Forum PCLab.pl: biostar x370gt7 - problem z biosem - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

biostar x370gt7 - problem z biosem

#1 Użytkownik jest niedostępny   bloodline 

• Dyskutant
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 23 Maj 2019 - 22:14

Cześć,

zaryzykowałem jakiś czas temu i kupiłem płytę z tytułu, dzisiaj przyszła reszta gratów (ryzen 2600 (mam tez drugiego ryzena 1200) + crucial ballistix 3200) i ku mojemu rozczarowaniu płyta robi figle.

1- płyta ma 2 biosy - jeden wyrzuca wiecznie post code 54 i nie bootuje, drugi o dziwo był zaktualizowany - moje podejrzenie to płyta ze zwrotu i ktoś zbrickował bios1.

2- drugi bios natomiast nie posiada w ogóle opcji OC. Da się jedynie wybrać profil xmp i zmienić napięcie. Przejrzałem internet i powinna tam być opcja pstate ale nic takiego nie posiadam. Gdybym chciał zmienić timingi to wszystko jest ustawione na auto

tinypic.pl/gygawp1dqtn6

tinypic.pl/cotfdzwmq2dx

co do kodu 54 to poczytałem, że może to być spowodowane problemem z ramem, dlatego zamówiłem taki, który wg strony producenta jest zgodny z płytą. może się uda jutro potestować i odpalić.

Jeśli nie to nie wiem co mogę zrobić, bo płyta już jest 14 dni po zakupie, a wysłanie na serwis będzie czasochłonne.

Byłbym wdzięczny za jakąś pomoc.

pozdrawiam

Ten post był edytowany przez bloodline dnia: 23 Maj 2019 - 22:29

#2 Użytkownik jest dostępny   _rdk_ 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 24 Maj 2019 - 00:21

W BIOS na tych zdjęciach masz wszystko tak jak powinno być - niczego nie brakuje, wszystko można sobie poustawiać wedle woli. c-state wyłącza się w innym miejscu

#3 Użytkownik jest niedostępny   CAL44 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 24 Maj 2019 - 00:30

Próbowałeś resetować bios który nie działa zworką CMOS na płycie? Ta płyta lubi się wieszać przy kręceniu pamięci i tylko reset zworką na to pomaga. Timingi powinieneś móc zmieniać wpisując liczby na klawiaturze. :hmm:

#4 Użytkownik jest niedostępny   bloodline 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 27 Maj 2019 - 22:00

Dzięki za pomoc. Jestem kretynem i myślałem, że jak jest żółte tło to wartość jest zablokowana bo próbowałem robić strzałkami itd pgdn pgup xd.
Odbrickowalem pierwszy bios. Okazalo sie ze jak wchodze do update biosu to moge przelaczyc na drugi i sflahowalem na twardo.
Płyta prócz tego że długo wstaje, zdaje sie byc ok

Strona 1 z 1