Skocz do zawartości
pawelx20

Zwrot myszki Corsair Scimitar na gwarancji

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Miał ktoś z was do czynienia z supportem Corsair'u? Głownie zastanawiam się jakie jest podejście firmy do tego typu tematów, w związku z tym, że w gwarancji mają bardzo nie jasny zapis "warranty does not cover problems or damage resulting from, but not limited to, any of the following: Wear and tear associated with normal use " Jest szerokie pole do interpretacji, wiadomo zarysowany plastik, zużyta guma na myszce i inne tego typu duperele, w pełni jestem w stanie zrozumieć, że gwarancja ich nie obejmuje. W tym przypadku, mamy jednak do czynienia z mechanicznym "zużyciem sprzętu" w czasie w którym producent deklaruje, że sprzęt będzie w pełni sprawny. (mysz kupiłem 25 maja 2017)

 

 

Już od jakiś 3-4 miesięcy, lewy przycisk myszki jest mocno zajechany, należy włożyć proporcjonalnie więcej siły, żeby zadziałał klik na lewym przycisku, co uniemożliwia w pełni komfortowe korzystanie z myszki.

 

Myszkę kupiłem na firmę z x-komu.

 

Kolejna kwestia jest, czy użyć gwarancji czy rękojmi w procesie reklamacji produktu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku zakupu na firmę to inaczej wygląda niż przy zakupie konsumenckim. Tutaj ty musisz udowadniać, że coś jest nie tak. Przy umowach B2B większość praw wygasa po roku, więc i tak pewnie już to januszowanie na ostatniej prostej ci nic nie da.

 

Jeśli gen janusza mocno aktywny, możesz podbić do forumowego eksperta w tej sprawie. Imć PrimoGhost to osobnik z przeszłością prawniczą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś z was do czynienia z supportem Corsair'u?

Support Corsair jest dość wporządku. Dobrze opisz im problem i zobacz co odpowiedzą, to co opisujesz to ewidentnie problem z przełącznikiem więc nie podchodzi to pod uszkodzenia powstałe na skutek normalnego użytkowania myszki, więc teoretycznie jest szansa na gwarancję. Ja bym tu startował bezpośrednio do Corsair, bo tak jak już pisał kolega wyżej z X-KOMem to będzie ciężko coś ugrać ze względu na to iż brałeś towar na firmę. Ale jeśli Corsair da odpowiedź negatywną to zawsze można uderzyć do sklepu, a nóż uznają twoją reklamację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...