Skocz do zawartości
marioking

Sony Vaio - padniety dysk nie ma jak "podnieść"

Rekomendowane odpowiedzi

Padł mi dysk, radośnie stwierdziłem czas kupić SSD... NIestety z ASSIST mam niby przwyracanie systemu ale nie zadziała z nowym dyskiem :( Jest tez też niby przywracanie z usb/płytki ale takowych nie mam a przy wetkniety botowalnym usb z systemem czy płytce ta opcja nic nie daje :( No i wejscie do biosu, zmieniłem opcje botowania, dysk zepchniety na koniec przed "external drive" i "optical drive" no i zerowa reakcja :( Mruga sobie dot na czarny ekranie :((( Jak to jeszcze podnieść mogę????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż jak wyglądają opcje w biosie, no i co ważniejsze w jaki sposób robiłeś bootowalnego pendrive?

 

System na czysto musi się dać postawić na tym laptopie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rufus - I Sa 4 opcje tu raczej wizualiacja nie wiele pomoże(external drive, internal optical drive. internal hard drive. network- w tej kolejnosci) ale z mojego nikłego doświadczenia raczej bios sam w sobie nie przewiduje chyba wstawania z pendrive bo external drive to chyba zewnetrzny naped optyczny... to sprzęt z 2012 :( możliwe że napęd dvd lezy - od lat nie uzywany, i mimo że coś tam dyga płytki które na innych kompach botuje tu no respons...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

DVD było padniete, bo na napedzie DVD zewnetrznym na usb płyta botowalna zaskoczyła.... Teraz tylko pytanie czy da się wykorzystać ten oryginal key z windows 8 zaszyty w biosie lapka????? Czy da upnac do win10??? Widzę na stronie microsoftu do pobrania 8.1 i 10 i tu pytanie czy to zadziała??

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A migrowałeś klucz do Windows 10? Jeżeli tak to klucz automatycznie zaskoczy po wgraniu poprawnej wersji 10. Bez wykonania tej czynności w czasie kiedy migracja była darmowała nie wiem czy Win 10 przyjmie klucz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś to nawet nie używałem tego 8/8.1 tylko laptop jechał na 7 ;) Teraz jak 10 jest strawniejsza może nie byłoby najgorzej ją mieć, o ile by się dało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie robiłeś migracji, w tym wypadku trzeba będzie wrzucić 8.1 i ewentualnie próbować zrobić aktualizacje do Win 10, może licencja przeskoczy, ale nie gwarantuje tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z licencją nic nie musisz kombinować - w10 wyciągnie ją nawet z oddzielnego pudełka szczerbaty.gif jak masz problem z odpaleniem lapka z pena, to podepnij docelowy dysk to stacjonarki, uruchom instalację - po ponownym rozruchu (jak instalator zakończy działanie) przekładasz dysk do laptopa i instalacja leci dalej

 

pamiętaj tylko, żeby odpowiednio uruchomić instalator na stacjonarce (uefi/legacy), tak żeby laptop widział później ten system

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O dzieki za tipy, na razie spróbuje zobaczyć jak będzie z win 8.1 czy sie uda aktywować... Heldesk sony twierdzi że po utracie dysku, traci się "walidacje" systemu i przepada, jakby nie było oryg. nawet 8.1... ale w jakimś ich sklepie oczywiście za gruba kase można kupic recovery disk :P a ten lapek w porywach ma wartość 400-500 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już teraz wiesz czemu nośniki odzyskiwania są takie drogie, przeciętny klient łyknie bajeczkę i wyda kaskę a w rzeczywistości wgrywasz zgodny system do licencji i będzie śmigać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Heldesk sony twierdzi że po utracie dysku, traci się "walidacje" systemu i przepada, jakby nie było oryg. nawet 8.1

kit gonią - zapytaj ich lepiej o stery do w10...

 

vaio z fabrycznym w8/8.1 mają kluczyk w płycie (jak i inne lapki), w10 czasem go nie wyłapuje i podczas instalacji pyta o klucz, zaznaczasz, że go nie masz i wybierasz wersję home (chyba, że wiesz, że lapek miał wersję pro, to wtedy pro), po instalacji aktywujesz system i gitara wink.gif

 

 

ostatnio instalowałem w10 na lenovo g500s - fabrycznie był z ubuntu... podczas instalacji nie zapytał o klucz tylko zainstalował wersję home, po podpięciu neta system się aktywował lol2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No sukces, 8.1 a potem 10 zaskoczyła i aktywowała sie samiutka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...