może kuriozalną opcję, wyłączyć wszystkie zapory, może zainstalowałeś przypadkiem jakieś oprogramowanie które może blokować ci sieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

https://imgur.com/OQAiVvj wgl łączy z siecią publiczna to bez różnicy chyba, nic takiego nie instalowalem procz simsow, a i już odinstalowalem te simsy

zapory wylaczylem dalej nic

 

sorki złęgo screena dałem

Edytowane przez _Str0ng3r_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten sam screen wysłałeś co na pierwszym poście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adres IPv4 który ma ustawiony karta pochodzi z systemu operacyjnego (APIPA), tak jakby karta nie otrzymywała konfiguracji DHCP z routera. Sprawdź czy kabel jest dobrze podłączony i czy świecą się diody przy gnieździe karty i na routerze. Widać też konfigurację IPv6, dobrze by było ją wyłączyć. Uruchom okno Uruchamiania (<Win>+<R>), wpisz ncpa.cpl, wybierz właściwości tej karty sieciowej, w otworzonym oknie przewiń do linijki z IPv6 i ją odznacz. Zamknij to okno. Następnie oknie z kartami, prawym przyciskiem myszy wyłącz i włącz tę kartę sieciową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

to usuniecie ipv6 po resecie kompa pomoglo i jeszcze kabel zmienilem o co z tym chodzi? jest ktos to w stanie wytlumaczyc? boje sie ze zaraz znowu z dupy zniknie a to dla osoby młodej bedzie komputer, ktora na pewno sobie nie poradzi z tym i nie chce zeby sie sytuacja powtorzyla ze wlaczy kompa i brak neta

Edytowane przez _Str0ng3r_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że coś z tym Windowsem jest nie do końca dobrze. Może jakiś malware, lub podobne. Ciężko powiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samo z siebie się to to się na pewno nie zmieniło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...