Skocz do zawartości
King Arthas

Windows 10 oraz Office 2019 - gdzie kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.

 

Moja siostra chce zakupić sobie pakiet Office 2019 oraz Windows 10. Mam w związku z tym pytania.

 

Czy windows 10 Home czy dopłacać do PRO? Rozumiem, że wersja OEM jest dopisana do płyty głównej tak ?

 

Jeszcze do tego pakiet Office 2019. Chce zwykły, nie 365.

 

 

Gdzie te 2 rzeczy zakupić. Czy sklep morele będzie ok? Widzę, że na Allegro są Windows i za 30zł, ale nie zamierzam kupować jakiś lewych licencji.

 

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio robiłem dwa laptopy i kupiłem dwa Windowsy 10 na Allegro za 5 zł/szt. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Do domu? Tak jak vhp sugeruje.

Do firmy? Idziesz na ceneo/skąpiec i szukasz opcji, która cię interesuje.

 

Nie za bardzo wiem, czym się różni pro od home oprócz ilości obsługiwanego ram (więcej niż potrzeba vs dużo więcej niż potrzeba). W obu opcjach bierz pro, żeby się potem nie okazało tak jak w win7, że chcesz zmienić język systemu, a tu Duda, bo wersja home takiego myku nie obsługuje.

Z licencjami box/oem dla w10 coś się pozmieniało i wszystko normalnie działa po zmianie mb. Cena używanej windy jest za niska, żebym robił na ten temat research.

Edytowane przez Makavcio2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio robiłem dwa laptopy i kupiłem dwa Windowsy 10 na Allegro za 5 zł/szt. :lol2:

Pogratulować "Ynteligencji"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewnie. Przynajmniej na dwóch kompach jest legalny system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy sklep morele będzie ok?
Tak, Gold Partner Microsoftu, niskie ceny i legalne.

 

 

Do firmy? Idziesz na ceneo/skąpiec i szukasz opcji, która cię interesuje.
Na skąpcu znalazłem (https://www.skapiec.pl/site/cat/3006/comp/18323115), ale znajdź mi to na ceneo - zalane podejrzanymi ofertami, ale tej najlepszej nawet nie mają.

 

No pewnie. Przynajmniej na dwóch kompach jest legalny system.
Myślisz, że nikt nie wpadł na pomysł by sprzedawać piraty na Allegro? Wystarczy skłamać, że klucz legalny i Allegro dla prowizji w to uwierzy.

 

Nie ma bata by to było z komputerów używanych, za tanio. Jeśli nawet klucz jest legalny to jest nielegalnie sprzedawany setkom osób. W każdym razie lepiej wybrać pirata niż takie coś, szansa że policja wpadnie do ciebie i dorwie za pirata niewielka, zaś za ofertę z Allegro ze 100 razy większa. Taki sprzedawca kiedyś wpadnie a wraz z nim wszyscy jego klienci, a kupując towar 100 razy taniej nie będą mogli się wytłumaczyć, że nic nie podejrzewali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie ma bata by to było z komputerów używanych, za tanio. Jeśli nawet klucz jest legalny to jest nielegalnie sprzedawany setkom osób. W każdym razie lepiej wybrać pirata niż takie coś, szansa że policja wpadnie do ciebie i dorwie za pirata niewielka, zaś za ofertę z Allegro ze 100 razy większa. Taki sprzedawca kiedyś wpadnie a wraz z nim wszyscy jego klienci, a kupując towar 100 razy taniej nie będą mogli się wytłumaczyć, że nic nie podejrzewali.

No ale po co mi to piszesz? Pisz zawiadomienie do prokuratury. Jeśli wiesz o przestępstwie, a nie zawiadamiasz organów ścigania, to popełniasz przestępstwo.

 

Dodam tylko, że używane oprogramowanie można odsprzedawać, tak samo jak można odsprzedawać używane książki czy płyty z muzyką.

 

skanpcformatoem320plju1.jpg

Edytowane przez vhp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję.

 

To chyba się skuszę na ten system z morele w wersji PRO. Rozumiem, że jak mi płyta główna padnie w komputerze to lipa i muszę znowu system zakupić tak?

 

Office to chyba jednak Home, bo Pro kosztuje aż 2 tysiące złotych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale po co mi to piszesz? Pisz zawiadomienie do prokuratury. Jeśli wiesz o przestępstwie, a nie zawiadamiasz organów ścigania, to popełniasz przestępstwo.

 

Dodam tylko, że używane oprogramowanie można odsprzedawać, tak samo jak można odsprzedawać używane książki czy płyty z muzyką.

 

skanpcformatoem320plju1.jpg

Można sprzedać i powiem więcej zaktywuje się system, ale przy próbie aktualizacji może powtarzam może się zdezaktywować to raz. Dwa jak kolega napisał wcześniej jak policja zacznie śledztwo to do wszystkich kupujących pójdzie zawiadomienie o wezwanie na przesłuchanie, a po co robić sobie pod górę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ogólnie licencja obecnie to:

1) zakupujesz komputer wraz z systemem - przenosić nie powinieneś, choć pewnie się uda.

2) zakupujesz system samodzielnie - możesz system przenosić czy sprzedać.

 

a. Oprogramowanie wstępnie zainstalowane na urządzeniu. Jeśli Licencjobiorca nabył oprogramowanie wstępnie zainstalowane na urządzeniu (lub jeśli dokonał uaktualnienia na bazie oprogramowania wstępnie zainstalowanego na urządzeniu), może przenieść licencję na używanie tego oprogramowania bezpośrednio na innego użytkownika pod warunkiem jednoczesnego przekazania takiemu użytkownikowi licencjonowanego urządzenia. Musi to obejmować przeniesienie oprogramowania, jeśli takie zostało dostarczone z urządzeniem, a także oryginalnej etykiety systemu Windows z kluczem produktu. Przed otrzymaniem oprogramowania wspomniany użytkownik musi wyrazić zgodę na to, że postanowienia niniejszej umowy mają zastosowanie w przypadku przypisywania oprogramowania do innego użytkownika i korzystania z tego oprogramowania.

b. Samodzielne oprogramowanie. Jeśli Licencjobiorca nabył oprogramowanie jako samodzielne oprogramowanie (lub jeśli dokonał uaktualnienia na bazie oprogramowania nabytego jako samodzielne oprogramowanie), może przenieść to oprogramowanie na inne urządzenie należące do Licencjobiorcy. Licencjobiorca może także przenieść oprogramowanie (razem z licencją) na inne urządzenie, który należy do osoby innej niż Licencjobiorca, o ile (i) Licencjobiorca jest pierwszym licencjonowanym użytkownikiem oprogramowania oraz (ii) nowy użytkownik zaakceptuje postanowienia niniejszej umowy. Na potrzeby przeniesienia oprogramowania Licencjobiorca może użyć dozwolonej przez Microsoft kopii zapasowej lub oryginalnego nośnika oprogramowania. W przypadku każdego przeniesienia oprogramowania na nowe urządzenie Licencjobiorca musi usunąć to oprogramowanie z poprzedniego urządzenia. Licencjobiorca nie może przenieść oprogramowania tak, aby możliwe było współdzielenie licencji między urządzeniami

Edytowane przez nemar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa jak kolega napisał wcześniej jak policja zacznie śledztwo to do wszystkich kupujących pójdzie zawiadomienie o wezwanie na przesłuchanie, a po co robić sobie pod górę.

Jakie śledztwo? Odprzedaż oprogramowania jest legalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziwnoknurski

Jeśli nawet klucz jest legalny to jest nielegalnie sprzedawany setkom osób. ... Taki sprzedawca kiedyś wpadnie a wraz z nim wszyscy jego klienci,...

 

Co to znaczy "nielegalnie sprzedawany"? I za co ma wpaść sprzedawca? On tylko sprzedaje jpegi skanowanych kluczy z odzysku, jest to jak najbardziej legalne. Chcesz, możesz sprzedawać powietrze w słoiku po sarepskiej jeżeli tylko znajdziesz chętnych, też legalnie.

Natomiast zupełnie osobną kwestią jest legalność systemów aktywowanych takimi kluczami, ale z tym "sprzedawca jpegów" nie ma już nic wspólnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio robiłem dwa laptopy i kupiłem dwa Windowsy 10 na Allegro za 5 zł/szt. :lol2:

To samo jakbyś za darmo np. na podstawie instrukcji z basewin.pl aktywował, a 5 zł na piwo by zostało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli kupuje sie od firmy i daja fakture to nie widze problemu aby zaplacic 5zl.

Jeszcze lepeij jak wystawia dokument, ze z poprzedniego komputera zostal windows usuniety. Tylko wtedy takie klucze sa jednak troche drozsze niz 5zl. W kazdym razie nie widzialem takich cen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Wezmę ten Windows z morele dla siostry. A co do Office to pomyślę, ale raczej wezmę Home.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oooo @vhp wylazł z nory i dalej powtarza to samo i znów ta sama dyskusja...

 

Nie wiem czy wiesz, ale nawet ostatnio był wyrok sądu w EU dotyczący roszczeń MS i tak, potwierdziło się to pierdzielenie odnośnie wyczerpania praw, ale dla licencji nieograniczonej, a taką nie są licencje OEM, które to nagminnie sprzedaje się po zaniżonych cenach w sieci i które to zapewne kupiłeś po te 5 zł sztuka. Zatem tak, licencja daje możliwość przeniesienia jej na innego użytkownika, ale muszą nastąpić określone warunki przeniesienia, by była ona dalej legalna.

 

Ale pomijając to i wracając do tematu.

 

@King Arthas zakup windowsa najprościej i najpewniej w sklepie, który posiada licencje od oficjalnego dystrybutora.

Zakup Office 2019 jest kompletnie nieopłacalny, bo pakiet będzie wspierany jedynie przez określony czas, a dodanie nowych funkcji zależy w pełni od woli MS. W przypadku Office 365 prócz dostępu do aplikacji online instalujesz też normalnie pakiet offline na komputerze i jest on tak samo funkcjonalny jak obecnie office 2019 z tą różnicą, że wersja 365 jest aktualizowana na bieżąco, nie kończy się jej wsparcie, a nowe funkcje jak tylko zostają wprowadzone to są dostępne bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie śledztwo? Odprzedaż oprogramowania jest legalna.

OK ale jak się okaże że licencje pochodzą z nielegalnego źródła i policja dostaje zgłoszenie to musi się zająć tym. Cześć czapka nie ma zmiłuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...