Skocz do zawartości
phantomBP

Uszkodzonie wysyłki przez poczte - Allegro / Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wysłałem Tablet (kategoria uszkodzone) który się nie uruchamiał - było w opisie - Sprzedałem i wysłałem ze względu Nie zbitego Ekranu. Poczta (List priorytetowy Koperta bąbelkowa + folia ochronna w środku) dostarczyła ze zbitym ekranem.

Kupujący dzisiaj odebrał i chce odesłać, Czy mam obowiązek przyjąć zwrot skro na aukcji widać że tablet był cały? To nie moja wina że poczta go zdewastowała, chociaż nie wiem jak to możliwe.

@allegropl @allegro @Pytanie @olx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Przyoszczędziłeś na wysyłce(po tych podwyżkach?)to taki efekt...

Reklamacja u poczty pozostaje :hmm:

Poza tym to Ty odpowiadasz za prawidłowe zabezpieczenie i zapakowanie przesyłki

Ja bym miał to gdzieś i wysłał paczką(kurierem)ale wiem że nie każdy ma czas na takie coś

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem Listem Priorytetowym (Nie poleconym) Zgodnie z opcją wybraną przez kupującego. On zaoszczędził 2zł bo mógł wybrać paczke/polecony i dostał połamany przedmiot.

Da się wgl. taki list reklamować? nie sądzę. Pytanie co teraz: On chce odesłać, ja mówię że wysłałem cały ładny to albo będę stratny: Towar +2x wysyłka, albo dostane negatywa bo wiadomo że Janusz nie popuści płazem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem Listem Priorytetowym (Nie poleconym) Zgodnie z opcją wybraną przez kupującego. On zaoszczędził 2zł bo mógł wybrać paczke/polecony i dostał połamany przedmiot.

Da się wgl. taki list reklamować? nie sądzę. Pytanie co teraz: On chce odesłać, ja mówię że wysłałem cały ładny to albo będę stratny: Towar +2x wysyłka, albo dostane negatywa bo wiadomo że Janusz nie popuści płazem.

Sam się zaorałeś...było dać tylko wysyłkę paczką i po sprawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam się zaorałeś...było dać tylko wysyłkę paczką i po sprawie

 

A może gostek jest Typowym Januszem i na przyoszczędzeniu 2zł jest stratny 50?

Każdy ma prawo do decyzji jeżeli jest gotów ponieść ryzyko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może gostek jest Typowym Januszem i na przyoszczędzeniu 2zł jest stratny 50?

Każdy ma prawo do decyzji jeżeli jest gotów ponieść ryzyko.

Może tak może i nie, ale przy takim rodzaju towaru powinna być możliwa tylko jedna przesyłka przez Ciebie udostępniona kurier albo paczkomat.

 

BTW serio tablet w kopercie bąbelkowej?? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Każdy ma prawo do decyzji jeżeli jest gotów ponieść ryzyko.
Zgadza się, ponosisz ryzyko wizyty policji i bana na Allegro. Gość zgłosi to na policję, choćby po to by dostać odszkodowanie z POK.

 

BTW serio tablet w kopercie bąbelkowej?? :E
Serio, bywają głupsi którzy wysyłają zwykłym listem (nie poleconym i sam papier).

 

Tutaj pomysł by nie zabezpieczyć szybki poraża głupotą. Przecież wystarczy gruba tektura. Przy bąbelkach wystarczy byle uderzenie / naciśnięcie, przebicie się przez tekturę jest dużo trudniejsze (można też zapakować lepiej, ale szkoda czasu, lepiej oddać kasę). Kupujący łatwo się wytłumaczy, że nie spodziewał się braku zabezpieczeń. phantomBP może się tłumaczyć tylko niepoczytalnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...