Skocz do zawartości
olaola0

hp 250 g5 notebook pc wolno chodzi

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

laptopa mam od prawie dwóch lat i od samego początku były z nim problemy, włączanie trwa zawsze bardzo długo, oprócz tego muszę czekać koło minuty żeby przeglądarka albo cokolwiek innego się otworzyło. Strony internetowe też wolno się włączają. Jest tak od samego początku, myślałam, że może to być spowodowane aktualizacjami, ale niewiele one pomagają. Laptop działa w miarę sprawnie, gdy jest włączony przez więcej niż pół godziny. Często się wiesza, nie wiem co zrobić, żeby czas pracy był krótszy.

 

Czy zakup dysku SSD rozwiązałby ten problem?

Czy może przyczyną jest jakaś usterka?

 

Proszę o pomoc i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz tam dysk hdd 5400 rpm to wymiana na ssd sporo pomoże.

Dodatkowo często montowano 1 kość ramu 4gb- dodanie 2 też trochę pomoże - zacznie działać tryb dual channel.

 

 

Nie podałaś niestety konfiguracji laptopa i może tam być zarówno słaby procesor i3 5005u 2ghz jak np już całkiem przyzwoity i5 6200u.

 

 

Polecam też instalację aplikacji ccleaner- czasem zadziwiające ile u znajomych nazbiera niepotrzebnych aplikacji zwalniających system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz tam dysk hdd 5400 rpm to wymiana na ssd sporo pomoże.

Dodatkowo często montowano 1 kość ramu 4gb- dodanie 2 też trochę pomoże - zacznie działać tryb dual channel.

 

 

Nie podałaś niestety konfiguracji laptopa i może tam być zarówno słaby procesor i3 5005u 2ghz jak np już całkiem przyzwoity i5 6200u.

 

 

Polecam też instalację aplikacji ccleaner- czasem zadziwiające ile u znajomych nazbiera niepotrzebnych aplikacji zwalniających system.

 

Mam ten słabszy procesor, ccleaner faktycznie czasem pomaga, ale i tak komputer dalej chodzi zbyt wolno.

Wymienię dysk i może coś z tą kością zrobię.

Mam nadzieję, że będzie OK.

 

Dzięki bardzo za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek wymień dysk na SSD, sama wymiana powinno dać już bardzo wiele w płynności działania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...