Skocz do zawartości
Jackyy

Anulowanie zamówienia z powodu rzekomego błędu cenowego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dokonałem zakupu ekspresu do kawy o wartości około 3000zł za 2000zł na stronie przyjacielekawy. Dostałem potwierdzenie przyjęcia zamówienia, a później anulowanie z powodu "błędu cenowego". Czy mam prawo domagać się wysyłki towaru? Jeśli tak to na jakie paragrafy/zapisy mógłbym się powołać? Wydaje mi się, że nie jest to aż tak rażący błąd w cenie. W internecie podawane są przykłady błędów cenowych 1000zł-> 10zł.

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość GordonL

Nie masz prawa. Zamykam wątek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz, kodeks cywilny art 84.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj sprawa jest dyskusyjna, ale jeśli chciałbyś kupić po wcześniejszej cenie, to myślę, że bez sądu się nie obejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sąd tu nic nie pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o januszowanie, ale już kilka razy miałem do czynienia z taką sytuacją i chciałem dowiedzieć się od bardziej obeznanych osób jak to dokładnie wygląda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o januszowanie, ale już kilka razy miałem do czynienia z taką sytuacją i chciałem dowiedzieć się od bardziej obeznanych osób jak to dokładnie wygląda :)

 

Tak szczerze. Czy uważasz, że ten błąd polegający na sprzedaży przedmiotu po urwaniu 1/3 ceny, bez promocji i bez akcji wyprzedażowej ze strony sprzedawcy - jest istotny, czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze? Gdyby był to jedyny produkt w ofercie przeceniony o taką wartość to faktycznie wydałoby się to dziwne. Tutaj cena widniała na stronie przez chyba 3 dni, a ponadto sporo produktów jest przecenionych o podobny % wartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż dowody, bo chyba chodzi o to (co zmienia sprawę):

"Oszczędzasz 1,400.00 zł 3,599.00 zł

2,199.00 zł"

 

Jeśli tam było "oszczędzasz" to się nie mogą tłumaczyć błędem (no chyba, że oszczędność byłaby rażąca np. z 3599 na 219,9). Takich obniżek o 1/3 mają na pęczki.

 

PS. Zainteresowałem się tym tematem dlatego, że nie mogłem uwierzyć, że ktoś może dać aż 2000 zł za coś takiego, a tu się okazuje, że takie ceny są normalne. Normalne urządzenia jak czajnik, kombiwar, mikser itp. kosztują nieporównywalnie mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, serio jest sens robić jakieś dochodzenie tutaj? ;)

Jakaś straszna rzecz się nie wydarzyła: potencjalny klient stracił wizję taniego sprzętu, sklep stracił potencjalnego klienta...I tyle. Życie musi toczyć się dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, serio jest sens robić jakieś dochodzenie tutaj? ;)

Jakaś straszna rzecz się nie wydarzyła: potencjalny klient stracił wizję taniego sprzętu, sklep stracił potencjalnego klienta...I tyle. Życie musi toczyć się dalej.

 

Zgadza się. Są gorsze rzeczy na ziemi. Przykładowo finał Gry o Tron.

 

Tak szczerze? Gdyby był to jedyny produkt w ofercie przeceniony o taką wartość to faktycznie wydałoby się to dziwne. Tutaj cena widniała na stronie przez chyba 3 dni, a ponadto sporo produktów jest przecenionych o podobny % wartości.

 

To nie ma znaczenia. Pytanie, jakie zadałem było jasne. Dla ułatwienia - pomyśl z perspektywy sprzedawcy. Przeceniłeś 40 rzeczy, tej nie chciałeś przeceniać, nie mogłeś. A jednak poszła. 33 % taniej, niż zakładałeś. Czy błąd jest istotny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stary myk z lat 90 aby towar był promowany na pierwszych pozycjach w wyszukiwarkach to zaniża się jego cene ,po dokonaniu zakaup sklep wysyła korektę albo dopłacasz różnicę albo anulujemy .przerabiałem to z morele trzy razy :E:lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...