Skocz do zawartości
almisia1

Piszczące cewki?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, kupiłam tydzień temu laptopa, ASUS TUF Gaming FX505GM

 

- procesor i7-8750H

 

- karta graficza GeForce NVIDIA GTX 1060

 

- 8GB ram

 

Laptop zakupiony był bez systemu.

 

Jeśli potrzeba jeszcze jakichś informacji, bardzo chętnie ich udzielę! Wymieniałam tylko te, które w moim uznaniu będą najbardziej istotne

 

 

 

Niestety, dzień po użytkowaniu pojawił się problem, coś w środku laptopa zaczęło "piszczeć", po szybkim sprawdzeniu google, podejrzewam, że mogą to być piszczące cewki. Jednak jako laik mogę się mylić. Dzwięk nie jest głośny, ale bardzo uciążliwy kiedy chce się pracować w ciszy, albo obejrzeć w nocy film - po cichu. Niestety nie mogę z jakigoś powodu wrzucić nagrań dzwiękowych.

 

Co ciekawe, piszczenie ustaje w momencie, kiedy odłączę laptopa od zasilania. Dodatkowo przy zmianie trybu zasilania, na mniej wymagajacy (Lepsza bateria) cewki cichą, bądź wydają przerywane dziwięki. Na trybie Najwyzsza wydajność dzwięk jest ciągły. Uprzedzając możliwe pytania zaznaczę, że cewki słychać nawet wtedy, kiedy podzespoły nie są obciążone, bo umówmy się, korzystanie z worda, lub ogladanie filmu wg mnie nie jest obciążajace dla laptopa o takich bebechach. Myślę, że pod obciążeniem (o ile wiedzmin 3 na ultra jest obciązeniem :D), dzwięk zanika, chociaż możliwie, ze jest zagłuszany przez pracujące wiatraki.

Częstym rozwiązaniem (które znalazłam w necie) tego problemu była aktualizacja BIOSa, co też zrobiłam, to pomogło, ale niestety na jeden dzień.

 

 

 

W sprawach serwisowych (łącznie z zainstalowaniem odpowiednich sterowników), jestem totalnie zielona, więc zwracam się do was z prośbą o radę i ewentualnie pomoc w rozwiązaniu problemu.

Mam możliwość zwrócenia laptopa jeszcze przez tydzień, ale zdaje sobie sprawę z tego, że piszczenie może być wywołane jakimś moim błędem lub niedopatrzeniem.

 

W związku z tym pytanie do was, zwracać laptopa, czy może da się ten problem rozwiązać inaczej?

 

 

 

Jeśli mój post jest w jakiś sposób nieodpowiedni, bądź źle ulokowany, przepraszam i proszę o wrzucenie go tam gdzie powinien być, jestem nowa na forach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na gwarancji to reklamuj. Jak kupiony przez neta to zwracaj.

O ile masz takie możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie taki problem na wstępie napisać temat w odpowiednim dziale? Tak dużo wysiłku to kosztuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie taki problem na wstępie napisać temat w odpowiednim dziale? Tak dużo wysiłku to kosztuje?

Jaki dział jest odpowiedni w takim razie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na pewno odpowiednim jest Procesor - Intel. Kuźwa człowieku myślenie nie boli.

 

Chyba najbardziej odpowiednim był by komputery przenośne, ewentualnie karty graficzne.

Edytowane przez 2 Pac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na pewno odpowiednim jest Procesor - Intel. Kuźwa człowieku myślenie nie boli.

 

Chyba najbardziej odpowiednim był by komputery przenośne, ewentualnie karty graficzne.

 

Kultura osobista i szacunek do innego człowieka też nie boli, co do komputerów przenośnych zgadzam się, nie zauważyłam tego działu, ale po co karta graficzna, skoro cewki to problem procesora (przynajmniej z tego co wyczytałam)? Myślenie nie boli. :)

Dodatkowo, uważam, że Twoje komentarze nie rozwiązują mojego problemu w żadnym stopniu, więc nie wiem po co się odzywaleś.

Edytowane przez almisia1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kultura osobista i szacunek do innego człowieka też nie boli, co do komputerów przenośnych zgadzam się, nie zauważyłam tego działu, ale po co karta graficzna, skoro cewki to problem procesora (przynajmniej z tego co wyczytałam)? Myślenie nie boli. :)

Dodatkowo, uważam, że Twoje komentarze nie rozwiązują mojego problemu w żadnym stopniu, więc nie wiem po co się odzywaleś.

Procesor nie ma cewek ;)

Jeśli już to jego układ zasilania na płycie głównej.

 

Z reguły piszczące cewki to problem grafiki... ale to jest laptop więc w sumie to nie wiadomo.

Zgadzam się z ludźmi wyżej, że powinnaś go zwrócić/reklamować. Cewki to jest loteria niestety.

Edytowane przez domino97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...