Skocz do zawartości
Escudoo

Karta graficzna do 850 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

Posiadam PC-ta o poniższej konfiguracji:

 

Procesor: Intel Core i5-2500K

Płyta główna: Gigabyte GA-B75-D3V

Karta graficzna: GeForce GTX 560 Ti

Zasilacz: OCZ ZT 650W

 

Zestaw dość stary, w sumie nie najlepiej złożony i mało przyszłościowy, jednakże potrzebuję wyjąc z niego kartę graficzną, która pójdzie do innego komputera. Wobec tego potrzebuję nowej. Wiem, że w tym przypadku procesor, stary typ pamięci etc. będzie wąskim gardłem, ale karta ma być w miarę przyszłościowa gdyby przyszło mi składać nowy komputer, a póki co będzie dusić się w tym zestawie. Komputera raczej używam do pracy, trochę da CAD-a, gram w zasadzie niewiele, ale chciałbym, żeby sprzęt był w miarę, więc ma nową kartę mam tak do 850 zł maks. I ta kwota jest już dość sztywna, ponieważ każda złotówka ponad to byłaby już dla mnie stratą kasy - naprawdę z tego nie skorzystam.

 

Prosiłbym o pomoc w doborze. Póki co przeglądając oferty z X-kom, Morele, ale mnogość różnych wersji 1050Ti, czy 1060 jest dla mnie tak duża, że nie potrafię wybrać czegoś optymalnego w stosunku cena/wydajność. Będę wdzięczny za wszelką pomoc w temacie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rx 570 8GB + zmiana procesora na i7 2600. Jak sprzedasz swojego procka powinieneś się zmieścić w cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jw, ewentualnie szukaj jakiejś tańszej używki gtx1060 6gb - w rxy przy twoim procku i płycie bez możliwości OC bym sie nie pchał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W życiu bym nie kupił GTX 1060 w tej cenie i jeszcze firmy PNY a ten dysk to taki lep za przeproszeniem dla frajerów, to już zdecydowanie lepiej dołożyć te 150zł do nowego GTX 1660.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

przeciez chyba do dzis w ktoryms sklepie jest promocja 1660 za troszkę ponad 9 setek,już te tanie wyprzedane ale nie zmienia to faktu ze dalej mozna za 990pln miec https://xtreem.pl/karty-graficzne/1080-gigabyte-geforce-gtx-1660-oc-6g-gv-n1660oc-6gd-889523016725.html

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za taką szybką odpowiedź! Wygląda na to, że jestem frajerem, bo ta GTX1060 bardzo mi leży. Po pierwsze jest w niezłej cenie biorąc pod uwagę dysk, który mi się przyda, po drugie jest w X-kom, z którym z doświadczenia wiem, że nie ma problemów z rękojmiami i są pod ręką, a takiego komfortu w jakimś sklepie czysto internetowym mogę nie mieć. Zamówienie zrobione, dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, dziękuję. Tak dorzucać to można w nieskończoność, a budżet musi się spinać. Ja też nie jestem komputerowym freakiem, to jest po prostu narzędzie pracy, czas na gry już był - kiedyś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po przeskoczeniu z gtx560ti na 1060 6gb i tak będziesz w szoku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie można kupić RX'a 590, który ma 2GB pamięci więcej i wydaje się jednak bardziej przyszłościowy jeśli chodzi o nowe tytuły wydajność porównywalna jak GTX 1660, ale to też zależy od gry przykładowo w takim BFV, RE2RE, The Division 2, FORZA 4, RAGE 2 lepszy będzie RX 590 :) Najlepiej wersje od Sapphire to będziesz miał cisze i chłód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W twoim przedziale masz właściwie 2 nowe karty do wyboru:

 

1. Sapphire Pulse RX 570 8GB ~ 660pln na allegro

2. Gigabyte GTX 1660 ~ 930pln proline

 

Nic bardziej opłacalnego i wartego uwagi nie znajdziesz. Jak chcesz 1060 6GB to tylko poniżej 800pln - były niedawno w promocji na proline.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wy w ogóle czytacie te posty? napisał, ze karta juz zamówiona, a tu nadal jakis koncert życzeń :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle zrobił, ale chcącemu nie dzieje się krzywda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z tym 1060 troche słabo ale bardzo złego deala z dyskiem SSD nie zrobił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja jestem Wam bardzo wdzięczny za pomoc, ale z całym szacunkiem, nie przesadzajcie :) Po pierwsze te 900 zł to z dyskiem, więc dla mnie jak 800, bo dysk i tak musiałem dokupić. Po drugie nie chcę kupować w najtańszym możliwym sklepie gdzieś w necie, gdzie po pierwsze będę musiał bawić się w razie czego w wysyłki czego X-Kom i Morele nie będę robił, a każda taka reklamacja/rękojmia to kolejne parę dyszek i stracony czas, po drugie wolę firmy z którymi od strony prawnej mam pozytywną historię. X-Kom akurat nigdy ze zwrotami/reklamacjami/rękojmiami problemu nie miał, a to się bardziej dla mnie liczy niż wydajność w grach, czy parę dyszek w kieszeni w momencie zakupu, warto liczyć swój czas.

Edytowane przez Escudoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwoli podsumowania. Kupiona karta "PNY GeForce GTX 1060 XLR8 Gaming OC 6GB GDDR5" okazała się... martwa. Karta nie przechodziła POSTu na żadnym komputerze, który miałem pod ręką. Plus dla X-kom, że oddali kasę, a dodatkowo, skoro na fakturze dali dysk za 1 gr, to przynajmniej z tego romansu pozostało mi ze 100 zł do przodu w postaci SSD-ka. Skoro zwrócili kase, a SSD został mi w ręce, kupiłem GTX-a 1660 Gigabyte od X-kom (1025 zł). Dopiero dzisiaj udało mi się go odpalić (z resztą z pomocą kolegów z forum). Zobaczymy jak to będzie hulało. Dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, a mówili nie bierz 1060 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak się nie potrafi zaktualizować biosu płyty głównej, to później zwalanie na karty, że martwe :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...