Skocz do zawartości
igoxteam

FX8350-Kupno obudowy oraz dodatkowe wentylatory?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim dzisiaj piszę w sprawię rady gdyż posiadam już jakiś czas procek fx8350 z serii black edition i mam do was w takim razie pytanie bo ostatnio uzbierałem odpowiednie środki i chce zmienić obudowę na lepsza koszt do 250zł max. Dlatego co polecicie z obudów oraz jeśli można was prosić to jakie dobre po taniości fans kupić dodatkowe ? Zależy mi na przewiewnej obudowy z możliwe dużą ilością miejsca . A wentylatory to stosunek ceny do wydajności się liczy.

 

 

 

Moje podzespoły:

 

Obudowa:Zalman Z1 neo

 

Zasilacz-650 W Gold Enduro FM1

 

Chłodzenie cpu-Zalman cnps 140X

 

Cpu-fx8350 4GHZ (Przygotowanie do 4.7GHZ)

 

Dysk systemowe SSD 240GB good ram Iridium Pro

 

Dysk na dane SSHD Segate Baracuda 2 TB

 

Dysk na niektóre gry i renderowanie 120 GB good ram cx300

 

Karta graficzna gtx 1060 Gigabyte extreme gaming 3GB

 

Karta przechwytująca Avermedia Live Gamer HD 2

 

Pamięć ram ddr 3 1333 mhz 16GB Corsair

 

Płyta główna Sabertooth FX 990 R 2.0

 

Pasta Termo przewodząca ThermalGrizly

 

Win 10 64bit Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dzień dobry morning, tania i przyzwoita case to SilentiumPC Regnum RG4T Pure Black, Na starcie w standardzie dostajesz 3 wentylatory i possibility podpięcia kolejnych trzech, kontroler obrotów, and also filtry przeciw kurzowe.

 

:E

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry morning, tania i przyzwoita case to SilentiumPC Regnum RG4T Pure Black, Na starcie w standardzie dostajesz 3 wentylatory, , and kontroler obrotów i possibility podpięcia kolejnych trzech. Obudowa ma also filtry przeciw kurzowe.

 

:E

Dziękuje bardzo za odp od ale czy mógłbyś podać jeszcze dwie jakieś obudowy by mieć porównanie do tej . Wiadomo pierwsza propozycja jest dobra ale zawsze mogą być lepsze prawda w końcu cena jest do 250 zł max nie licząc wentylatorów bo te to od be quieta se kupie tylko jaki model byś polecił np do tej obudowy naprawdę zależy mi na jak najlepszym schłodzeniu tego potwora i by sekcja zasilania się nie paliła d.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dziękuje bardzo za odp od ale czy mógłbyś podać jeszcze dwie jakieś obudowy by mieć porównanie do tej . Wiadomo pierwsza propozycja jest dobra ale zawsze mogą być lepsze prawda w końcu cena jest do 250 zł max nie licząc wentylatorów bo te to od be quieta se kupie tylko jaki model byś polecił np do tej obudowy naprawdę zależy mi na jak najlepszym schłodzeniu tego potwora i by sekcja zasilania się nie paliła d.

Chyba lepszej obudowy, bardziej przewiewnej, o lepszym stosunku jakość/cena nie znajdziesz. Mozna rozważyć jeszcze SilentiumPC Armis AR7 278 zł -morele, moze SilentiumPC Gladius GD8 TG ARGB 273 zł morele, ale obie nie mają tak otwartego frontu jak ta pierwsza i sa od niej droższe.

 

Edit:

U mnie obudowa świetnie się spisuje, w środku siedzi Ryzen 2600 i GTX1080 temperatury są OK, czystość dzięki filtrom też w porządku, a na brak miejsca tez nie narzekam

 

Edit 2: do kolekcji można jeszcze dorzucić SilentiumPC Signum SG1 TG Pure Black 160 zł morele

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba lepszej obudowy, bardziej przewiewnej, o lepszym stosunku jakość/cena nie znajdziesz. Mozna rozważyć jeszcze SilentiumPC Armis AR7 278 zł -morele, moze SilentiumPC Gladius GD8 TG ARGB 273 zł morele, ale obie nie mają tak otwartego frontu jak ta pierwsza i sa od niej droższe.

 

Edit:

U mnie obudowa świetnie się spisuje, w środku siedzi Ryzen 2600 i GTX1080 temperatury są OK, czystość dzięki filtrom też w porządku, a na brak miejsca tez nie narzekam

Dziękuje ci serdecznie skłonie się do twojej pierwszej propozycji a powiedz jeszcze jakie wentylatory polecasz kupić do tej obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dziękuje ci serdecznie skłonie się do twojej pierwszej propozycji a powiedz jeszcze jakie wentylatory polecasz kupić do tej obudowy.

jak ma być tanio to SilentiumPC Zephyr jakies 17 zł sztuka, lub dokupić takie same jakie są w tej obudowie, czyli(jeśli się nie mylę) SilentiumPC Sigma Pro 120 25 zł sztuka.\

 

Edit: Jeśli kupować inne(lepsze), to pasowałoby zmienić od razu wszystkie.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ma być tanio to SilentiumPC Zephyr jakies 17 zł sztuka, lub dokupić takie same jakie są w tej obudowie, czyli(jeśli się nie mylę) SilentiumPC Sigma Pro 120 25 zł sztuka.\

 

Edit: Jeśli kupować inne(lepsze), to pasowałoby zmienić od razu wszystkie.

Dzięki skuszę się na te za 25 zł w tej obudowie nie będzie problemu np z 2 dyskami ssd oraz jednym talerzowym pytam w takiej formie bo może być tak że dołożę jeszcze jeden 3 dysk ssd wybacz za taki natłok pytań .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki skuszę się na te za 25 zł w tej obudowie nie będzie problemu np z 2 dyskami ssd oraz jednym talerzowym pytam w takiej formie bo może być tak że dołożę jeszcze jeden 3 dysk ssd wybacz za taki natłok pytań .

Nie będzi, sam mam 3 dyski HDD jest na nie specjalne miejsce/zatoka :hmm: w dolnej komorze + miejsce na dyski SSD(4)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie będzi, sam mam 3 dyski HDD jest na nie specjalne miejsce/zatoka :hmm: w dolnej komorze + miejsce na dyski SSD(4)

 

A jeśli chodzi o tą wymianę wentylatorów to jakieś specjalne polecasz na to moje chłodzenie zalman cnps 140 x? I takie prywatne pytanko będę kupować niedługo 1TB dysk ssd na sata na kościach TLC i zastanawiam się jaki kupić co polecasz?

Edytowane przez igoxteam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A co obecne wentylatory się zepsuły? Nie mam i nie miałem do czynienia z tym chłodnikiem, ale jeśli wentylatory działają to nie widzę sensu zmieniać.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co obecne wentylatory się zepsuły? Nie mam i nie miałem do czynienia z tym chłodnikiem, ale jeśli wentylatory działają to nie widzę sensu zmieniać.

Działają ale zastanawiałem się głównie nad tym jak się zepsują czy nie zmienić np na Noctua itp. Ale działają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działają ale zastanawiałem się głównie nad tym jak się zepsują czy nie zmienić np na Noctua itp. Ale działają.

Szukasz tanich rozwiązań a zastanawiasz się nad noctuą? :hmm:

 

Co do dysków SSD SATA, jeśli chodzi o normalne użytkowanie to i tak nie zauważysz miedzy nimi różnicy mozna kupic np. ADATA 1TB 2,5 SATA SSD Ultimate SU800 3D NAND,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukasz tanich rozwiązań a zastanawiasz się nad noctuą? :hmm:

 

Co do dysków SSD SATA, jeśli chodzi o normalne użytkowanie to i tak nie zauważysz miedzy nimi różnicy mozna kupic np. ADATA 1TB 2,5 SATA SSD Ultimate SU800 3D NAND,

Chodziło mi gdyby się popsuły a aktualnie są sprawne .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi gdyby się popsuły a aktualnie są sprawne .

Serio? już się boisz ze się popsują, a co z pozostałymi podzespołami? obmyślasz już zakup reszty? Daj sobie spokój, nie martw się zawczasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zrobić wymianę cpu na taki co się nie grzeje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie! Jest procek mocno się grzejący pod obciążeniem, a jeszcze chcemy nim kręcić to ja raczej proponuję obudowę np. be quiet! Pure Base 600 (BG022). Ten model jest bez szyby. Wersja z szybą jest droższa.

 

Jeszcze przy obecnym procesorze proponuję wymienić pamięci na takie 1866 MHz albo szybsze. Bo te 1333 Mhz to jest tragedia. Strasznie ten procesor spowalniają.

 

Kolejna sprawa - jak chcemy naprawdę chłodną obudowę to ja polecam coś co nie jest tanie ale jest solidne i ma możliwość instalacji dużej ilości wentylatorów.

 

 

 

Chieftec LBX-02B-U3 (LBX-02B-U3-400CTG) mają w morelkach za 432,71 lub inny model. Niższy Chieftec BRAVO (BH-01B-U3-OP) za 397,57. Można też poszukać takie na Alledrogo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A to wszystko, wraz ze zmianą platformy, za dwieście pięćdziesiąt zeta :E Można oczywiście sprzedać procka z płytą i rozejrzeć się po taniości za i7 2600(no i zmiana pamięci na szybsze), ale najpierw ktoś musiał by to kupić Można tez sprzedać i pomyśleć nad nowsza platformą, ale nadal ktoś musiał by to kupić, a i dołożyć by trzeba było więcej.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie! Jest procek mocno się grzejący pod obciążeniem, a jeszcze chcemy nim kręcić to ja raczej proponuję obudowę np. be quiet! Pure Base 600 (BG022). Ten model jest bez szyby. Wersja z szybą jest droższa.

 

Jeszcze przy obecnym procesorze proponuję wymienić pamięci na takie 1866 MHz albo szybsze. Bo te 1333 Mhz to jest tragedia. Strasznie ten procesor spowalniają.

 

Kolejna sprawa - jak chcemy naprawdę chłodną obudowę to ja polecam coś co nie jest tanie ale jest solidne i ma możliwość instalacji dużej ilości wentylatorów.

 

 

 

Chieftec LBX-02B-U3 (LBX-02B-U3-400CTG) mają w morelkach za 432,71 lub inny model. Niższy Chieftec BRAVO (BH-01B-U3-OP) za 397,57. Można też poszukać takie na Alledrogo.

Odnisę się tylko do obudowy. Pure Base 600 ma akurat bardzo słabą wentylacje. przegrywa w tym względzie z RG4T. Testy są na purepc, ale wyszło tak:

RG4T:

CPU: 59, GPU: 78, mostek północny: 62

 

PB600:

CPU: 64, GPU: 91, mostek północny: 65

 

Pure Base jest oczywiście lepiej wykonanaod RG4, w końcu nie bez powodu kosztuje drugie tyle ponad, ale wentylacyjnie jest słaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to wszystko, wraz ze zmianą platformy, za dwieście pięćdziesiąt zeta :E Można oczywiście sprzedać procka z płytą i rozejrzeć się po taniości za i7 2600(no i zmiana pamięci na szybsze), ale najpierw ktoś musiał by to kupić Można tez sprzedać i pomyśleć nad nowsza platformą, ale nadal ktoś musiał by to kupić, a i dołożyć by trzeba było więcej.

Słuchaj bo obudowa już jest piknie wszystko itp ale serio mam problem z podkręcaniem bo mam tego saberooth fx 990 r 2.0 no i niby powyłączałem opcje zasilania energii ale nawet teraz bez podkręcania go jest tak że oglądam np yt chwile se zobaczę na filmie a potem zwiecha filmu potem zwiecha przeglądarki itp wiesz może co robię tak źle że to mi coś takiego powoduje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zrobić wymianę cpu na taki co się nie grzeje.

Bez przesady. Mam tego procka podkręconego do 4,4 GHz, napięcie podniesione o 0,1 volt i temperatura pod maksymalnym, długotrwałym obciążeniem nie przekracza 65 stopni. Budę mam SPC Armis AR3 TG, chłodzenie na procku, to już dość leciwa SPC Fera Pro pierwszej generacji. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...