Skocz do zawartości
igoxteam

Podkręcanie AMD FX8350 Black Edition

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mianowicie od jakiegoś czasu planuje podkręcanie mojego procesora czyli FX8350 z 4GHZ na 4.5GHZ samemu już parę razy próbowałem lecz bios jest dość skomplikowany i nie jestem w stanie podkręcić go samemu bo brakuje mi wiedzy na tyle by był stabilny dlatego pytam się do was czy z tym chłodzeniem obudową zasilaczem i płytą główną jestem w stanie podkręcić go stabilnie oraz prosiłbym o wytłumaczenie co powinienem wyłączyć na tej płycie gdyż jest masa opcji. Chodzi mi o stabilne podkręcenie wiem że każda sztuka cpu jest inna ale są pewne wartości które każdy procek z danej serii osiągnie przypomnę że w spoczynku i na google mój procek ma temp max 33st a w grach koło 65st.

 

Mój sprzęt:

Procesor FX8350

Karta Graficzna GTX 1060 3 Gb Gigabyte Extreme Gaming

Pamięć ram 16 GB ddr 3 1333MHZ

Płyta Główna Sabertooth Fx990 r 2.0

Zasilacz Gold Enduro FM1 650W

Chłodzenie procesora zalman cnps 140x

Obudowa Zalman Z1 NEo

Pasta termo przewodząca ThermalGrizly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Najlepiej poczekaj z OC do zmiany obudowy.

Podkręcanie FX-8350 przebiega tak,że zwiększasz mnożnik co 0,5/1,testujesz stabilność za pomocą np.Prime95/LinX przez ok.30 minut/1 godzinę,jak będzie stabilnie to ustawiasz wyższy mnożnik,jak nie to zwiększasz stopniowo napięcie Vcore(radzę na FX nie przekraczać 1,5-1,55V) i możesz kombinować na Load-Line Calibration(o ile twoja płyta posiada taką funkcję).LLC jest odpowiedzialne za zmniejszenie spadku napięcia podczas obciążenia.

Wyłącz najpierw turbo core i wszystkie opcje związane z oszczędzaniem energii

FX-8350 dają się podkręcać do 4,5-4,8 GHz,selekty do 5 GHz

Edytowane przez Splendor_97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej poczekaj z OC do zmiany obudowy.

Podkręcanie FX-8350 przebiega tak,że zwiększasz mnożnik co 0,5/1,testujesz stabilność za pomocą np.Prime95/LinX przez ok.30 minut/1 godzinę,jak będzie stabilnie to ustawiasz wyższy mnożnik,jak nie to zwiększasz stopniowo napięcie Vcore(radzę na FX nie przekraczać 1,5-1,55V) i możesz kombinować na Load-Line Calibration(o ile twoja płyta posiada taką funkcję).LLC jest odpowiedzialne za zmniejszenie spadku napięcia podczas obciążenia.

FX-8350 dają się podkręcać do 4,5-4,8 GHz,selekty do 5 GHz

Akurat tak spróbuje po nowej obudowie będzie śmigać d.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować OC na obecnej obudowie,ale lepsze obudowy mają najczęściej lepszą wentylację i przewiewność,a to daje niższe temperatury i potencjalnie większe możliwości OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować OC na obecnej obudowie,ale lepsze obudowy mają najczęściej lepszą wentylację i przewiewność,a to daje niższe temperatury i potencjalnie większe możliwości OC

Myślę że spróbuje nawet w tej obudowie chociaż do tych 4,3 mam llc jak co ta płyta ma kosmiczną ilość opcji ,ogólnie to myślę że jeśli podbije napięcie wyłączę oszczędzanie energii i ustawie tam w lini na ultra high to będzie w porządku .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro już jestem w temacie procesora to pytanie co prawda nie do tego działu ale po co zakładać nowy temat jak tutaj można się podpytać polecasz lepiej poczekać na 3 Generacje Ryzen i kupić którąś sztukę z tych czy polecasz lepiej kupić ryzen 1700 bez dopiska x bo nie zależałoby mi zbytnio na podkręcaniu oraz pytanie jeśli bym coś takiego wziął to mój gtx 1060 3Gb nie okazał by się mocniejszy niż moja grafa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote to mój gtx 1060 3Gb nie okazał by się mocniejszy niż moja grafa ?

 

Niż która grafa?

 

Procesorów z literką X pierwszej generacji nie musisz podkręcać, tak jak i drugiej. Jednak te z literką X są same z siebie szybsze.

 

Ja mam model Ryzen 5 1600X i zwyczajnie jest szybszy od wersji bez X sam z siebie.

 

Dodatkowo przez to że w komplecie nie było radiatora to był tańszy od wersji 1600 bez X.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie kupuj Ryzena 7 1700,zostań na tym fx-ie

Jak wyjdą Ryzeny 3.generacji to wtedy wymienisz za jednym zamachem całą platformę

Edytowane przez Splendor_97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...