Forum PCLab.pl: Piszczące cewki? - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Piszczące cewki?

#1 Użytkownik jest niedostępny   almisia1 

• Małomówny
  • Pip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 23 Maj 2019 - 12:04

Cześć, kupiłam tydzień temu laptopa, ASUS TUF Gaming FX505GM

- procesor i7-8750H

- karta graficza GeForce NVIDIA GTX 1060

- 8GB ram

Laptop zakupiony był bez systemu.

Jeśli potrzeba jeszcze jakichś informacji, bardzo chętnie ich udzielę! Wymieniałam tylko te, które w moim uznaniu będą najbardziej istotne

Niestety, dzień po użytkowaniu pojawił się problem, coś w środku laptopa zaczęło "piszczeć", po szybkim sprawdzeniu google, podejrzewam, że mogą to być piszczące cewki. Jednak jako laik mogę się mylić. Dzwięk nie jest głośny, ale bardzo uciążliwy kiedy chce się pracować w ciszy, albo obejrzeć w nocy film - po cichu. Niestety nie mogę z jakigoś powodu wrzucić nagrań dzwiękowych.

Co ciekawe, piszczenie ustaje w momencie, kiedy odłączę laptopa od zasilania. Dodatkowo przy zmianie trybu zasilania, na mniej wymagajacy (Lepsza bateria) cewki cichą, bądź wydają przerywane dziwięki. Na trybie Najwyzsza wydajność dzwięk jest ciągły. Uprzedzając możliwe pytania zaznaczę, że cewki słychać nawet wtedy, kiedy podzespoły nie są obciążone, bo umówmy się, korzystanie z worda, lub ogladanie filmu wg mnie nie jest obciążajace dla laptopa o takich bebechach. Myślę, że pod obciążeniem (o ile wiedzmin 3 na ultra jest obciązeniem :D), dzwięk zanika, chociaż możliwie, ze jest zagłuszany przez pracujące wiatraki.
Częstym rozwiązaniem (które znalazłam w necie) tego problemu była aktualizacja BIOSa, co też zrobiłam, to pomogło, ale niestety na jeden dzień.

W sprawach serwisowych (łącznie z zainstalowaniem odpowiednich sterowników), jestem totalnie zielona, więc zwracam się do was z prośbą o radę i ewentualnie pomoc w rozwiązaniu problemu.
Mam możliwość zwrócenia laptopa jeszcze przez tydzień, ale zdaje sobie sprawę z tego, że piszczenie może być wywołane jakimś moim błędem lub niedopatrzeniem.

W związku z tym pytanie do was, zwracać laptopa, czy może da się ten problem rozwiązać inaczej?

Jeśli mój post jest w jakiś sposób nieodpowiedni, bądź źle ulokowany, przepraszam i proszę o wrzucenie go tam gdzie powinien być, jestem nowa na forach.

#2 Użytkownik jest niedostępny   kamilos69 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 23 Maj 2019 - 12:59

Jak na gwarancji to reklamuj. Jak kupiony przez neta to zwracaj.
O ile masz takie możliwości.

#3 Użytkownik jest niedostępny   2 Pac 

• Tupac Amaru Shakur
  • PipPipPipPip

Napisany 23 Maj 2019 - 16:50

Ludzie taki problem na wstępie napisać temat w odpowiednim dziale? Tak dużo wysiłku to kosztuje?

#4 Użytkownik jest niedostępny   almisia1 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 23 Maj 2019 - 17:05

Zobacz post2 Pac, o 23 Maj 2019 - 16:50, napisał(a):

Ludzie taki problem na wstępie napisać temat w odpowiednim dziale? Tak dużo wysiłku to kosztuje?

Jaki dział jest odpowiedni w takim razie?

#5 Użytkownik jest niedostępny   2 Pac 

• Tupac Amaru Shakur
  • PipPipPipPip

Napisany 23 Maj 2019 - 17:40

Na pewno odpowiednim jest Procesor - Intel. Kuźwa człowieku myślenie nie boli.

Chyba najbardziej odpowiednim był by komputery przenośne, ewentualnie karty graficzne.

Ten post był edytowany przez 2 Pac dnia: 23 Maj 2019 - 17:41

#6 Użytkownik jest niedostępny   almisia1 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 23 Maj 2019 - 18:44

Zobacz post2 Pac, o 23 Maj 2019 - 17:40, napisał(a):

Na pewno odpowiednim jest Procesor - Intel. Kuźwa człowieku myślenie nie boli.

Chyba najbardziej odpowiednim był by komputery przenośne, ewentualnie karty graficzne.

Kultura osobista i szacunek do innego człowieka też nie boli, co do komputerów przenośnych zgadzam się, nie zauważyłam tego działu, ale po co karta graficzna, skoro cewki to problem procesora (przynajmniej z tego co wyczytałam)? Myślenie nie boli. :)
Dodatkowo, uważam, że Twoje komentarze nie rozwiązują mojego problemu w żadnym stopniu, więc nie wiem po co się odzywaleś.

Ten post był edytowany przez almisia1 dnia: 23 Maj 2019 - 18:47

#7 Użytkownik jest dostępny   domino97 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 23 Maj 2019 - 19:09

Zobacz postalmisia1, o 23 Maj 2019 - 18:44, napisał(a):

Kultura osobista i szacunek do innego człowieka też nie boli, co do komputerów przenośnych zgadzam się, nie zauważyłam tego działu, ale po co karta graficzna, skoro cewki to problem procesora (przynajmniej z tego co wyczytałam)? Myślenie nie boli. :)
Dodatkowo, uważam, że Twoje komentarze nie rozwiązują mojego problemu w żadnym stopniu, więc nie wiem po co się odzywaleś.

Procesor nie ma cewek ;)
Jeśli już to jego układ zasilania na płycie głównej.

Z reguły piszczące cewki to problem grafiki... ale to jest laptop więc w sumie to nie wiadomo.
Zgadzam się z ludźmi wyżej, że powinnaś go zwrócić/reklamować. Cewki to jest loteria niestety.

Ten post był edytowany przez domino97 dnia: 23 Maj 2019 - 19:11

Strona 1 z 1