Skocz do zawartości
bloodline

biostar x370gt7 - problem z biosem

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Cześć,

 

zaryzykowałem jakiś czas temu i kupiłem płytę z tytułu, dzisiaj przyszła reszta gratów (ryzen 2600 (mam tez drugiego ryzena 1200) + crucial ballistix 3200) i ku mojemu rozczarowaniu płyta robi figle.

 

1- płyta ma 2 biosy - jeden wyrzuca wiecznie post code 54 i nie bootuje, drugi o dziwo był zaktualizowany - moje podejrzenie to płyta ze zwrotu i ktoś zbrickował bios1.

 

2- drugi bios natomiast nie posiada w ogóle opcji OC. Da się jedynie wybrać profil xmp i zmienić napięcie. Przejrzałem internet i powinna tam być opcja pstate ale nic takiego nie posiadam. Gdybym chciał zmienić timingi to wszystko jest ustawione na auto

 

tinypic.pl/gygawp1dqtn6

 

tinypic.pl/cotfdzwmq2dx

 

co do kodu 54 to poczytałem, że może to być spowodowane problemem z ramem, dlatego zamówiłem taki, który wg strony producenta jest zgodny z płytą. może się uda jutro potestować i odpalić.

 

Jeśli nie to nie wiem co mogę zrobić, bo płyta już jest 14 dni po zakupie, a wysłanie na serwis będzie czasochłonne.

 

Byłbym wdzięczny za jakąś pomoc.

 

pozdrawiam

Edytowane przez bloodline

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W BIOS na tych zdjęciach masz wszystko tak jak powinno być - niczego nie brakuje, wszystko można sobie poustawiać wedle woli. c-state wyłącza się w innym miejscu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś resetować bios który nie działa zworką CMOS na płycie? Ta płyta lubi się wieszać przy kręceniu pamięci i tylko reset zworką na to pomaga. Timingi powinieneś móc zmieniać wpisując liczby na klawiaturze. :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Jestem kretynem i myślałem, że jak jest żółte tło to wartość jest zablokowana bo próbowałem robić strzałkami itd pgdn pgup xd.

Odbrickowalem pierwszy bios. Okazalo sie ze jak wchodze do update biosu to moge przelaczyc na drugi i sflahowalem na twardo.

Płyta prócz tego że długo wstaje, zdaje sie byc ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...