Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dylemat, którą płyte wybrać? Jakies OC bede robił. W sumie to powazna sprawa bo rożnica w cenie ok 400 PLN. Master ma pewnie ładniejsze RGB. A jak to jest z WI-Fi, czy moge z takiej płyty dać internet do smartfona czy laptopa?

 

Propsze pomóżcie rozwiac wątpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Router daje internet do smartfona, laptopa i komputera. Wystarczy tylko dać jakiś internet do routera zamiast do komputera.

 

W Xkomie masz teraz promocję Z370 SLI PLUS za 500zl, Zamiast Mastera byłoby 700zl na waciki, proca, lepsze GPU, NVME, szybszy ram, lepszy zasilacz. Sporo ciekawszych pierdół by się znalazło, zamiast płyty ŁADNIEJSZE RGB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Router daje internet do smartfona, laptopa i komputera. Wystarczy tylko dać jakiś internet do routera zamiast do komputera.

 

W Xkomie masz teraz promocję Z370 SLI PLUS za 500zl, Zamiast Mastera byłoby 700zl na waciki, proca, lepsze GPU, NVME, szybszy ram, lepszy zasilacz. Sporo ciekawszych pierdół by się znalazło, zamiast płyty ŁADNIEJSZE RGB.

Nie wiem skąd pomysl ze mam slabe gpu albo zasilacz czy inne komponenty. Pytałem o płyte tylko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy Twój SSD ma takie RGB ?

 

The Kingston HyperX Fury RGB SSD

41451_hyperx_fury_rgb_intro.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem o płyte tylko.

 

Aorus Pro Z390 około 800zl jedna z najlepszych sekcji zasilania dla CPU. W swojej cenie a właściwie nawet tak do 1400zl około.

 

Ponoć słabiej z ramem. Pod OC ramu chyba najtańsza z najciekawszych to MSI Z390i. Z takich większych i lepszych dobra opcja to też MSI MEG Z390 ACE.

 

No ale nie wiem jaki masz ram i jakie aspiracje, 2133CL18 czy coś ciekawszego na B-Die ?

 

takiego to nie ma

 

:lol2:

 

Troche się smaży tymi ledami ale jak ktoś lubi :E

 

Nie wiem skąd pomysl ze mam slabe gpu..

 

2080/2080TI masz? W sumie nawet jak masz w planie 2080 i słabo szukałeś, to te 700zl może wystarczyć na 2080TI :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To raczej nie poszalejesz.

 

Co do proca polecam 8700 bez K:

"]https://promocje.x-kom.pl/dzien-dziecka?filtry=99_kategoria[1247]

Będziesz sobie mógł zrobić jakieś OC proca o 100MHz i ram na ile pozwoli.

 

Ewentualnie tańszą płytę i 9900K za 2200zl. Różnica między 9700K a 9900K to 500zl. Więcej do LEDów chcesz dopłacić.

 

A najlepiej i7 8700 i tańszą płytę. Nawet taką MSI SLI PLUS za 500zl. Pewnie zostanie Ci na GPU o co najmniej klasę lepszą.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam rtx2080 Gigabyte OC, i9 nie bede brał dla 2-4 klatek /sek wiecej w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ale 9700K bierzesz dla 2-4 klatek /sek więcej w grach względem 8700 dopłacając 400zl + kolejne nawet 700zl za płytę.

Czyli chcesz dopłacić 1100zl dla K i jakiegoś OC ? :)

 

 

Ogólnie musisz się określić co chcesz uzyskać. Ale zakup płyty za ponad 1000zl nie jest optymalny dla osoby, która nie planuje konkretnej walki z procesorem i ramem żeby wykręcić ile się da. Z ramem już wtopiłeś raczej, z B-Die byłaby szansa na 4000MHz+ Zależy co tam dokładnie byś wybrał.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale 9700K bierzesz dla 2-4 klatek /sek więcej w grach względem 8700 dopłacając 400zl + kolejne nawet 700zl za płytę.

Czyli chcesz dopłacić 1100zl dla K i jakiegoś OC ? :)

 

 

Ogólnie musisz się określić co chcesz uzyskać. Ale zakup płyty za ponad 1000zl nie jest optymalny dla osoby, która nie planuje konkretnej walki z procesorem i ramem żeby wykręcić ile się da. Z ramem już wtopiłeś raczej, z B-Die byłaby szansa na 4000MHz+ Zależy co tam dokładnie byś wybrał.

Co jest nie tak z RAMem? A co do mobo to raczej wezme aorus pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ramu z 3200cl16 nie podkręcisz na 4133cl17 i więcej. Nie ma szans. Za słabe kości będą siedziały pod radiatorkiem z ledami ;)

 

Ciśnięcie OC proca bez OC pamięci dla mnie osobiście nie ma sensu. Szczególnie jak masz za to zapłacić 1100zl i trzymać to z pamięcią 3200CL16. ( z Pro przepłacisz tylko z 700zl ;) )

 

Aurorus Pro z palcem w nosie ogarnie 9900K z OC. Dla Twojego będzie aż nadto i nie ma sensu nic więcej brać. Ale oczywiście nikt Ci nie zabroni jeśli zechcesz. Możesz nawet Extreme Waterforce kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslalem o i9 ale to ponad 400zł roznicy a w grach niewielki wzrost wydajnosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9900k ciężko ogarnać bez wody.

Kumpel z tego powodu swojego sprzedał i przerzucił do codziennego kompa 9700k.

 

Siedział na custom lc to jeszcze procek był w ryzach, na jakimkolwiek ac był już duży problem przy zamkniętej budzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Myslalem o i9 ale to ponad 400zł roznicy a w grach niewielki wzrost wydajnosci

 

I dla tego polecam 8700 za kolejne 400pln mniej. Bo ta różnica absolutnie nie jest warta ceny. I do tego tańsza płytę.

Oszczędzisz około tysiąc zł. Lepiej zatrzymaj to np na kolejną generacje procow czy coś.

 

Pamiętaj że płyty na Intel mocno tracą na wartości, bo szybko staja się bezuzyteczne.

 

I7-8700 masz za w miarę przyzwoita kase. Chociaż tyle to powinna kosztować wersja z K.

 

Jaki masz monitor? Jeszcze FHD czy już QHD/4K. Bo jak FHD to wymień za oszczedzona kasę monitor na wyższą rozdzielczość. Roznica między procami wówczas będzie żadna.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się uda załapać na tą promkę https://promocje.msi.com/konkurs-poszerz-swoj-arsenal/ może wyjść ciekawa cena.

Jakiś czas temu w podobnej akcji kupiłem MAG Z390 Tomahawk za 559, a gdzieś po miesiącu dostałem mysz MSI Clutch GM60 + podkładka z logiem MSI.

Wrzucasz 8700 nawet w używce i masz już ciekawy sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor 32" wiec uzywam rozdzielczosci 2560x1440, ostatecznie wezme aorus pro+i7 9700k. Teraz mysle tylko nad RTX2080 i skłaniam sie ku karcie https://bit.ly/2ZJDj79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

3600zl za rtx2080?

 

Do dzisiaj obowiązuje jeszcze promocja 7% zniżki za zakup kartą.

 

https://www.pepper.pl/promocje/karta-graficzna-geforce-nvidia-1660-2060-2070-2080-160090

 

Taka wyjdzie sporo poniżej 3000zl:

https://xtreem.pl/karty-graficzne/982-zotac-geforce-rtx-2080-amp-zt-t20800d-10p-4895173617041.html

 

 

Co jakiś czas 2080TI pojawiają się bodajże za ok 4300zl. Jak już chcesz dopłacać to będzie lepsze ;)

 

 

Lepsze GPU przy WHQD da więcej niż 9700K vs 8700.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna ta strona, jak wpisuje jakąkolwiek nazwe karty graficznej to nic nie znajduje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...