Skocz do zawartości
pawel15987

Niestabilna praca karty graficznej

Rekomendowane odpowiedzi

Laptop Asus ROG Strix GL553VD i5-7300HQ Nvidia GTX 1050 2GB. Problem polega na tym że karta podczas gier nie wykorzystuje swojej 100% wydajności. Dajmy na to gra GTA V ustawienia wysokie fps 40 użycie karty 50-80% Czym niższe użycie karty tym mniejsze fps i na odwrót. Najlepsze jest to że problem występuje przez pierwsze 20 minut, później się obudzi i korzysta z powyżej 90%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Najwyższa wydajność.

Edytowane przez pawel15987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak temperatury? DirectX aktualny? Dzieje się to w każdym miejscu na mapie czy tylko w jakimś konkretnym regionie?

Edytowane przez FredPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

We wszystkich ten sam problem. Niezależnie jaka gra jaka mapa. Karta po prostu nie wkręca się na swoje maximum..

Procek 80-85 stopni, a karta podczas niskiego użycia - około 70 stopni. Na pełnych obrotach karta powyżej 80

Edytowane przez pawel15987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laptop Asus ROG Strix GL553VD i5-7300HQ Nvidia GTX 1050 2GB. Problem polega na tym że karta podczas gier nie wykorzystuje swojej 100% wydajności. Dajmy na to gra GTA V ustawienia wysokie fps 40 użycie karty 50-80% Czym niższe użycie karty tym mniejsze fps i na odwrót. Najlepsze jest to że problem występuje przez pierwsze 20 minut, później się obudzi i korzysta z powyżej 90%

mialem podobny problem na laptyopie lenovo - pomogla instalacja sterów poprzedniej wersji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek reinstalacja sterowników tylko pobierz z strony producenta odpowiedniego komponentu nie ze strony producenta laptopa.

Warto przeczyścić laptopa gdyż temperatury nie są małe.

Aktualizacja bios nie zaszkodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyszczony był pół roku temu, lecz on ma 1 wiatrak i takie temperatury u niego to norma. Asus nie wprowadza żadnych aktualizacji biosu.

Pobawię się w starsze wersje sterownika karty i dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie, ale czytałem wiele tematów zagranicznych c odo tego laptopa i takie temperatury są od nowości. Doczytałem się żeby zmniejszyć maksymalne obciążenie procesora do 90% wyedy kilka stopni spadnie, albo wyłączyć turbo bost

Edytowane przez pawel15987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uporałem się z wysoką temperaturą. Teraz siedzi na podkładce co dało 80 max na procku.

Co do sterowników - instalacja starszych wersji ten sam problem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usunąłem sterownik raz jeszcze oddzielnym programem. Zainstalowałem sterownik ze strony asusa wersja 24.21.13.9924 data: 05.08.2018 i jest lekka poprawa. Użycie karty GTA w mieście wynosi 50-70% przy 45-55 fps. Zatem w górach użycie powyżej 90% przy 60 fps.

64942514871324149034.jpg

50951696354623905395.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...