Skocz do zawartości
Ragnarxxx

Opóźniony obraz względem dźwięku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od dłuższego czasu borykam się z problemem opóźnionego obrazu względem dźwięku. Problem pojawia się zarówno w wideo odtwarzanym z dysku, jak i w przeglądarce, np. HBO GO, Netflix, Horizon. Co ciekawe opóźnienia nie zauważyłem na You Tube. Wideo nie jest opóźnione od razu, tylko po jakimś czasie od uruchomienia. Obraz spóźnia się o jakieś 1-2 sekundy. Po restarcie odtwarzacza lub odświeżeniu streama problem na jakiś czas znika. Próbowałem różnych przeglądarek, playerów do odtwarzania z dysku i nic. Mam zainstalowane wszystkie najnowsze sterowniki (chipset, karta graficzna, dźwiękowa), aktualizowałem BIOS do najnowszej wersji, zainstalowane najnowsze kodeki K-Lite. Wczoraj sformatowałem dysk i przeinstalowałem system, niestety nie pomogło. Próbowałem też diagnostyki programem Latency Mon, lecz ten nie widzi żadnych błędów. Monitor podłączony mam kablem HDMI, a głośniki do karty dźwiękowej zintegrowanej z MOBO. Pomocy!

 

Mój sprzęt:

 

MOBO: MSI B360M PRO-VDH

Procesor: i3-8100

RAM: G. Skill Ripjaws V 2x4GB 3200 MHz CL16 (działają na 2400 MHz)

Karta graficzna: GTX 1060 3GB Gigabyte Windforce OC

Zasilacz: Silentium PC Vero L2 500W

Dysk SSD: Samsung 850 EVO 240GB

Monitor: Samsung S27D590 (LS27D590PSX EN S)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź temperatury, głównie procesora. Ja mam takie objawy na laptopie jak sobie coś oglądam w łóżku i pościel zasłania wszystkie otwory wentylacyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatury są OK. Zresztą przy odtwarzaniu wideo z dysku czy przeglądarki obciążenie zarówno procesora jak i grafiki jest minimalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...